Repas/bazar cca. 12k

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RoboBrouk 25. 5. 2020 09:22

Zdravím,

potřeboval bych poradit s výběrem NTB. Co jsem se díval, tak nic nového za tu cenu moc není, takže pro mě bude asi lepší repasovaný nebo bazarový kousek.

Cena cca. 12 tisíc.
Využití je kancelářská práce, internet/filmy a hry bez 3D grafiky.
Nejnáročnější bude hraní Football Manageru (bez 3D režimu), takže čím lepší procesor, tím líp a alespoň 8GB RAM. Jinak hraji občas ještě staré hry, co nejsou ani ve 3D (Heroes 3, Baldurs Gate atd.), takže grafickou kartu neřeším.
Velikost minimálně 14"
HDMI konektor
Výdrž baterie neřeším, na pracovišti i doma využívám noťas poblíž el. zástrčky
SSD nepotřebuji, stačí i HDD, jinak kapacita disku alespoň 256GB
RoboBrouk
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 25. 5. 2020 10:30

Podle popisu práce nevidím problém v novém stroji. Repasované doporučuji rád, ale spíše v případě, kdy jde hlavně o co nejvyšší výkon při minimální ceně. Vy výkone nepožadujete, proto bych spíše doporučil nový stroj s moderní konektivitou (USB 3.1/3.2, WiFi ac, ...).

Kovový Acer Swift 3 (SF314-54-P34B) za 12500 Kč Vám udělá větší radost, než repas ve stejné cenové hladině. A ač píšete, že klidně stačí i HDD, věřte mi, není to dobrý pohled na věc.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoboBrouk 25. 5. 2020 13:26

Díky za radu, jenom on zrovna ten Football Manager hraju často a ten je na procesor a RAMky dost náročný. Na stolním PC mám i3-8100 a 8GB Ram a docela se obávám, že ten pokles a čekání budou dost velké (SSD se u toho nevyužije, to tady pomáhá jenom při uložení hry). Je mi jasné, že na tenhle výkon se u noťasu nedostanu v této cenové hladině, ale rád bych se mu co nejvíce přiblížil v rámci cenových možností. Proto jsem preferoval spíše ten repas/bazar.

Chápu to SSD a vím, jak to urychluje práci, přítelkyně má noťas s SSD. Já mám teda stolní PC, takže ten rozdíl znám, ale není to pro mě něco zásadního, abych sám do SSD zainvestoval do stolního PC. Jen preferuji HDD kvůli tomu, že upřednostním lepší procesor/RAM před SSD diskem.
RoboBrouk
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 25. 5. 2020 18:22

Pokud máte strach o výkon, pak té i3-8100 je hodně blízko Ryzen 5 3500U. Ten by byl například v HP 255 G7 opět za 12500 Kč, žel bez operačního systému. Ale ten by se dal najít na Aukru za cenu svačiny, případně, pokud máte legální klíč k Windows 7, lze použít k aktivaci ten.
Notebook má i jeden volný slot pro RAM, proto je tu prostor k rozšíření do budoucna. Integrovaná Vega 8 je z grafického hlediska také velmi solidní.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 25. 5. 2020 18:29

Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 25. 5. 2020 23:19

Pozor oba mají TN display. To ani nepříteli :)
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoboBrouk 26. 5. 2020 07:12

Emil Pastelka píše:Pokud máte strach o výkon, pak té i3-8100 je hodně blízko Ryzen 5 3500U.


Díky moc, to HP vypadá perfektně. Já bohužel nemám moc přehled o CPU, zda je lepší dvojjádro s vyšším taktem nebo čtyřjádro s nižším taktem atd., takže tímhle jsem si nebyl jistý při výběru. Widle už jsou maličkost.
RoboBrouk
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků