Excel neotevírá soubory po dvojkliku

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aa33kk 15. 5. 2020 10:41

Nejde mi od jisté doby otevřít jakýkoliv dokument XLS/XLSX (Office 2016). Otevírá se mi pouze prázdný Excel s šedým pozadím. Soubor, který jsem otevíral se otevře čistě nahodile. Lze ho načíst manuálně přes kontextovou nabídku Soubor-Otevřít či nechat prázdné okno Excelu otevřené na liště a po znovu otevření souboru dvojklikem se již dokument korektně otevře. Tento jev se děje u všech dokumentů vytvořených mnou či dodaných z jiných přenosných médií.

Trošku jsem Googlil a vyzkoušel následující možnosti.

- Ignorování jiných aplikací, které používají dynamickou výměnu dat (DDE)
- Zakázání hardwarové akcelerace
- Obnovení přidružení souborů
- Ověření nebo instalace nejnovějších aktualizací
- Vypnutí doplňků
- Přeinstalace

Ani jedna možnost nezabrala. Office provozuji na notebooku Pavilion 17-f200nc AMD platformy. Druhá licence kancelářského balíku, kterou mám na stolním Pentiu, funguje perfektně ke spokojenosti a s otevíráním není problém. Zkoušel jsem dokonce čistou instalaci OS tento problém se objevil znovu.

Nemá někdo podobné zkušenosti či návrh na řešení?
aa33kk
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 15. 5. 2020 12:14

Je možné, že mate v počítači asi nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. Najlepšie v núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner
https://toolslib.net/downloads/viewdown ... adwcleaner
Všetko čo nájde odstráňte.

4. Najlepšie v núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/
Všetko čo nájde odstráňte.

=================
ak doteraz nič nepomohlo:
5. Vykonajte opravu systémových súborov:
- Windows - Štart - Spustiť (ako správca) a vypísať sfc /scannow
- ENTER
https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/929833
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrfilipi 21. 5. 2020 18:32

Zkusil bych uložit prázdný soubor jako výchozí šablonu.
petrfilipi
Junior

Odeslat příspěvekod aa33kk 26. 5. 2020 10:44

Zkusil jsem uložit do XLSTART prázdný dokument. Vždy když zkusím otevřít nějaký dokument, tak se mi ten prázdnýz XLSTART otevře, ale ten co jsem se snažil otevřít ne.
aa33kk
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 4. 6. 2020 14:35

Já měl podobný problém, mně se zase wordovské dokumenty nechtěly otevírat při stažení v Chromu. Prostě jsem stáhl wordovský dokument a otevřelo se jen modré pozadí Wordu, zato Excel a PowerPoint ok. Nepomohla ani přeinstalace. Nakonec pomohlo Officy odinstalovat a nově je nainstalovat do jiné složky, třeba C:\MO nebo C:\Program Files (x86)\MicrosoftOffice, hlavně ale nenechávat defaultní složku.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků