Důvěryhodný TOR?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Alesh2020 2. 8. 2020 15:24

Čau, je TOR skutečně schopen zajistit anonymitu? Např. použiju-li TOR na přístup na seznam mail, bude to, že jsem mejl odeslal z mé IP adresy skutečně utajeno, a to i před poskytovatelem připojení?

-- 2. 8. 2020 16:33 --

PS: použiji-li analogii s poštou, ano, pošta ví, že Pepa Motyčka odeslal dopis Bětce Tetce, ale neví, co je v tom dopisu/paketu uvedeno.

Když jedu tak jako tady, může poskytovatel podle mé představy jenom zjistit, že jsem v takovou a takovou dobu přistoupil z IPP adresy XY na stránku s adresou 77.75.72.3 .

Ale už asi těžko, co sem na té stránce prováděl...
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod raptorcz 3. 8. 2020 00:12

Když to řeknu, hodně, hodně, opravdu hodně zjednodušeně, tak ani poskytovatel nebude vědět s jakou skutečně cílovou IP adresou komunikuješ. Protože v dopise pro Bětku Tetku, je akorát zašifrovaná zpráva, že to má směřovat na Strejdu Tondu. Strejda Tonda dostane taky zašifrovanou zprávu, že to má směřovat na Dědu Pepu.... než se dostaneš ke skutečné cílové adrese, tak je tam více takovýchto přesměrování ("fiktivních cílových adresátu").
A tím co tady popisuji nemám na mysli next hop. Těch bude ještě více...
raptorcz
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 3. 8. 2020 08:35

TOR ti bude celkovo nanič, pretože seznam.mail používa hĺbkový sken doručovaných správ a správy nedoručuje ak sa v nich nachádza nepovolené slovíčko (alebo IP) z ich black listu.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alesh2020 3. 8. 2020 16:39

"TOR ti bude celkovo nanič, pretože seznam.mail používa hĺbkový sken doručovaných správ a správy nedoručuje ak sa v nich nachádza nepovolené slovíčko (alebo IP) z ich black listu.L

- to mi přijde jako blbos.

A razore, je ta zpráva šifrována kvalitně? Pokud jde jen o to použít tor, divím se, že tolik lidí načapali...

-- 3. 8. 2020 18:20 --

Prostě občas chodím na darkweb, a je mi jasné, že mě nikdo nahánět nebude, ale prostě se divím , že i přes dokonalost Toru ty velký ryby vyhmátnou. :ú
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 8. 2020 17:37

Jestli Tebe jednou nezavrou ... :))


Asi nechces blize popsat, co se s tim chystas pachat, coz? Treba by ses dozvedel, zda to (ne)bude fungovat tak, jak bys potreboval.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alesh2020 29. 8. 2020 09:43

No hele, nic hroznýho... jde mi spíše o princip funkce... bylo to vymyšleno s ušlechtrilou myšlenkou, aby i lidi ve státech, jako je Čína, se dostali na ne-cenzurovanej web.


Ono, k čemu je ti to, že tvoje komunikace je "nevystopovatelná" (nikdo neví, že jsi jel z Děčína přeš Prahu, Kolín a Jihlavu do Znojma, jsou je známy jen spoje mezi každým párem bodů), když máš napíchlej kompl přes "vzdálenou plochu".

Jaký cryptosfotware použít pro zabezpečení tvé komunikace? Kdysi to tu někde na foru bylo, ale já jsem to vláknu už nenašel. :-(

-- 29. 8. 2020 10:50 --

Jo, je to tohle vlákno:
viewtopic.php?f=924&t=1151795&st=0&sk=t&sd=a

Prostě a jednoduše: aby mi nikdo nemohl číst "obálky", co někam posílám, a skládat z nich "knihu", kterou posílám "po stránkách".
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 8. 2020 10:30

Alesh2020 píše: přes dokonalost Toru ty velký ryby vyhmátnou

(Nejen) síť TOR je ostře sledovaná snad všemi "bezpečnostními" službami světa.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alesh2020 29. 8. 2020 11:09

K čemu potom je?
A navíc, jak teda svoji komunikaci ochránit?
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 29. 8. 2020 11:41

Neni to blbosť, to len nemáš dostatok kvalitných informácií. Rovnako neni blbosť to, že bitcoin transakcie je možné vysledovať.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TTxx 29. 8. 2020 13:04

Tak nejjednodušší opravdu anonymní bude použití předplacené CZ Sim karty. Za předpokladu jejího nákupu v mega obchoďáku před X měsícem placené v hotovosti. Pak samozřejmě i takto koupený telefon /tablet.
To je jejich důvod zákazu v Evropě (a CZ lobby? že je stále máme ). Prachy nám ***** a důvod proč je v ČR tolik aktivních Sim :-D

Proč všechny chytí? Každý udělá nějakou chybu. Někde bylo že FBi/NSA provozuje polovinu těchto stránek na TORu jako návnadu... Je i dokument o Ross Ulbricht zakladateli prvního Silk Road
TTxx
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků