Nelze se přihlásit na živě.cz (submit:bez změny)

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Papadimo 25. 4. 2020 10:19

Objevil jse problém, nemůžu se přihlásit na živě.cz. Před 4 dny to ještě šlo.
Vyplním jméno, heslo, dám odeslat a dostanu se na homepage a vypadá uplně stejně jako když jsem nepřihlášen.
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 25. 4. 2020 10:57

Papadimo píše:Vyplním jméno, heslo, dám odeslat a dostanu se na homepage a vypadá uplně stejně jako když jsem nepřihlášen.

Vyplňuje sa emailová adresa a heslo!
Na prihlásenie vyskúšajte INÝ webový prehliadač.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papadimo 25. 4. 2020 17:55

Kód: Vybrat vše
<input type=user>Vyplnte e-mail nebo prezdivku

já přihlašuji sem se (dó fóra) ,, používám jméno a jde to. to je stejný formulář jako naživě.
Nějaké chytřejší rady?
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 25. 4. 2020 18:05

Vymazat cookies?
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 26. 4. 2020 07:36

Papadimo píše:já přihlašuji sem se (dó fóra) ,, používám jméno a jde to. to je stejný formulář jako naživě.

Já se přihlašuji sem do fóra taky tak že ,, používám jméno a heslo" a jde to. Není to ale stejný formulář jako na zive.cz
Do formuláře na zive.cz zadávam email adresu a heslo. Jméno a heslo mi tam nebere.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 4. 2020 10:20

fatman píše:Vymazat cookies?

tak tak ... taky mi to tu haluzilo s "too many redirects" atp. a když už jsem se sem probojoval, tak jsem se nemohl přihlásit.
btw - těch cookies ukládá živě požehnaně. Skoro 15MB. Nechápu k čemu.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 26. 4. 2020 11:59

Ansam píše:Do formuláře na zive.cz zadávam email adresu a heslo. Jméno a heslo mi tam nebere.

Odjakživa tam zadávám pouze jméno + heslo a funguje to.

eLzyx píše:
fatman píše:btw - těch cookies ukládá živě požehnaně. Skoro 15MB. Nechápu k čemu.

To není technicky možné. Např. Firefox má výchozí limit 180 cookies per host při maximální velikosti 4096 B (což je celkem max. 720 KB).

Např. mě zabírají cookies pro http://www.zive.cz přesně 1272 B.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 4. 2020 14:52

důkaz místo slipů
2020-04-26 15_50_29-Clipboard.png
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papadimo 26. 4. 2020 15:01

To jsme ale utekli, navíc cookies bylo první, co jsem vyzkoušel, už jen kvůli tomu zmíněnému problému too many redirects, kdy je tady nějak pitomně udělaný přechod mezi mobilní verzí, kdy se neustále přesměrovává na mobilní verzi kvůli "dangling cookies".


Používáš "ochranu"? pokud ne, Pak skutečně hrozí, že si tě mouchy ze všech stran sežerou. viewtopic.php?f=911&t=1307094, když z každé žumpy vylítne 10 cookies, tak jich stovka i může být ,ostatně občas, když jsem si nedával pozor, načítalo se mi asi 40 domén a cookies kolem 50. A myslím, že jim to nebylo stále hodně.

Mě 8 cookies, max 10. Souvisí to s "rouškou" viz (odkaz předchozí), pokud se ti načítá odkaz jen z zive.cz, youtube,googleapis,cncenter, pak infekce nehrozí (přesně ji řečeno, je to znak, že infekci nemáš, bbelements, gemius,pl, google se snaží procpat pokaždé), ale pokud je na tobě přisátých 30 domén ( a nebo so o to jenom snaží, různé performax, convexexperiments, sascdn, imedia, googlíanály, aimatch, sasia, ALE I včetně dopc.cz), pak už jsi infikován. Projevy jsou viditelné na první pohled, procesor má horečku, vyrážka po celé stránce



Stačí stránce zatnout scripťec, případně blokovat cookies, jenže obojí má nevýhody (nelze se přihlásit / nejde galerie, videa), ... ále už asi rok si čistotu může dovolit i řadový předplatitel Easylistu. (úzkospektrální antibiotikum je lepší než se vybít vše, zaměří se jen na škodlivé scripty a cookie)

PS: musím používat argot.
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 26. 4. 2020 15:52

eLzyx píše:důkaz místo slipů

Mozilla Firefox 77 - výchozí instalace se standardní ochranou proti sledování (https://www.zive.cz - 32 cookies o souhrnné velikosti 1429 B)
Screenshot:
Firefox_zive.cz_cookies.png

Kdo ví, jak to ten tvůj neznámý prohlížeč (respektive doplněk) počítá. Zkoušel jsem i Chrome, kde jsou velikosti podobné, jen počet uložených cookies přesahuje 100 (!).

Papadimo píše:To jsme ale utekli, navíc cookies bylo první, co jsem vyzkoušel, už jen kvůli tomu zmíněnému problému too many redirects, kdy je tady nějak pitomně udělaný přechod mezi mobilní verzí, kdy se neustále přesměrovává na mobilní verzi kvůli "dangling cookies".

Prostě blokuješ nějaký skript, nebo cookie(s), což brání správnému přihlášení.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 4. 2020 16:14

neznámý prohlížeč = Opera
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 26. 4. 2020 17:18

To číslo neudává velikost cookies, ale veškerých dat uložených k dané doméně (Local Storage, Session Storage, Indexed DB, Cookies ad.). Viz Ctrl+Shift+I > Application.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papadimo 27. 4. 2020 10:07

r34ktor píše:Prostě blokuješ nějaký skript, nebo cookie(s), což brání správnému přihlášení.

To asi těžko. Skoro mám podezřerní, jestli nejsi natvrdlí. Psal jsem to už v úvodu, tak to zopakuji
:přihlášení na fórum používá stejné url a sem se mi přihlásit daří (není to 100% argument, protože z toho přihlašovacího url se podruhé jde na forum a poprve na zive.cz, takže je tam prostor pro odlišnosti.)
: kdyby mi něco blokovalo script nebo cookie, tak bych to patrně odhalil, nejsem Lama(cka)
:přihlášení mi šlo skoro 2 dny co zavedl premium, kdby to někdo chtěl svádět na neexistující změny v přihlašování


(nejde to ani z mobilní verze)
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod Papadimo 1. 5. 2020 15:31

Tak co
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 5. 2020 10:42

Obrať se na tech. podporu? Zjevně seš jediný, kdo má problém tohoto druhu.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků