Modifikacia BIOSu (whitelist) ThinkPad T430s - Brno a okolie

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 23. 6. 2019 10:04

Zdravim vsetkych :) ...

uz niekolko rokov fungujem s ThinkPadom T430s (i7, 16GB RAM, 500GB SSD), zatial takmer bez problemov na Windowse 10, ale chcel by som do mSATA slotu kupit SSD (hoc to pobrzi len na SATA II rychlostiach, v UltraBay mam 2. bateriu) a z NB spravit Hackintosh :) ...

samo o sebe to nie je taky problem, ale pre plnu funkcnost WiFi/BT (5GHz, AirDrop atd. ...) je potrebne vymenit wifi kartu... najvhodnejsim ½ mPCIe kandidatom je AzureWave AW-CB160H Broadcom BCM94360HMB, ktora na macOS funguje "out of box" bez roznych patchov / kextov ...

uz som mal kartu za nejakych 30€ objednanu z AliExpressu, ked som prisiel na to, ze blbe Lenovo ma na wifi karty v BIOSe whitelist

je v Brne alebo v okoli Brna niekto (alebo aj v Prahe ci Olomouci), kto ma na vymazanie whitelistu z BIOSu potrebne vybavenie a zrucnosti? :-)
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 6. 2019 13:12

https://forum.thinkpads.com//viewtopic. ... 8&t=113414

Dost mě to zaujalo, ale programátor na BIOS stejně nemám.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 29. 6. 2019 13:38

ja som tie fora prebrazdil a nechce sa mi s tym velmi handrkovat cez internety... niektori tam posielaju dump svojho BIOSu nejakemu typkovi s broken english a on im to posle naspat bez whitelistu... nechcem si moju zatial jedinu masinu nejakou nahodou znefunkcnit...

pustil by som sa do toho, len keby som naozaj nasiel niekoho tu v okoli, kto sa do toho fakt vyzna a ma za sebou niekolko uspesnych operacii tohoto typu :-))

inak to prezijem s Wifi donglikom... kupil som za 300 nejaky TP-link s podporou 2,4 aj 5GHz v nano velkosti, ktory je podporovany aj na macOS 10.14
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 6. 2019 09:56

To chápu, taky jsem na to koukal a chtěl jsem to zkusit, ale nemám rád dongle... :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 18. 7. 2020 20:16

FYI - zaciatkom roka vysiel https://1vyra.in/ , vdaka ktoremu je mozne whitelist vymazat uplne jednoducho bez HW zasahov :)
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod This0ne 19. 7. 2020 17:52

Whitelist se da obejit instalaci do wwan slotu a odizolovanim jednoho pinu (cislo 20, pokud se nepletu)

Mimochodem SPI programator se da na ali sehnat asi za 5 dolaru, jenom bacha ty uplne nejlevnejsi maji drobnou chybu v zapojeni.
This0ne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 7. 2020 09:31

Dobrý vědět.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 20. 7. 2020 09:48

WWAN je u mna obsadeny mSATA SSD s Linuxom (v UltraBay mam SSD s macOS, a v klasickom supliku SSD s Windowsom

kazdopadne po tom co som zalozil wifi+bt kombo kartu AW CB-160h a vybral povodny BT modul, mi BT vobec negungoval... tak som sa docital, ze treba odizolovat pin 51... stale to nefungovalo... no prisiel som na to, ze pin 51 su vlastne 2 piny a uz to fici - jednak to nativne funguje v macOS (AirDrop, Handoff a pod.) a tak isto je prijem BT ovela lepsi, kedze to ide cez anteny... konecne mozem mat k notebooku pripojene BT audio
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků