Sestava do 25K (hry, střih videa, CAD)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Merry89 22. 5. 2020 21:37

Chtěl bych si sestavit PC okolo 25k. Většinou bych na něm hrál hry, pak občas střihal videa, upravoval fotky a používal CAD. Os mám, periferie taky a taktovat úplně nepotřebuju.
Již jsem se s někým poradil a vymysleli jsme to, co je v příloze. Myslíte, že je to dobrá sestava na moje požadavky, nebo byste třeba něco změnili?
Přílohy
InkedBez názvu_LI.jpg
Merry89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 5. 2020 22:18

Levnou kancl desku nechceš, mizerný SSD nechceš, tu MECH OC bych si asi taky rozmyslel, na skříni bych (osobně) též přitlačil... zbytek OK.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merry89 23. 5. 2020 10:10

Proč by ta deska neměla stačit? Já to poskládám a do budoucna tam neplánuju nic měnit.
SSD lepší Crucial MX500?
Edit: tahle deska by už byla lepší? https://www.alza.cz/msi-b450-tomahawk-m ... 683550.htm
Merry89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 5. 2020 10:24

1. Nedává mi smysl šetřit na kancl desce za 1699,- Kč (CZC.cz) ve formátu mATX, když od 2100,- Kč a výše máš plnohodnotné ATX desky s trochu lepší VRM a mnohem lepší celkovou výbavou, i když mají podporu Ryzenů 3000 teprve po flashnutí BIOSu (což ti na požádání provede prodejce). Na desce a na zdroji se ze zásady prostě šetřit nemá.

2. Ano, v tomhle případě raději MX500.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 5. 2020 10:42

Vseobecnou chybou DRTIVE VETSINY tazatelu jsou vykonove pozadavky neslucitelne s danym (prilis nizkym) rozpoctem. Toto vlakno je primo ucebnicovym prikladem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merry89 23. 5. 2020 11:36

KineCZek píše:Vseobecnou chybou DRTIVE VETSINY tazatelu jsou vykonove pozadavky neslucitelne s danym (prilis nizkym) rozpoctem. Toto vlakno je primo ucebnicovym prikladem.

A to jako proč? Za desku si připlatim a zbytek musí stačit :) Hrát ve 4k a podobně nepotřebuju.
Merry89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 5. 2020 12:57

Protoze ...
  • Neresene chlazeni skrine => zkraceni zivotnosti, ohrozeni spolehlivosti, ohrozeni stability, velky hluk
  • Nekvalitni deska => ohrozeni spolehlivosti
  • Nejlevnejsi grafika => hluk, riziko nespolehlivosti a prehrivani
  • Ne zrovna kvalitni bedna


K tomu pridej ne zrovna dobry vyber SSD a zustane bez vyhrady jenom RAMka a chladic na procesor. I ke zdroji bych mel vyhradu, je velmi hlucny v zatezi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merry89 23. 5. 2020 13:24

KineCZek píše:Protoze ...
  • Neresene chlazeni skrine => zkraceni zivotnosti, ohrozeni spolehlivosti, ohrozeni stability, velky hluk
  • Nekvalitni deska => ohrozeni spolehlivosti
  • Nejlevnejsi grafika => hluk, riziko nespolehlivosti a prehrivani
  • Ne zrovna kvalitni bedna

K tomu pridej ne zrovna dobry vyber SSD a zustane bez vyhrady jenom RAMka a chladic na procesor. I ke zdroji bych mel vyhradu, je velmi hlucny v zatezi.

Do skříně koupím pár větráků a nějak je rozmístim. Desku dám lepší (3000,-), jak jsem psal vyse. Grafika je podle testů je tichá a dokonce má údajně předimenzované chlazení. A i kdyby to bylo hlučné, tak mi to nevadí, na to si nepotrpím... Jinak o MSI jsem slyšel dobré věci. Rozhodně mi je to sympatičtější než třeba Sapphire.
Merry89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cadworker 23. 5. 2020 14:28

Merry89 přestaň citovat, když odpovídáš na předchozí příspěvek.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 23. 5. 2020 16:33

A já chtěl zrovna doporučit Pulse 5600XT. Dávám k úvaze, jestli nepočkat na B550. Upgrade procesoru asi nehrozí, ale já bych už šel do B550. Zdá se mi to, nebo je to SATA SSD? NVMe nezkusíme? 650W je moc, spokojil bych se s 550.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merry89 23. 5. 2020 16:57

No nevím já bych to takhle asi i nechal... Kolik bych ušetřil na zdroji? Je to jen rezerva no... Dostal jsem doporučení na 650W...
Merry89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 5. 2020 16:59

Pokud jsi to doporuceni dostal ma stejnem miste, jako u te nejlevnejsi desky, je to na povazenou. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merry89 23. 5. 2020 17:04

Ne, desku jsem si našel sám :)
Merry89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 23. 5. 2020 17:13

Merry89 píše:No nevím já bych to takhle asi i nechal... Kolik bych ušetřil na zdroji? Je to jen rezerva no... Dostal jsem doporučení na 650W...


To byla jen možnost, protože jste dostal návrhy na to, co vylepšit (oprávněně), a těch návrhů bylo víc (SSD, deska), a když někde přidáte, musíte někde ubrat, protože co jsem pochopil, tak připlatit na lepší desku ochotný jste, ale další návrhy už budí rozpaky. Nepočítal jsem, kolik by ty doporučení stály a o kolik by zvedla cena. Šlo by ušetřit na zdroji a ušetřené peníze dát třeba do desky, to je celé.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 23. 5. 2020 19:00

Merry89
když už nic jiného, přihoď aspoň pár stovek za pořádnou skříň.
Třeba BQ Pure Base 500 už má z výroby dva 140 mm větráky a váží skoro dvakrát tolik než ten Zalman, což taky o něčem svědčí. Plus prachové filtry a zvuková izolace.

https://www.czc.cz/be-quiet-pure-base-5 ... 30/produkt
feanoor
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků