Výběr barevné tiskárny za cca 4.000 Kč. Jakou pořídit?

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod meda2016 5. 3. 2020 09:36

Neoriginální náplně vždy loterie. Může být naprogramovaná postupně se projevující závada sytosti, nemusí být. K**vítko pod FirmWare. HP určitě - zkušenost.

Ad zaschlá hlava inkoustu - Lepší se to, funkce obslužného programu čištění pomáhá, ....ovšem masívně inkoust vyčerpává.
Zde funguje poučka "chceš šetřit, zaplať" ...nebo citace z povídky Šimka a Grossmanna "Nechci slevu zadarmo".
Ale u pravidelných 100 tisků za měsíc bych se zasychání nebál.

A ještě - nejprodávanější tiskárna nemusí být pak nejoblíbenější.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 5. 3. 2020 13:10

KineCZek píše:Celou diskuzi jsem jen proletl, ale za mne radeji laser. Sice mirne vyssi naklad na stranku, ale ve finale, pokud delsi dobu (staci pul mesice) netisknes, ty naklady se srovnaji. Hlava, ale i ten inkoust na cisteni trysek, oboje neco stoji a ani jedno Te u laseru netrapi.


Dovolim si nesouhlasit. Pri cene nahradniho inkoustiu pod 200 Kc (beznemu uzivateli vystaci na roky) a "odplivniti" par mikrolitru inkoustu jednou za par dni kvuli proplachnuti hlav jsou naklady na cisteni trysek v nezajimavych cislech (pohybuji se v halirich za mesic).

Pisu z rodinne zkusenosti s nekolika tankovymi Epsonkami. Osobne budu po cca trech letech otevirat prvni nahradni lahvicku cerne barvy, co byla pro nakupu soucasti baleni.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hitman II. 5. 3. 2020 13:33

dockalacek píše:U inkoustu, pokud se tiskne barevně jen občas, bych se zajímal i o to, jestli se dá tisknout černě, když dojde jedna z barevných náplní, některé totiž neumožňují černobílý tisk, když dojde barevná.


A nevíte, prosím, jak je to u modelu Epson EcoTank L3156? Umožňuje černobílý tisk, když dojde některá z ostatních barev?
Hitman II.
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 5. 3. 2020 14:02

Osobne nevim, ale je to zbytecna obava. Mame predchudce teto tiskarny a po trech letech bezneho domaciho pouzivani mame barevne naplne z 90% plne. Nove stoji cca 180 Kc - objednam je az budou ty stavajici v polovine, tj. kolem roku 2032 ;-)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 5. 3. 2020 15:50

Hitman II. píše:
dockalacek píše:U inkoustu, pokud se tiskne barevně jen občas, bych se zajímal i o to, jestli se dá tisknout černě, když dojde jedna z barevných náplní, některé totiž neumožňují černobílý tisk, když dojde barevná.


A nevíte, prosím, jak je to u modelu Epson EcoTank L3156? Umožňuje černobílý tisk, když dojde některá z ostatních barev?


Těžko říct:
Přílohy
epson.jpg
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 3. 2020 17:00

U většiny tiskáren to nejde.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahe 5. 3. 2020 17:49

Pripájam niekoľko vlastných postrehov:
- mám HP 8610 presne 5 rokov, vytlačené podľa evidencie 9650 strán = cca 160 strán A4 za mesiac
Prvé dva roky len originál toner (cca 20-30 EUR/ks x 4 farby), ďalšie roky už len RECY za cca 10-12EUR/ks. Spotreboval som zatiaľ 6x yellow, 4x cyan, 4x magenta a 5xblack (+ prvé orginaly dodané s tlačiarňou).
Teda len za tonery som už zaplatil viac ako 300 E, čo vysoko prevyšuje cenu novej tankovej Epsonky s náplňou na min. 6000 strán.
Po vložení RECY toneru vyhodí výstražnú (o strate kvality), ale tlačí normálne ´dalej.
S kvalitou som stále spokojný, aj ked (subjektívne) sa mi zdá, že pri používaní RECY tonerov už asi častejšie čistí hlavy a "prefukuje" - predtým sa mi zdá že to tak často nerobila.
Výhody:
- LAN !!! ( + USB)
- skener Plošný + automaticky podávač ! (vložím 10 A4 a automaticky prevedie do PDF aj
obojstranne a pošle po sieti resp. uloží na vložený USBkey
- čítačka SD kariet
- grafický displej s pohodlným ovládanim aj bez PC ako napr. kopírka alebo skener

Rozhodol som sa pre tankového Epsona - zvažujem 1110 alebo 3150
HP ostane na farebne šmiráky z RECY farby a hlavne na SKENOVANIE
Mahe
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 6. 3. 2020 15:37

Nevím zda je rozumné nechávat tu HP vedle L3150. Budete mít prakticky dva stejné přístroje a HP je ve všem horší (i ve skenování).
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 6. 3. 2020 16:30

Osobně bych inkoust domů už nechtěl ani kdyby mi za to platili. Za posledních 12 let jsem měnil 3 různé tiskárny (ty co byly zapůjčeny z práce nepočítám), vždycky problém se zaschlou hlavou, brutální spotřeba na prázdno jen na blbou údržbu, prachy za cartridge v čudu, ale nic se prakticky netisklo (ano, u nás se moc netiskne, sorta uživatelů z jiného soudku - uznávám), když se tisknout potřebovalo, byl zázrak, když inkoustu bylo dost...

A super perlička; když má člověk tiskárnu v pokoji kde spí / popř. hned přes dveře od pokoje a tiskárna se rozhodne, že ve dvě / tři hodiny ráno začne automaticky čistit hlavu (co jsem koukal, čas údržby většinou nelze nastavit) a začne dělat randál jak sv**, tak to už bylo tak akorát ten krám čapnout a prohodit nejbližším zavřeným oknem (ve finále tiskárna putovala do přes noc neosídlené části baráku, naši kvůli tomu nadávali, že pro vytisknuté papíry musí lítat přes celej barák, já pro změnu nadával na kravál co to dělá v noci...).

Od doby, co jsme pořídili laser ja svatej klid a inkoust do baráku už tak leda přes mojí mrtvolu; nebo do sklepa vedle serveru, kde to randál klidně dělat může.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 3. 2020 16:38

Kolega to napsal úplně přesně.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 6. 3. 2020 17:20

Mimochodem, je dost pravdepodobne ze pomerne rychle zjistis (jako spousta jinych vcetne mne), ze tisk fotek na domaci tiskarne se nevyplati ani financne, ani casove a uz vubec ne vyslednou kvalitou.

-- 6. 3. 2020 17:25 --

milsimr - souhlasil bych s tebou, ale jen do doby nez zacaly byt bezne tankove inkoustovky. To je uplne jina cenova kategorie a naklady na proplachovani hlav jsou naprosto nezajimave (cti: minimalni)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 6. 3. 2020 19:11

Mě spíš zajímá životnost té tiskové hlavy. Zatím to tady vypadá spíš na hejtění inkoustu.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahe 6. 3. 2020 19:26

Som rád, že každý tu kultivovane chváli svoj pohľad na farebnú tlač - od toho je Diskusia :-) Preto hneď položím pár otázok:

- Emil: u HP mi (okrem iného) max. vyhovuje automatické skenovanie, má to aj nejaká tankový model Epsonu ? L3650 má len plošný skener. A hlavne LAN !

- KineCzek: ktorý laser pre HomeOffice by ste namiesto HP8610 potom doporučil ? Mál som donedávna color laser, ale nebol som spokojný (možno som mal blbý výber - CLP310)

-Jirka: súhlasím s názorom, že domáca tlač fotiek je len náhrada (večer o 21 si syn spomenie, že potrebuje 2 fotky do Projektu), ale vlastne rozmýšľam, kedy naposledy som dával robiť klasické fotky do albumu ??? všetko už vlastne pozeráme na tablete + mobile - NTB.
Mahe
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 3. 2020 20:03

Laser. LED, laser? Jedno či více průchod? Nový? Těžko. Nejde soudit dnešní věc pohledem na minulost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 3. 2020 07:27

JirkaVejrazka píše:milsimr - souhlasil bych s tebou, ale jen do doby nez zacaly byt bezne tankove inkoustovky. To je uplne jina cenova kategorie a naklady na proplachovani hlav jsou naprosto nezajimave (cti: minimalni)


Měl jsem v osobním vlastnictví jednu také (poslední inkoustovka, kterou jsem kdy kupoval - nějakej starší model Canon PIXMA) + asi 4? další zapůjčené z práce (od HP, modely po mne fakt nechtějte) a nemohu říci, že by mne to nějak přesvědčilo; problémy úplně stejného rázu jako u běžných inkoustovek. Ano, tankové tiskárny (aspoň ty co jsem měl) měly mnohem větší objem všech inkoustů, takže relativně držely déle, ultimátně to je ovšem pro mojí sortu lidí na nic, protože ten inkoust se pálí (docela brutálně) jen na údržbu, když člověk klidně 3 měsíce netiskne ani stránku; když naopak pořád něco tiskne, pak hádám, že OK. Co ovšem těm tiskárnám prostě nemohu odpustit je bengál v totálně náhodném čase, když sepne auto údržba; něco takového ať si pořídí klidně nějakej masochista, ne normální člověk, kterej by se i rád vyspal, než ráno vstane zase do rachoty ......
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků