Boeing, Herní PC, Nahrávání + Editace videa, 20 000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Aard 11. 8. 2020 23:02

Ahoj,

budu pro syna kupovat Herní PC, které bude primárně sloužit k hraní Minecraftu, nahrávání gameplaye z této hry a následné editaci pořízeného videa. Rád bych se vešel do 20 000 kč.

Požadavek na nehlučnost: Startující Boeing nevadí. Během hraní má sluchátka, v noci je PC vypnuté.
Účel + Finanční limit: viz úvod
Operační systém: součástí pořizované sestavy
Sestavím si PC sám: ne
Budu taktovat: ne
Monitor: Nemám, budu pořizovat, není zahrnut v rozpočtu. Uvažuji nad následujícím: https://www.alza.cz/24-samsung-s24f350fhu-d4292618.htm
Periferie: Také budu kupovat nové. Poprosím navrhnout: Myš, Klávesnici a Sluchátka s mikrofonem za lidovou cenu.

Zaujala mě tato sestava: https://www.alza.cz/alzapc/alza-gamebox ... 851322.htm

Grafická karta: MSI GeForce GTX 1650 SUPER Ventus XS OC 4G
Procesor: AMD Ryzen 5 1600
Základní deska: ASROCK B450M PRO4-F
Operační paměť: Corsair 16 GB KIT DDR 4 2666 MHz CL16
Disk: Intel 660p 1 TB (SSD)
Chladič procesoru: Wraith Stealth
Zdroj: Corsair CV550
Skříň: SXT Polaris 203-2083
OS: Windows 10 Home CZ 64-bit

Tato sestava vychází na Alze na necelých 20 000 Kč a a je jimi navrhnuta a sestavena. Zkoušel jsem naházet do košíku ty samé komponenty i u konkurence a cena vycházela podobně. Zajímá mě: Je sestava k požadovanému účelu dostatečná? Mohu za tyto peníze koupit ještě něco lepšího?

Předem děkuji každému odborníkovi, který se nad tím pozastaví.
Aard
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 8. 2020 08:57

Ono je to tak, ze ta hotova sestava je ... bohuzel typicka hotova sestava. Mas tam grafickou kartu, ktera dnesni hry na rozumne detaily s rozumnym monitorem uz nezvladne. Navic je to ten suverenne nejlacineji provedeny model na trhu - tzn vylozene spatne chlazeny, coz ma vliv i na vykon. Lepe chlazena karta s timtez chipem bude vykonnejsi.

Dale tam mas disk, ktery je sice SSD, ale vhodny je tak leda na skladovani p0rna, v zadnem pripade ne jako systemovy a uz VUBEC NE ke strihani videa, to bude na tomhle stroji mnohem vetsi utrpeni, nez na 5let starem pocitaci odemne, ktery tenkrat stal 30tisic. Ano, az tak.

Potom tam je zdroj, ktery vylozene nedoporucuji kupovat, resp spise doporucuji nekupovat, pokud v tom citis ten rozdil.

Je tam skrin, kterou drzi pohromade, aby se to nerozpadlo, grafika a zakladni deska. Spravne je PEVNA skrin, ktera by byla komponentam oporou. Ale to NEJDE, kdyz chces jako zamestnanec korporatu vytvorit "letakovy WOW efekt na d*bily", aby se jich chytilo co nejvic - prosim bez urazky, to nemyslim nijak osobne. Sveho casu jsem byval podobne zamestnan a doslova takovato zadani jsem dostaval od sveho nadrizeneho, tzn mluvim ze zkusenosti.

Ten Ryzen 1600 ... byt jde o tzv AF verzi ... je take typicky letakovy procesor. Protoze vyssi herni vykon by prinesl novy, sice ctyrjadrovy, ale vykonnejsi Ryzen 3300X. Ale v letaku by nevypadal "tak kůl" ... nema totiz "hentěch šest jader, pyčo".

Navic tam jsou pomale RAM pameti, vyslovene nevhodne pro Ryzen. Ale jsou levne a "šestnáct giga woe" ... je presne ten letakovy WOW efekt. Ocividne zafungoval.

//Jeste jednou ale pripominam, NIC OSOBNIHO ... ;)


Ciste dohromady vzato jde o vec, kterou bude silene tezke smysluplne upgradovat a zejmena kvuli zdroji, skrini, desce, RAMkam, disku, grafice, procesoru a neresenemu chlazeni bych si to nekoupil. Takze z toho zbyly Windowsy ... a ty jsou OEM, takze svazane s deskou, kterou bych doporucil po koupi vymenit.


A o tom pisu - neni v tom zhola nic, co by stalo za utraceni penez. Prazdna marketingova schranka, plna tluchubovskeho hykani. To je dotycny AlzaBox jednou vetou. A nebo SMEJD, pokud to ma byt jednim slovem.


Tim nerikam, ze bys za 20tisic koupil neco 3x rychlejsiho. Nekoupil, protoze 20tisic proste NENI ADEKVATNI ROZPOCET pro PC na hrani, streaming a editaci videa. Stejne jako neni pulmilion adekvatni castka na Porsche 911.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aard 12. 8. 2020 09:16

Sestava dostala pěkně naloženo, koukám. :-D

Nijak zle si to neberu, já se v tom nevyznám, proto jsem se taky rozhodl zeptat někoho, kdo má přehled a rozumí tomu.

Herní sestavu na nahrávání a stříhání videa z Minecraftu do 20 000 Kč tedy není možné poskládat? Chápu, moc možností takový rozpočet nenabízí. Na druhou stranu je to pořád jen Minecraft, který by v mých laických očích neměl mít příliš vysoké požadavky.
Aard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 8. 2020 11:00

Dobrý výběr:
Aard píše:https://www.alza.cz/24-samsung-s24f350fhu-d4292618.htm

Kvalitní česká práce.
Panel PLS.
Aard píše:Herní sestavu na nahrávání a stříhání videa z Minecraftu do 20 000 Kč tedy není možné poskládat?

IMHO pro dané rozlišení FHD se to dá, s několika kompromisy a odřenýma ušima.
Samozřejmě bez licence OS.
V uvedené hotové sestavě z Alzy ovšem chybí datový SSD = fatální chyba.
Co s tím?
Požádej KineCZka o pomoc. Lepšího odborníka v české kotlině nenajdeš.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 8. 2020 11:13

Nejde jen o minecraft. Video z minecraftu se striha uplne stejne, jako video ze kterekoliv sebenarocnejsi hry. To same stream z minecraftu. A krom toho je to podobne, jako treba WoWarcraft. Kdysi nenarocna vec, ktera behala na Celeronech s iGPU, zatimco dnes...

Jde hlavne o to, zda chces koupit jednoucelovou vec, kterou za dva roky vyhodis, protoze neni jak ji rozumne upgradovat. Nebo zda koupis poradnejsi zaklad - byt nebude tolik laciny, ktery upgradovat pujde a bude davat smysl.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aard 12. 8. 2020 15:12

Děkuji vám všem za postřehy. Odnáším si z toho tedy to, že ta sestava z Alzy není vhodná volba a bude potřeba také přehodnotit rozpočet.

Koukal jsem na ten Windows, a nálepku mám jen z XP Home, takže OS bude potřeba koupit taky.

@KineCZek

Mohl bych tě tedy poprosit o návrh sestavy, která by byla schopna Minecraft + Nahrávání/Stream/Střih zvládat? Není potřeba hledět na uprgradovatelnost do budoucna ani na požadavky jiných her. Jde čistě jen o ten Minecraft. Fortnite, GTA a podobné hry hraje na PS4. A bylo by to možné u tebe i koupit?
Aard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 8. 2020 17:51

To by urcite bylo ... ale klidne dam i jen odkaz na Alfu, z nejz nic mit nebudu. Jen prosim vyckej na zitrek, dnes uz mi to nemysli. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aard 12. 8. 2020 18:30

Děkuju. S koupí můžu klidně týden/dva počkat, takže podle tvých časových možností.
Aard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aard 13. 8. 2020 13:41

Případně by ten rozpočet bylo možné nafouknout na 25-30 000 Kč, kdyby to nějak výrazně pomohlo.
Aard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 8. 2020 14:00

To pomůže hodně.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aard 13. 8. 2020 14:45

Tak zkus do těch 30 K, prosím.

EDIT: A pokud bych si mohl i trochu vymýšlet, tak by se mi to líbilo do nějaké designové skříně, do které bude vidět a nějaká ta světýlka. :roll:
Aard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aard 13. 8. 2020 23:10

Tak zkusím položit třeba tento základ, aby se bylo od čeho odpíchnout:

https://gyazo.com/bebb95cd49ffbad1d5efa42c7d1afa22
Aard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 8. 2020 09:55

Ventus NE
32GB nedava v levnem PC smysl (a pridat RAM se da vzdycky)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aard 14. 8. 2020 10:18

Dobře.

Paměti tedy https://m.alza.cz/corsair-16gb-kit-ddr4 ... 11.htm?o=1

A s grafickou katrtou bych potřeboval poradit.
Aard
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků