Levné pořízení Office a legálnost licence

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod airmt 19. 3. 2020 12:36

Čaute,
nemáte někdo info, jestli je možné touhle podezřele levnou cestou pořídit legální Office balík?
https://www.bazos.cz/search.php?hledat= ... =&kitx=ano

Dále např. Officedigit.io a spoustu dalších? Co jsem hledal na webu, našel jsem i zkušenosti lidí, kterým to funguje. Nevím jestli to je fake nebo co si o tom myslet, ale můj dřívější zaměstnavatel umožňoval zaměstnancům mít doma nainstalovaný aktuální Office zdarma. Netuším ale co to je za licence a jak je to z hlediska legálnosti.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 19. 3. 2020 13:16

Cena je to hezká /mucholapka/, pokud to bude fungovat a nic víc netratíš. Všimni si, že nepíše nic o obdržení faktury.
Během komunikace bude potřeba si dát pozor na sociální inženýrství; tedy způsob odeslání peněz a dalších soukromých údajů týkajících se bankovního účtu.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod airmt 19. 3. 2020 14:38

Hmm, no třeba tady je i faktura na vyžádání, platba převodem na účet:
https://pc.bazos.cz/inzerat/117240220/m ... icence.php

někteří mají i platbu přes Paypal. Nevím ale jak se dá zneužít číslo účtu (i když někomu pošlu peníze, tak moje číslo účtu jako příjemce bude mít). Do nákladů to dávat nebudu, jen bych to radši měl oficiálně.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 3. 2020 16:31

To si vážně někdo myslí, že pro plus za 139 českých bude legální?

Když to uvedu do praxe. Audi RS Q8, úplně nová, za 350.000,- Kč. Budeš taky doufat, že to bude vážně nové a legální? Cenový poměr totiž takto zhruba vychází.


To fakt máte lidi tu hlavu jen jako kryt, aby Vám nepršelo do hrudníku?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 19. 3. 2020 17:11

Ptám se, protože vím, že existují multilicence a neznám jejich podmínky (viz jak jsem psal o možnosti legálních office zdarma na soukromém notebooku přes bývalého zaměstnavatele - korporát s X tisícem licencí). Pak taky může jít o prodeje starých licencí, kde firma přechází na Office 365 (co já vím, jaký můžou mít důvod).
Uvádějí, že se Office stahují ze stránek MS a legalizují přes platný kód. Vypadá to jako blbost, ale zajímalo by mě, jak to dělají, že to prochází přes MS. Jsem na fóru, ne? Nemusíš hned ze mě dělat vola příměřem k nějakému autu. Tak se prosím bavme normálně. Díky.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 3. 2020 22:38

Někdo zjevně přeprodává korporátní multilicensi. A takovýto přeprodej legální opravdu není..
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 20. 3. 2020 03:41

"Legální" je široký pojem. To že prodejce poruší podmínky multilicence ještě neznamená, že kupující poruší zákon.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 3. 2020 06:28

Jako BFU asi těžko zjistíš, z jakého zdroje ten klíč prochází, tudíž de facto nakupuješ v dobré víře. Kolega KineCZek si myslím, že to popsal dobře...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 20. 3. 2020 09:15

Fungovat ti to bude ,na domácí žvýkání to bude stačit. Jako součást multilicence bude s omezen v nějakých právech, která drží majitel,nepůjde změnit název účtu, pokud ztratíš heslo už jej nezjistíš apod
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 20. 3. 2020 10:11

airmt píše:...Tak se prosím bavme normálně. Díky.
Jednoduše to vyzkoušej, za ty peníze a s trochou obezřetnosti to buď bude fungovat, nebo to, co umázneš, nestojí za řeč.
Pokud bys pak napsal, jestli nastala nějaká omezení, bude to fajn.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 3. 2020 10:54

Nenastanou. Půjde o krásný kradený msdn účet, nebo ještě krásnější ukrajinskou Edu.

Fungovat to bude, s trochou štěstí i docela dlouho.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 20. 3. 2020 11:24

Nějak to nechápu proč se každý honí za M$ ?

Pokud to potřebuji do práce tak není co řešit zakoupím licenci a dám do účetnictví.

A pokud jako soukromá osoba potřebuji něco napsat atd.... existují free office které na doma stačí.

Kdo píše doma něco složitého o 1000 stranách že free nestačí, tak stejně kdo vytváří tabulky o 10 000 řádcích atd....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod airmt 20. 3. 2020 11:40

Jak jsem psal už v úvodu, lidem to funguje (licence z bazose i Officedigit.io apod.), někteří psali že jedou bez problému i po půl roce. Nešlo mi o to kilo, ani o 5kilo. Zajímalo mě, jak se to dělá (píšou o souladu s předpisy EP i judikaturou ESD a druhotné licenci) a jaký pak je rozdíl, když koupíš elektronickou licenci na CZ shopu, jakým je třeba tento:
https://www.chytra-licence.cz/product-p ... odnikatele
(protože z toho mám podobný dojem, jako z těch přeprodaných licencí, jen se tady neuplatní mimózní příměr "Q8 za 350 tisíc", protože tady už to nestojí směšné "kilo").
Resp. jak se to dělá s těmi firemními licencemi, které údajně můžou využívat zaměstnanci pro své soukromé účely "zdarma".

soban: mám originál koupené staré Office 2007, ale nefungují mi na tom už některé funkce, není to kompatibilní s některými složitějšími soubory, které byly vytvořené v novějších Office. V alternativních free verzích to taky nezobrazuje úplně korektně. Taky jsem se chtěl učit doma nějaké nové věci s novějšími verzemi.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 20. 3. 2020 12:06

Tak k licencím.

Prostě nějaké koupím za x tisíc a prostě vše nevyužiji tak některé přeprodám atd....

Prostě je to taková šedá zona.

A pak jsou různí podvodníci co se ke klíčům dostanou různě a snaží se třeba prodat licence pro školy a žáky normálním uživatelům které se školou nemají nic společného atd....

Tady už je to podle mě špatné.

Ovšem normální uživatelé asi nezjistí jak to je a kde k tomu klíči přišel.

Samozřejmě u takového klíče když to po nějaké době někdo z M$ utne tak si nic nenastěžuješ.


Jinak k kompatibilitě: Ty soubory nejsou kompatibilní ani samy se sebou u M$ produktů a zobrazí se třeba na každém PC jinak kdy se bere v potaz třeba i připojená tiskárna.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MildaX 20. 3. 2020 17:18

Soban: Ceny těchto licencí zrovna moc neodpovídají nějakému předprodeji multilicencí nebo edu licencí. Zvlášť když předprodejce na tom musí mít také zisk.
Odpovídají spíš tomu, že nákupní cena toho prodejce se blíží nule. Možná je spíš nějak generuje, nebo skoro zdarma získá jako oem z nepoužívaného hw atd.
Rozdíl ceny Windows a Office pak (např 100 vs 500) může odpovídat spíš obtížnosti získání takové licence a poptávce po ní.
Že budou ta čísla dlouhodobě fungovat a když ne tak prodejce pošle nové je dost pravděpodobné.
Stejně tak že k tomu vystaví doklad/fakturu.
Kupující bude pak v klidu z pohledu legálnosti jeho vlastního nákupu SW a často nebude přemýšlet nad tím jestli kupuje od podvodníka.
Touto cestou se vydají běžní domácí uživatelé, kteří nad tím moc bádat nebudou.
Že je to šedá zóna souhlasím, protože legálnost získání i prodeje těch licencí je dost pochybný. A samotní výrobci to nijak nevyjasňují (nějaké konkrétní vyjádření jsem neviděl) a to už to běží léta.
Odvolání na rozhodnutí ESD a EK mi připadá jen jako taková kouřová clona na kterou se prodejci vymlouvají.
MildaX
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků