Google Chromecast

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod memorex25 18. 5. 2020 11:08

Ahojte,

kúpil som si Google Chromecast 2, zapojil do TV a očakával som, že sa mi zobrazí Google Play store priamo v TV a budem si môcť nainštalovať napr. NETFLIX a pozerať to aj na "hlúpej" TV pomocou Google Chromecast. Namiesto toho mám len Chromecast 2 ako ďalší zdroj v TV, keď si to prepnem, tak tam mám nejaký Google obrázok a nič. Všetko musím robiť cez telefón a stremovať.
Takže buď robím niečo zle alebo som vôbec nepochopil, načo vlastne Chromecast je... :-(
Takže otázky:
1. Prosím, je možné zobraziť pomocou Chromecast nejako aplikácie priamo na obrazovke TV? Streamovanie z telefónu je nepohodlné... to nehľadám.
2. Ak nie, tak Xiaomi Mi TV Box S vyzerá, že robí to, čo som očakával od Chromecastu..? :-/

Veľmi pekne ďakujem, M.
memorex25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 18. 5. 2020 11:35

Je to přesně tak, jak píšeš. Obsah do toho musíš posílat z jiného zařízení (mobil, TV box).

1) Ne.
2) Jo, to ti bude vyhovovat. Případně můžeš vyzkoušet nějaký jiný TV box z eBaye apod.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Munna123 18. 5. 2020 12:32

Know how to create your paid roblox game in free of cost. This will teach you how to install the roblox in free of cost.
https://freerobuxplace.xyz/
Munna123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod memorex25 18. 5. 2020 13:33

Ďakujem veľmi pekne za odpovede :-)
Ešte možno 1 podotázka: ten Xiaomi je možné prepojiť so SYNOLOGY NAS? Aby sa mi obsah NASky zobrazoval cez to menu Xiaomi..?
memorex25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod calebcox 18. 5. 2020 20:34

Boxy z eBay/Aliexpressu apod. nekupuj, v drtive vetsine pripadu se jedna o zarizeni ktera nemaji (a nemohou mit) AndroidTV operacni system. Misto toho je pouzit klasicky telefoni/tabletovy Android. O podpore DRM a certifikaci ze strany treba Netflixu uz nemluvim vubec. Takze ano, kup to Xiaomi.

Co se tyce Synology - nainstalujes DS Video aplikaci a muzes se divat ;-)
Pripadne pouzijes jiny mediaserver (Plex, Emby, Jellyfin)

To muzes provadet vlastne uz nyni, z DS Video prehravat videa na ChromeCastu. Ten si ponech, je to vyborne cestovni prehravadlo (mas-li alespon trosku slusny upload).
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod memorex25 18. 5. 2020 22:39

Mi TV Box S objednaný. Ďakujem veľmi pekne za rady všetkým.
memorex25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod memorex25 24. 5. 2020 13:03

Ahojte znova. Mi TV Box S je doma. HBO, Youtube funguje OK. Ale mam problem so Synology NAS - pripojenie funguje OK cez aplikaciu DS Video, ale ked Box vypnem a znova zapnem a chcem pustit video zo Synology, tak mi vyhodi unknown error. Nejde pustit ziadne video. Ked box natvrdo vypnem/zapnem z elektriny, zase to ide... az kym nevypnem standardne... takze vzdy po vypnuti z elektriny to 1x ide a pusti to vsetko... :-/ Takze mam tyzden na rozbehanie alebo to vratim.. :-( Nejake rady prosim?
memorex25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod memorex25 25. 5. 2020 10:47

Prosím žiadne rady..? :-(
memorex25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djkubas91 25. 5. 2020 13:57

Jakou máš DS od Synology? Jestli mě paměť nešálí (a řešil jsem to naposled před 7 lety kdy jsem pořizoval NAS) tak DS video rekoduje video na NAS a konkrétně ta má (212j) to nezvládala výkonově. Možná to je ale dnes už jinak...

Zkus místo DS Video třeba VLC připojený k NASu přes DLNA, to by mělo fungovat v pohodě.
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod calebcox 25. 5. 2020 18:32

DLNA bys to opravduy vylepsil :-D. Navic kdyz VLC na androidTV zvlada prime prehravani z SMB/CIFS sdilene slozky - toto vyzkousej jako alternativu, aby se zjistilo jestli je problem v MiBoxu nebo jinde. Pripoji se MiBox korektne na wifi po probuzeni?
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod memorex25 27. 5. 2020 08:10

DS218+. Tá by to mala zvládať v pohode...
https://www.czc.cz/synology-diskstation ... 63/produkt
Skúsim teda to VLC dnes nainštalovať.. vďaka.
memorex25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod calebcox 27. 5. 2020 10:47

videl bych spis problem s wifi pro probuzeni Xiaomi boxu. Porizoval jsem jej bratrovi a rovnou dovybavil USB sitovou kartou UGreen (z Aliexpresu). Zadne problemy s nespolehlivou wifi a hlavne bezproblemove prehravani videa s vyssim datovym tokem.
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod memorex25 27. 5. 2020 10:51

S WiFi problém zrejme nebude, HBO GO aj Youtube idú bezproblémov aj po prebudení... Len to Synology hnevá... :-S
memorex25
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků