Problém s načítáním www

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dj wenec 2. 5. 2020 11:49

Ahoj,

nainstaloval jsem si čistě win 7, Home premium, po instalaci jsem vypnul automatické aktualizace, naistaloval prohlížeč chrome a mám problém s načítáním stránek, jako je idnes, alza apod. Pořád mi to hází hlášku:

Vaše připojení není soukromé
Útočníci se mohou pokusit odcizit vaše údaje na webu www.idnes.cz (například hesla, zprávy nebo informace o platebních kartách). Další informace
NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID

Pomozte zlepšit zabezpečení Chromu tím, že do Googlu budete odesílat adresy URL některých navštívených stránek, omezené informace o systému a část obsahu stránek. Zásady ochrany soukromí


Když se snaží jit do rozšířeného nastavení, tak to stejně nejde a stránka se načte, ale jen jako rozhozený text.

Když jsem poté provedl automatickou aktualizaci systému, což je operace tak na celý den, tak to pak jelo v pohodě. Nechci znovu automaticky aktualizovat celý systém, nevíte, jak to obejít, či jak nastavit?

Děkuji za pomoc
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 2. 5. 2020 12:28

Pravdepodobne mate na vašom počítači nesprávny rok, dátum a čas . Uistite sa že čas je správne nastavený, pretože ten sa používa na určenie doby platnosti certifikátu SSL na webových stránkach.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 2. 5. 2020 13:04

Čas i datum mám nastavený správně, tím to není. Zkoušel jsem to v internet exploreru, a tam to taky nejde, cosi to píše ohledně certifikátu.
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 2. 5. 2020 15:43

Něco zasahuje do komunikace (proxy, antivir, router, malware). Musí problém identifikovat a odstranit. Z toho mála informací bohužel nic konkrétnějšího poradit nelze.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 5. 2020 17:15

Fatální chyba admina:
dj wenec píše:nainstaloval jsem si čistě win 7, Home premium, po instalaci jsem vypnul automatické aktualizace, naistaloval prohlížeč chrome

Nejdřív je třeba kompletně aktualizovat OS, pak teprve vypnout MS WU a instalovat špionážní systémy, pokud jsi na nich závislý.
Takhle "připravenému" systému bych už nevěřil ani jeden font. :-/
dj wenec píše:Nechci znovu automaticky aktualizovat celý systém

Pokud jsi ajťák a instaluješ W7 častěji, připrav si plně aktualizovaný wim.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 4. 5. 2020 04:52

Po automatických aktualizacích, které jely celý den, problém odpadl, takže to asi souviselo se servis packem, nebo s nějakou záplatou.
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 5. 2020 10:29

Pravděpodobně za to mohly neaktuální kořenové certifikáty (viz https://support.microsoft.com/cs-cz/hel ... tificate-p).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků