Může mi Grafická karta zničit základní desku?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jakub_malis 22. 9. 2020 22:32

Moje GK odešla, tak jsem ji dal zapéct do trouby, bohužel 3 kondenzátory to nevydrželi a vypadly. Můžu tu GK dát zkusit i bez těch tří kondenzátorů? Nebo mi může zničit Základku? A dají se tam popřípadě zpět přidělat? Díky všem za odpověď.
jakub_malis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 9. 2020 22:47

Tady mas skoro jistotu, ze neco odejde. Deska, zdroj, oboje ...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod soban 23. 9. 2020 08:34

Když ty kondenzátory tam nejsou a není tam skrat tak by se teoreticky nemělo nic stát, pouze nebude napájení stabilní a karta nemusí fungovat, ale taky se její CPU může rozkmitat a začít zatěžovat sběrnici a to nemusí MB nebo zdroj vydržet.

Kondenzátory jsou korunová položka a není problém je vyměnit.

A určitě zapečenou kartu bych testoval jako první v nějakém starém PC kde mi to nebude bolet jak něco odejde a až pokud zde bude OK tak bych ji vrátil do finálního PC.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marketa1986 23. 9. 2020 10:04

Dobrý den,

výrobce GPU jako nvidia nebo AMD dělají grafické karty tak aby byli plně funkční. Ty tři kondenzátory mají svou funkci a pokud jste je svým neodborným chování "zapekl" moc a poškození je viditelné tak to prosím vás nezkoušejte do žádné desky. Tu kartu prostě vyhoďte do sběrného dvora. Pokud má na sobě hodnotný chladič sundejte a prodejte na aukru.

Nebo to zkuste prodat jako celek, ale uveďte prosím závadu, kterou zde popisujete. Ta karta je prostě mrtvá.
HAJIZLE MILSMIR
Marketa1986
Junior