RX570 - vypadne zvuk při zátěži?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 5. 2020 01:00

Zdravím,

na Steamu je zadarmo Mafia 3, tak jsem se jal ji vyzkoušet. Je to dost náročná hra, ale ve FullHD na plné detaily to tahá RX570 v rozsahu 40 - 60 FPS, což je s Freesyncem v pohodě. Ale karta jede furt naplno a stane se mi, že vypadne zvuk. Někdy na pár vteřin a naskočí... No a někdy už nenaskočí a hra ohluchne. A teď jsem to zkusil a nejdou ani zvuky ve Windows. Je to verze Sapphire Nitro+, není taktovaná. Obraz jde jedním HDMI do televize a druhým do receiveru. Když jsem při tom výpadku nasměroval zvuk z receiveru do televize, taky nešel. Hra přitom běží normálně, žádné artefakty, teplota max. 70°. Setkal jste se s něčím takovým někdo? Googlil jsem a nic.

Podezříval bych slabý zdroj, který by minimálně papírově ve špičkách nemusel stačit, ale přijde mi divný, že by se to projevovalo zrovna tak, že mi chcípne zvuk a všechno ostatní jede normálně :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 6. 5. 2020 03:30

A ten tebou utajený zdroj, co podezříváš, je tedy vlastně co ...? A vůbec by třeba neškodilo napsat i zbytek sestavy ...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 5. 2020 09:24

"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 7. 5. 2020 05:14

Zdroj sice není špatnej, ale 400W mi přijde celkem málo v kombu FX-8350 / RX 570. Jestli máš po ruce na vyzkoušení nějakej 500-600W zdroj, asi bych vyzkoušel. Popř. jít druhou cestou (ta bude rychlejší co do nastavení - tak to můžeš zkusit jakožto první věc) a tu RX 570 undervoltnout > návody viz Google.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 5. 2020 20:05

Tak opět při zátěži vypadl zvuk... a už nenaskočil. Restart PC, odebrání zařízení, reinstalace ovladače přes DDU... systém sice vidí jak televizi, tak receiver, ale zvuk tam prostě nejde, i když si PC myslí, že jo. To skoro vypadá na nějakej HW problém, ne?

-- 21. 5. 2020 21:27 --

Že já znovu vstoupil do řeky zvané Radeon...
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 28. 5. 2020 23:28

Tak už ani nevím, jak jsem to znovu rozchodil. Nicméně problém přetrvával a půjčil jsem si od známýho lepší zdroj a už to, zdá se, funguje ok. Tak jen pro zajímavost, co se může dít, když máte slabý zdroj.

-- 29. 5. 2020 01:15 --

Jakej zdroj byste mi na tu moji sestavu doporučili (sestava výše)? Teď to zkouším na půjčené P650B 80 plus Bronze a jede to krásně.

-- 29. 5. 2020 01:16 --

Ke komponentám výše je ještě SSD, HDD a mechanika.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 29. 5. 2020 06:04

550 bude asi minimum a za 650 už není tak velký příplatek.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 12. 9. 2020 18:36

Pánové, došla trpělivost s výpadky zvuku, čili chci novej zdroj. Vycházel jsem z tohohle topicu: viewtopic.php?f=938&t=1296858

Sestava viz pár příspěvků výše. Navíc v zimě bude upgrade na RX580, která asi bude o něco žravější. Na Heurece jsem vyfiltroval ty 4 značky z tématu od Kinečka, minimálně 550 watů a jsem jsem od nejlevnějšího, než jsem narazil na model z toho tématu. A vyšlo mi z toho toto: https://zdroje.heureka.cz/be-quiet-syst ... 0w-bn209/# Je nějaký důvod to nekoupit nebo koupit něco jiného?

Díky
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 12. 9. 2020 21:20

Že já kretén to neudělal hned. Grafiku jsem podvoltoval a jako bych měl úplně nový HW.

- Zvuk nevypadává nebo se to stane jen naprosto výjimečně. Projel jsem celý demo Crysis a zvuk vypadl asi 5× v nejvypjatějších situacích a okamžitě zase naskočil. Nestalo se, že by nenaskočil, což bylo před tím běžný a vyřešil to až restart driveru.
- Všechno je mnohem plynulejší! Míval jsem problém s tím, že obraz nebyl plynulý, byly různý záseky. Teď to jede naprosto hladce (s freesync) a já jsem z toho hotovej...

Ten zdroj ale stejně koupím.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marketa1986 13. 9. 2020 15:54

Dobrý den,

vzhledem k cenám PSU si myslím, že za kvalitní zdroj se vám to vyplatí. Starý zdroj dejte na bazos za pár korun. Kupte nový zdroj a věřím, že bude po problémech. Ve své době to byl dobrý zdroj za levno, ale je jiná doba a uteklo dost času a na trhu jsou lepší, účinější zdroje.
HAJIZLE MILSMIR
Marketa1986
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků