Upgrade - Ryzen 3 2200G (domácnost)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Pravidla sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1132453
FAQ sekce PC sestavy: viewtopic.php?t=1131824
Doporučené sestavy: viewtopic.php?t=1131316&all=1

!!! Čtěte, než se zeptáte !!! Respektujte, nebo budou vaše vlákna zamykána !!!

Odeslat příspěvekod blmrtin 19. 8. 2020 20:46

Dodělat Doma (DoDo) je hodně známé, stejně tak "na prasáka" a další slangové výrazy např.: "další lakatoš" což znamená, že to vymyslel génius a abys povolil jeden šroubek, tak musíš rozdělat kompletně celé, aby ses k tomu šroubu vůbec dostal.

Proč bych měl něco zkoušet? Zaplatil jsem si pracovní počítač s ECC pamětí, TPM 2.0 čipem a Windows 10 Pro (doména). Tím veškerá aktivita končí a zbytek je boj dodavatele, aby zjednal nápravu.

Minimálně měnili desky:
Asus Prime X570 Pro + Asus TPM 2.0 revize 1.38
Asrock X570 Pro 4 + Asrock TPM 2.0 revize 1.18

S Asus se váže jedna geniální funkce (bios 1005), který se po třetí inicializaci čipu (interval 10 - 40 vteřin) natvrdo zablokoval -> celkový reset BIOS. ECC paměť sice přítomná byla, ale ani v jednom případě nefungovala správně = non-ECC režim. Výkon byl nadmíru skvělý, protože to co zvládla v Autocad Electrical stará sestava pod 3 - 4 minuty (např.: přepočet rozvodů), to Ryzen 7 nezvládl ani za týden, protože nejpozději do 50 sekund od začátku operace to celé sletělo.

Problém se vyřešil Dell 3630MT, který od vybalení a nakonfigurování funguje. Bohužel, není zrovna nejtišší, ale všechno šlape jako hodinky.

Doma jsem testoval Asrock čipy TPM + TPM2 revize 1.14 + 1.18 a funguje jedna jediná kombinace (přesně ta, za kterou jsem byl kritizován). Objednal jsem si zmíněné komponenty, asi už přišli (není prostě čas) a za týden dva na to vlítnu. A jestli ne, tak to poletí jako celek a koupím si Intel. Upřímně nemám chuť s něčím experimentovat, psát na Technet (Microsoft) a další odborná fóra, abych se dověděl, že mají nějakou botu a patřím do VIP klubu výherců.
Carpe diem
blmrtin
Junior

Předchozí stránka