Doporučení HDD - vyplatí se připlácet?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mistrYoda 8. 5. 2020 12:53

Zdravím,

právě mi odchází HDD a hledám za něj náhradu. Za normálních okolností bych o radu vůbec neprosil, ale chybný disk je WD Caviar Black, který mě stál zhruba dvakrát tolik co běžný disk a kupoval jsem ho právě z důvodu lepší životnosti. Pravda, má naběháno přes 12k hodin, ale kromě něj mám disky od Samsungu, Toshiby i Seagate, všechny v provozu dýl než WD (některé mnohem), a fungují bezvadně...

Jistě chápete, že k WD jsem tímto ztratil důvěru, přemýšlím tedy o Seagate či Toshibě. Otázkou je, vyplatí se, podle Vás, připlácet si například za Seagate IronWolf? Případně, jaké jsou vaše zkušenosti či názory na níže uváděné disky. Nerad bych se znovu spálil...

Výběr je značně omezený, prakticky zůstává Toshiba P300 2TB (cca 1700,-) či zmiňovaný Seagate (obyčejná 2TB Barracuda ST2000DM008 má SMR) SkyWolf (za 1900,-) či IronWolf (za 2300,-).

Děkuji
Naposledy upravil mistrYoda dne 8. 5. 2020 20:39, celkově upraveno 1
mistrYoda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 5. 2020 16:30

P300 bo nemá SMR....
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 8. 5. 2020 23:38

Zásadní je typ obsahu, který na HDD bude. Pro datové odkladiště je SMR naprosto v pohodě. Nakonec ani pro nenáročné aplikace to není takový strašák, jak se poslední dobou píše. A vlastně to je tak vše, na co se dnes HDD pořizuje.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cadworker 9. 5. 2020 00:10

Je to, promiňte, sračka, za kterou bych svoje peníze prostě nedával.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod mistrYoda 9. 5. 2020 00:34

Je to, promiňte, sračka, za kterou bych svoje peníze prostě nedával.


SMR nebo "lepší" disk typu Ironwolf?
mistrYoda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vicycleeight 25. 2. 2021 14:12

HGST byl nejspolehlivější z poskytovatelů pevných disků a měl roční selhání pouze 1 procento. Toshiba měla roční míru selhání téměř 3,5 procenta, Seagate se umístila o něco více, ale stále pod 4 procenty a společnost Western Digital se dostala na první místo v žebříčku těsně pod 7 procent.
vicycleeight
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vicycleeight 2. 3. 2021 05:55

Záleží opravdu na osobě. Pokud jste někým, kdo chce nejvýkonnější a nejspolehlivější počítač bez ohledu na cenu, WD Black je pravděpodobně pro vás. Pro kohokoli jiného je WD Blue již skvělý. shareit vidmate
vicycleeight
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jarešek 2. 3. 2021 08:18

Dobrý blábol :-D
jarešek
Junior

Odeslat příspěvekod djkubas91 2. 3. 2021 09:49

Hlavně 12 000 hodin není pro klasický 3,5" disk žádná doba... Nemohls s ním někde ťuknout? Já mám na data dva obyč WD RED se skoro 40 000 hodinama a SMART je úplně bez ztráty kytičky...
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 3. 2021 19:22

Tak jsme se zasmáli a teď vážně.

WD Black určitě není nej řada....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků