Jak nejlépe přehrávat video v PC?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 8. 4. 2020 18:43

Hezký den všem,

Chtěl bych pořádat o rady, snad píši do správné sekce. Rád sleduji filmy v dobré kvalitě obrazu i zvuku. Ale jsem absolutní laik co se týče softwaru na přehrávání videa, střihu videa, kodeků a podobných věcí. Vůbec nerozumím na jakém principu přehrávání videa funguje.

Používám odjakživa Media Player Classic (MPC-HC), protože přehraje veškeré formáty videa i zvuku. Filmy, které si pouštím jsou ve formátu .mkv (matroska) v rozlišení 1080p a potom mám pár věcí v DVD MPEG.

Právě s formátem DVD mám takový menší problém. Občasné trhání MPEG videa s plynulým obrazem 60fps. (koncerty z TV záznamů myslím, že PAL/NTSC ve 4:3 ze 70. let apod. vydané v současnosti na DVD) Video se přehrává plynule, ale občas viditelně klesne snímková frekvence nejméně o polovinu na pár vteřin a jinak většinu času 60fps. Přišel jsem zatím na jediné řešení. V nastavení přehrávače zapnout Direct 3D fullscreen a přehrávat pouze na celé obrazovce. Poté problem zmizí. Ovšem mě by zajímalo, zda je možné bez jakéhokoliv trhání video přehrávat i "v okně"?

Také jsem si ještě všiml další věci. Filmy .mkv si většinou pouštím na sluchátkách, zapojených do externího sluchátkového zesilovače DAC/AMP, který je do PC zapojen skrz USB. Ale když jsem si film pustil na reproduktorech, které mám v integrované zvukové kartě v PC, tak zvuk pak začal předbíhat obraz a nesedí to pak spolu. Když jsem reprodutory pak zapojil také do toho sluchátkového zesilovače, tak vše v pořádku. Musí to být jen nějaká chyba v nastavení přehrávače nebo zvukové karty, čemuž zkrátka vůbec nerozumím...

A také bych byl rád za jakékoliv rady, pokud existuje lepší přehrávač videa na PC, nějaká vylepšení kvality a plynulosti obrazu či další programy a pomoc při nastavení přehrávače.

Děkuji moc za rady.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 9. 4. 2020 05:09

Prostě vše odedře CPU a ty ho nemáš dostatečně výkonný a proto se to asi seká a rozchází.

Musíš pořídit lepší HW.

A nebo máš OS zaprasený jiným svinstvem a místo přehrávání ti to louská hesla.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 9. 4. 2020 11:49

To právě učitě ne, mám dostatečně výkonný PC, hraju graficky náročné hry na maximální nastavení se stabilními 60 fps.

Jde pouze o konkrétní formát videa a software na přehrávání videa či špatné nastavení, jelikož např. na Youtube nebo internetové televizi mi fullHD 60fps jedou naprosto spolehlivě.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 9. 4. 2020 13:03

Různé formáty videa při SW spracování různě vytěžují CPU a grafické karty umí taky některé formáty dekodovat pomocí HW takže to jde mimo CPU.

Musíš přijít na to kde máš slabé místo....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 9. 4. 2020 13:25

Slabé místo je zřejmě v tom, že přehrávač neřekne počítači aby zvýšil výkon. Protože v direct 3d fullscreenu to jde dobře, ale normálně v okně se to seká. Třeba to prostě nejde jinak, než jen ve fullscreenu s povolením D3D.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 9. 4. 2020 17:25

Asi direct 3d používá HW k počítání a pokud to nepoužíváš tak to pak počítá asi CPU.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tumithak 9. 4. 2020 18:50

Zkus MPC BE... je to následovník jak MPC, tak MPC-HC.

Najdeš na sourceforge.net, nebo první odkaz z google.
tumithak
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků