Odezva připojení bezdrátového internetu/LAN (magnalink)

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ŠimonH 29. 2. 2020 10:55

Dobrý den,
rád bych se zeptal na odezvu spojenou se vzdáleností k vysílači bezdrátové sítě. Čím jsem dál od vysílače, zvyšuje se odezva? Pokud ano jak se projeví na vzdálenosti? Bydlím v Hradci Králové, bydlím v bytě a nemám optický kabel. Současně mám tmobile ale tomu se dost ve večerních hodinách zvyšuje odezva. Jak bych tedy mohl dosáhnout co nejnižší odezvy bez optiky? Děkuji
ŠimonH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 29. 2. 2020 15:55

Akákoľvek bezdrátová technológia je náchylná na zvyšovane odozvy a to preto, lebo na ňu môžu pôsobiť rušenia vo väčšej miere ako na optiku.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ŠimonH 29. 2. 2020 16:16

Díky, ale stejně potřebuji neoptický internet. Současný T-Mobile s agregací 1:50 mi dává po večerech přes 60ms odezvu. Myslíte že na tom bezdrátové připojení bude hůře než ADSL/VDSL připojení?
ŠimonH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 29. 2. 2020 16:29

Asi ano. xDSL máva typickú odozvu 30ms, ale v učitých prípadoch je možné sa dostať aj pod 15ms. To ovšem závisí ako to má spravené poskytovateľ na jeho strane, takže 30ms je ok pre väčšinu prípadov.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ŠimonH 29. 2. 2020 17:17

Mám VDSL připojení a normálně mám něco přes 20ms, ale přes večer nad 60ms. Takže myslíte že bych s žádným bezdrátovým internetem nedosáhl menší odezvy než 60ms?
ŠimonH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 29. 2. 2020 22:33

Ja mám len ADSL a mám 32ms celý rok bez nejakých výkyvov. Ešte som nespozoroval nejaké zvýšenie ani zníženie. Je ovšem dobré vedieť, že to platí len pre sieť poskytovateľa, nie pre celý internet. Dávaš ťažkú otázku na ktorú nieje možné jednoznačne odpovedať ano, alebo nie.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 1. 3. 2020 03:18

Jsem si to teď testnul:

Ping z IPv6 u O2 vdsl 50/5M na IPv6 co mám server u wedosu.

53 of 53 packets received 0 % packet loss Min: 30 ms Avg: 31 ms Max: 34 ms

Jinak samozřejmě že se ping může měnit když bude síť vytížená, obzvláště ve večerních hodinách.

Bezdrátovým internetem si moc nepomůžeš - prostě drát je drát a pokud máš nějakou rozumnou rychlost tak neměnit.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků