HDD 1TB má po klonování jen 120GB

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tajnik 27. 4. 2020 21:24

Ahoj, má tu někdo zkušenost s úspěšným obnovením kapacity disku? HDD 1TB má po klonování Clonezillou z SSD 120GB jen těch přenesených 120GB, zbytek disku není viditelný - přístupný ani v Ubuntu - Disky Gnome, GParted, ani v diskovém manažeru ve W7, ani Diskpartu. Nějaké rady už jsem vyhledal, MiniTool Partition Wizard nainstaloval, dělal jsem formát, clean, měnil velikost oddílu, ale nic nepomohlo, pořád má jen 120GB. Disk už je teď prázdný. Klonoval jsem SSD dualbootovací systémový disk, kde je Ubuntu a W7, abych měl víc místa na programy, což se nepovedlo. Každá rada nebo navedení dalším směrem vítány. Díky.
tajnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 27. 4. 2020 22:58

V diskovém manageru se podívejte, zda-li disk není Dynamický viz obrázek, disk 1.
Obrázek
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajnik 28. 4. 2020 06:55

Je základní - basic.
tajnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 4. 2020 06:59

Nesmyslný postup:
tajnik píše:HDD 1TB má po klonování Clonezillou z SSD

= návrat do minulého tisíciletí.
Nepochlubil ses žádným smyslupným výstupem:
Kód: Vybrat vše
Diskpart
list disk
Diskmgmt.msc

Co s tím?
1) Pořiď větší SSD.
2) Klonování svěř někomu zkušenějšímu.
3) Nezapomeň ihned po klonování odpojit původní SSD a do stejného portu zapojit nový.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajnik 28. 4. 2020 07:23

Disky:
disky.gif
tajnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saruman 28. 4. 2020 07:29

FAT32 naozaj v roku 2020?
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajnik 28. 4. 2020 07:31

Milanr1 píše:Nesmyslný postup:
tajnik píše:HDD 1TB má po klonování Clonezillou z SSD

= návrat do minulého tisíciletí.
Nepochlubil ses žádným smyslupným výstupem:
Kód: Vybrat vše
Diskpart
list disk
Diskmgmt.msc

Co s tím?
1) Pořiď větší SSD.
2) Klonování svěř někomu zkušenějšímu.
3) Nezapomeň ihned po klonování odpojit původní SSD a do stejného portu zapojit nový.

OK. Dá se teď dělat něco s tím diskem, který jsem doku*vil?

-- 28. 4. 2020 08:34 --

saruman píše:FAT32 naozaj v roku 2020?

Naozaj, ako výsledok pokusu podla jednej z rád na netu. Disk je prázdny vo stave pokus-omyl. Vždy sa to dá zmenit, hej?
tajnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saruman 28. 4. 2020 07:50

Pravé tlačítko myši na Hitachi a vyber odstrániť zväzok. Potom naformátuj na NTFS.
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajnik 28. 4. 2020 07:53

To už jsem dělal několikrát oběma směry. Velikost disku zůstává stále stejná.
tajnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 28. 4. 2020 08:03

Také jsem se tím loni trápil. Bohužel si nepamatuji přesně kde co jak a který program. V každém případě tam musel být výběr klonuji na větší disk, jinak se dělo to samé co tobě.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 28. 4. 2020 10:00

Narazil jsem na podobný problém a uživateli pomohl postup, kdy ve Správě disků na postiženém oddílu zvolil Zmenšit/Rozšířit svazek. Došlo k přepočítání a objevil se zbylý prostor.

Jinak, diskpart spouštějte z příkazové řádky vyvolané jako administrátor.
list volume
select volume "číslo vašeho disku"
extend filesystem
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajnik 28. 4. 2020 10:44

Zkusím, i když už jsem to taky marně zkoušel, ale možná ne z příkazové řádky.
---------------------------
Kdysi, někdy před 26 lety, tedy opravdu v minulém tisíciletí, jsem v DOSu s diskem a jeho velikostí poprvé laboroval pomocí nějaké dávno zapomenuté utility s grafickým rozhraním, tenkrát úspěšně. Že by dnes už pro Linux ani Windows nic takového nebylo?
tajnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 28. 4. 2020 11:02

Těch programů jsou mraky. Já (z mnoha stejně dobrých) preferuji Partition Wizard, na stránkách Minitool najdeš i jeho bezplatnou verzi.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajnik 28. 4. 2020 11:20

Díky, zkoušel jsem včera ve verzi 7. Bohužel, ani tohle nenačte disk fyzicky po sektorech, jen načte tabulku=120GB, víc nevidí...našel jsem nějaký DISKSPY, z roku 2000, ten by měl načíst celý disk, ale má se to bootovat z diskety, kterou neprovozuju.

-- 28. 4. 2020 12:31 --

Emil Pastelka píše:Narazil jsem na podobný problém a uživateli pomohl postup, kdy ve Správě disků na postiženém oddílu zvolil Zmenšit/Rozšířit svazek. Došlo k přepočítání a objevil se zbylý prostor.

Jinak, diskpart spouštějte z příkazové řádky vyvolané jako administrátor.
list volume
select volume "číslo vašeho disku"
extend filesystem

Provedeno. EXTEND neprošel pro nedostatek místa, SHRINK zmenšil oddíl na 3GB, nyní v NTFS, zbytek disku je neobsazený, dohromady stále využitelných jen těch necelých 120GB. Asi nadráždím disketovou jednotku a zkusím archivní DISKSPY :-) .
tajnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 4. 2020 11:32

Dej sem screenshot z nějakého "normálního" správce oddílů - např. EaseUS Partition Master Free.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků