Herní PC, Classic/LN, 35k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod IMatyl 15. 2. 2020 11:02

Zdravím,

mohl bych Vás, zdejší odborníky, poprosit o návrh nového PC? Jedná se pouze o skříň bez jiných periferií.

Účel: Hry
Hlučnost: Classic/LN
Finanční limit: Zhruba 35 000
Operační systém: Vlastní (Windows 10 Home)
Sestavení: Pravděpodobně oslovím zdejšího odborníka
Taktování: Nevím, nechám si poradit
Monitor: Vlastní 34", 3440x1440 (Samsung C34H890)

Díky.
IMatyl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 15. 2. 2020 11:33

To rozlišení mě děsí, tam to bude muset být alespoň 2070 Super. Já moc sestavovat neumím, ani chlazení, ale namátkově:

- něco s B450
- AMD Ryzen 3600
- 2x8GB RAM DDR4 3200
- SSD WD SN550/Kingston A2000
- zdroj BQ PP 11/Seasonic Core GM
- chlazení a skříň vyřeší kolegové

Tady jsem něco z/splichtil, kolegové kdyžtak překopají:

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... G60156TP01
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2020 12:04

35k je na pozadovany vykon a pozadovanou uroven hlucnosti ... rekneme hranicni rozpocet.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IMatyl 15. 2. 2020 12:15

Hm, ok, chápu. Trochu jsem se toho obával.

Dobrá, takže 35k je hloupost. V jaké cenové relaci se tedy případná PC sestava může pohybovat? Doufal jsem, že by se s tímhle limitem dalo něco poskládat, pokud ne, beru to v potaz a tím pádem zvednu i limit (ale nevím na kolik).
IMatyl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2020 12:19

Zase takova tragedie to neni ... po par minutkach prace se mi podarilo navrhnout KOMPLETNE LOW NOISE reseni se 6core i5, 16GB RAM, 2070S, 512NVME a 2TB datovym ulozistem, to cele s velmi tichym chlazenim, v luxusne chlazene odhlucnene skrini a se zdrojem s desetiletou zarucni lhutou:


35.749,- Kc


Dalsi mozne priplatky by mohly vest ke -k CPU + Z390 desce, rychlejsim pametem ... priplacet je vzdycky za co. Treba takhle by vypadal podle mne uplny ideal:


51.912,- Kc


Osmijadrova i7 s moznosti taktovani na 8x 4,8 az 8x 5GHz podle kusu, dvojnasobne mnozstvi (a navic rychlejsi) RAM, misto datoveho HDD je SSD, pricemz zmena chladice a zdroje je potrebna k zachovani urovne (bez)hlucnosti.

-

Ale muzeme se pokusit trefit i kamkoliv mezi tyto dva mantinely. Zalezi, kolik se Ti bude ci nebude chtit investovat. Za tichost stroje rucim vlastni hlavou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 15. 2. 2020 19:16

to docky: hodit tam RMx, nějaké úložiště typu WD Blue 2TB, na systém Adatu 512 a myslím si, že ok. Já třeba osazuju i 7. F14 zespodu vedle zdroje :)

Btw požadovaná úroveň hlučnosti je Classic, a tak nějak nevidím důvod připlácet za accelero.
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků