Synchronizace Outlooku na více PC

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 2. 9. 2020 18:30

Mám dotaz, zda jde nějakým způsobem synchronizovat emaily a případně kontakty v Outlooku 2019 mezi více PC. Používám protokol POP3, všechny emaily jsou uložené lokálně, na serveru není nic. Vím, že protokol IMAP by to zvládl, ale na serveru to nechci mít. Existuje nějaká možnost s použitím stávajícího nastavení, jak dosáhnout stavu, aby na druhém PC byly vždy stejné emaily jako na prvním?
Napadla mne možnost synchronizace na bázi souborů přes OneDrive, ale nevím, zda by to bylo použitelné a funkční. Na webu Synology je napsáno, že pst soubory jejich software nesynchronizuje, protože nejsou přenositelné, ale nevím, co si pod tím přesně představit.
Ideální by asi bylo, když by nějaký program procházel samotné emaily a porovnával je proti nějakému cloudu a zapisoval pouze změny. Všiml jsem si, že několik programů třetí strany v tomto směru existuje, ale nemám tušení, jak moc jsou spolehlivé a funkční. Existuje i nějaké řešení bez nutnosti koupě softwaru?
radek.kovacik
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 2. 9. 2020 19:39

Ano, IMAP. Nebo webovy mail. Vse ostatni je jen komplikovany zpusob jak jednou kvuli nejake chybe o maily prijit...
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doggg 2. 9. 2020 20:25

Co to znamená imap nechci mít? Pop3 je dávno prezity protokol, který se divím, že je vůbec podporován...
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 2. 9. 2020 22:02

POP3 umí jen stahovat. Lze jej nastavit tak, aby po stažení mail zachoval na serveru. Tím dosáhnete stavu, kdy každé PC bude mít stejnou přijatou poštu. Odeslaná však jde přes protokol SMTP a ten už z povahy věci není možno synchronizovat na ostatní PC.
IMAP je pro daný požadavek jediné rozumné řešení.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 3. 9. 2020 14:10

Doggg píše:Co to znamená imap nechci mít?

Já jsem psal, že emaily na serveru nechci mít (kvůli zabezpečení).

Co všechno IMAP umí, je schopen synchronizovat i odeslanou poštu a další složky, které si na některém počítači v Outlooku vytvořím (např. archivní složku) nebo je to nutné vše vytvářet na serveru a přes IMAP se to pouze stáhne na emailové klienty?
radek.kovacik
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 3. 9. 2020 14:18

"Já jsem psal, že emaily na serveru nechci mít (kvůli zabezpečení)." - to nedava smysl. Neco mas spatne. Pokud neveris svemu e-mailovemu serveru, tak ho zmen.

Resit zabezpeceni mailu tim, ze je nenechas na serveru je stejne jako zamykat dvere od veznice jen na noc.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radek.kovacik 3. 9. 2020 15:00

Doposud jsem používal jen veřejné emailové servery - centrum, seznam nebo volný. Svůj vlastní zatím nemám, ten bych možná kvůli tomu IMAPu musel nainstalovat a spustit.
radek.kovacik
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 3. 9. 2020 22:18

Smysl IMAP spočívá v tom, že pošta je na jednom místě (server) a klienti s ní pracují přes daný protokol vzdáleně, ale stále na tom serveru. Klienti mohou mít lokální kopie a dle nastavení mohou i jednotlivé maily odstranit ze serveru a ponechat pouze lokálně.
Z pohledu bezpečnosti je ponechání pošty na serveru a nevytváření lokálních kopií mnohem bezpečnější. Server není tak náchylný na virové útoky či jiné formy prolomení, jako lokální klient. Klientem myslím aplikaci na vlastním zařízení.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 9. 2020 08:27

JirkaVejrazka píše:Pokud neveris svemu e-mailovemu serveru, tak ho zmen.

Není kam měnit.
Každý e-mailový server byl minimálně jednou hacknutý, profi (placené) nevyjímaje.
Osobně důvěřuji jen LAN (včetně interních serverů), které mám pod kontrolou.
Emil Pastelka píše:Server není tak náchylný na virové útoky či jiné formy prolomení, jako lokální klient.

S tím nelze souhlasit. Servery jsou vždy náchylnější k napadení, protože musí mít otevřenou celou řadu portů, které lze ve WKS bez problémů uzavřít.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 4. 9. 2020 08:47

Každý e-mailový server byl minimálně jednou hacknutý, profi (placené) nevyjímaje.


To je, s odpustenim, blabol. Byla by k tomu tvrzeni i nejaka relevantni data?

S tím nelze souhlasit. Servery jsou vždy náchylnější k napadení, protože musí mít otevřenou celou řadu portů, které lze ve WKS bez problémů uzavřít.


Doba, kdy nejvetsim rizikem napadeni byly otevrene porty, je uz nejakych 10-15 let za nami. Dnes je nejvetsim problemem uzivatel a jeho PC.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 9. 2020 11:05

Přesně tak jsem to myslel - největším nepřítelem uživatele je on sám.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doggg 4. 9. 2020 18:05

radek.kovacik píše:
Doggg píše:Co to znamená imap nechci mít?

Já jsem psal, že emaily na serveru nechci mít (kvůli zabezpečení).
Co všechno IMAP umí, je schopen synchronizovat i odeslanou poštu a další složky, které si na některém počítači v Outlooku vytvořím (např. archivní složku) nebo je to nutné vše vytvářet na serveru a přes IMAP se to pouze stáhne na emailové klienty?


Chápu dobře, že říkáš že nevěříš uložení na serveru infrastruktury seznamu (spravované desítkami lidí) a tvoje vize je to řešit uložením do jiného cloudu a skrze něj na svůj nas? Můžu se zeptat co v těch emailech řešíš? Odhalil jsi lék na rakovinu, který umí paralelně podvrhout blockchain?
Doggg
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků