Zrychlení internetu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hit.man 4. 5. 2020 21:02

Ahoj

Potřeboval bych rychlejší internet ve svém bydlišti. Roky mám VDSL od T-mobilu 20/2. Platím 400 Kč/měsíc. Všude v mém okolí už CETIN zrychlil linky a na mé adrese už druhý rok nic :(. Zkoušel jsem cca 5-6 různých poskytovatelů a všichni mi nabízejí bud stejnou rychlost nebo LTE 30/5. Což není o moc lepší. Dnes jsem narazil na www.nejpripojeni.cz a pán mi nabídl za 550 40/4. Říkal mi, že to půjde metoudou bonding. Jako zhruba jsem pochopil jak to funguje, ale zajímalo by mě jaký stím máte zkušenosti a jestli by jste mi mohli doporučit ještě něco jiného?

Děkuji
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 5. 2020 21:26

Žádný poskytovatel WiFi ve Vašem okolí není? To až skoro závidím, kolem mne je jich snad deset a ruší se všichni navzájem :) Pok nějaký bude, určitě nabídne rozumnější rozložení UP/DOWN protože upload 4 Mbit/s je tak na hranici a to myslím tu s ohněm.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hit.man 4. 5. 2020 21:42

Jo je, ale nedokáže se dostat s rychlostí na takové ceny a navíc bud je to sdílená rychlost nebo tam mají FUP limity.
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod polda 4. 5. 2020 21:49

Nevím jako firmu pán z nejpripojení zastupuje. Jdi na cetin.cz najdi si providera který Cetin navrhuje krom nejslavnější trojky (ty bonding nedělají) vyber si dle ceny a podmínek instalace a modemů. Z tvé dvoulinky použijí další dvoulinku která je hluchá takže spojí 2 páry 20/2 Terminatorem a budeš mít 40/4. Normálně to funguje.
LTE je nyni většinou přetížené nebo nestabilní.
Naposledy upravil polda dne 5. 5. 2020 06:36, celkově upraveno 1
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 5. 2020 22:33

hit.man píše:FUP limity

Na WiFi? To snad bylo někdy na přelomu století. No, nemáte to lehké.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hit.man 5. 5. 2020 20:54

Tak mám nové info. Borec z nejpripojeni.cz mi volal, že na mé adrese bonding není možný tudíž mi nemůže dát 40Mbit. Nabídl mi LTE 30/5 dotoho se mi moc nechce, protože pořizovací cena 2500,- a nemám moc velkou garanci rychlosti. U nás je to s wifi operátorama hodně na štíru. Takže jsem asi tam kde jsem byl.
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 5. 2020 21:58

Kde probíhá bydlíš? V tomhle je zlaté bydlet v civilizaci.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 5. 5. 2020 23:06

Zkoušel si stránky Cetinu kolik mají na tvé adrese? Že ti volal nějaký pán od no name firmy .....wtf
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 6. 5. 2020 15:58

Podle mě bonding není možný protože tam asi není volná druhá linka v kabelu.

Podle popisu to vypadá že tam má nějaký starý kabel bůhví kam připojen, když ostatním kabely přepojily na rychlejší linky....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hit.man 6. 5. 2020 23:00

Divili by jste se, ale bydlím ve městě :D. Jak jsem psal v okolních ulicích mají na stránkách CETINU možnost až 50 mbit, ale na naší ulici ne. Mám v plánu volat do CETINU co to je za bordel, protože za dva roky se ta rychlost nepohla a jsem z toho dost frustrovaný.
hit.man
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 7. 5. 2020 10:28

nějaké divné město. Já bydlím v díře s 17000 obyvateli a mám vzduchem 200/200MBit/s za 300Kč.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron