LN, WKS/Gaming PC, 40000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lubic 22. 10. 2020 19:35

Ahoj,

rád bych si nechal doporučit sestavu viz požadavky níže. Uměl by mi někdo poradit?

Požadavek (NE)hlučnosti: PC budu provozovat v mé pracovně, kde z 99% jsem sám, většinou mám puštěnou hudbu / podcast v reprácích nebo mám sluchátka, nicméně mám občas potřebu mít při práci ticho, takže mi z toho vyšlo LN, pokud to nějak dramaticky nenavýší cenu sestavy.
Účel pořízení sestavy: Ze 60% je to práce, takže desítky otevřených oken v prohlížeči a několik oken vzdálené plochy + virtualizace pro LAB účely (Hyper-V) a 40% volný čas a hraní her, chtěl bych si zahrát WoW Shadowlands, více asi nepotřebuji.
Finanční limit: Finanční limit je 32k bez DPH (40k s DPH, bude zřejmě kupováno na firmu)
Operační systém: Windows 10 (mám vlastní)
Sestavíme si PC sami? Postavil jsem už x sestav, ale možná bych poprosil o nabídku sestavení a odladění sestavy a to ze dvou důvodů. Za prvé nemám na to chuť ani čas a za druhé, většinou jsem stavěl obyčejné sestavy a rád bych si sestavu nechal postavit od člověka, který se tomu aktivně věnuje. Případně prosím o nabídku do PM.
Budete taktovat? Bude-li to dávat smysl, nemám problém, ale určitě dávám přednost stabilitě.
Monitor a jeho rozlišení: Mám QHD a FHD monitor, mám v plánu koupit buď 2x 4K monitory nebo 2xQHD 27 a 1x 34" širokoúhlý monitor.
Kupujete i periferie? Možná, ale periferie jsem si vyberu a zajistím sám, pokud by někdo, ale věděl o ergonomické myši pro leváky nebudu se zlobit.

Díky
lubic
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 10. 2020 22:18

Ahoj, neco Ti urcite navrhnu. Ale na RTX 3080 nemame rozpocet a s QHD ani potrebu. A RTX 3070 ma launch az pristi tyden. Neco uz sice vim, ale NDA je NDA. Mohli bychom se tedy domluvit, ze se tu sejdeme znovu za deset dnu? Ony by se do te doby mohly vyloupnout i nejake informace o novych AMD Ryzen - jak nemam rad veskere cekani, TED v tuhle chvili doporucim tech deset dnu pockat. Nebo na to spechas?

Co se tyce monitoru, pro 4k bys potreboval pritlacit na budgetu u sestavy, zatim bych tedy zustal u QHD. Pohledal bych IPS panel s G-Sync a 144 nebo 165Hz.

Pokud bys na ten pocitac vazne spechal, rekni a navrh tu mas "in no time".
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubic 28. 10. 2020 21:14

Ahoj, díky za tvůj čas. Ještě se zeptám, jelikož v zadání je práce a hraní WoW, nebylo by lepší sestavu postavit na i7-10700f nebo i9-10900f s tím, že grafiku bych teď koupil buď 2060, 1660 nebo nějakou bazarovou a příští rok, až nebude problém 3070 sehnat tak ji koupím a vyměním? V čem konkrétně tkví rozdíl mezi Intel vs. AMD (nikdy jsem jiný procesor než Intel neměl).
lubic
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 10. 2020 21:28

Rozdilu je hromada, je to prenesene receno jako rozdil TSI vs TDI ... oboje muzes mit 2.0 se 140kW, ale presto je tam rozdil. ;) Oboje ma sve vyhody, oboje sve nevyhody - ideal vsestranne neexistuje.

Krom toho je i jina cena. 10700f je dobry procesor. i9 se dost hreje, tam bych byl opatrny. 3700X je take fajn ... no 3800X fajnejsi ...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 30. 10. 2020 15:08

5. listopadu je za rohem a Ryzen 5 5600X vypadá, že si všechny zde zmíněné Intel procesory v pohodě namaže na chleba, přičemž cena bude +/- na úrovni i7-10700F. Za sebe bych v takové situaci pomalejší Intel nekupoval, i když má dvě jádra navíc.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubic 30. 10. 2020 15:59

právě já teď na to koukám, docela bych asi využil více jader, takže bych šel spíše do 8c/16t nebo 12c/24t tzn. buď Ryzen 7 3700X nebo Ryzen 9 3900X, protože nová generace sice přinese nějaký nárůst výkonu, ale také nárůst v ceně, takže si říkám, jestli by nebylo dobrý vzít

Ryzen 7 3700X
GTX 1660 Super (na WoW a LoL v 1440p by mohlo stačit)

a příší rok až nebude problém se skladovostí RtX3070 bych upgragoval.
lubic
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 30. 10. 2020 16:43

Pokud jdeš po jádrech (zmiňoval si virtualizaci), tak R9 3900X(T) je pak též lepší volba, i když cenovka jde už nad 12 tisíc. Na hry je sice Zen 2 slabší, ale pokud je 60% práce ve zmíněném rozsahu, tak by těch pár FPS nemělo zásadně vadit.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubic 30. 10. 2020 20:25

zkusil jsem si něco postavit sám viz košík https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... C706861793

Jak jsem nad sestavou přemýšlel?

Samsung 980 PRO chci na operační systém a aplikace & hry, které budu provozovat, další SSD je čistě na ukládání dat a na rychlý přístup k nim (bezpečnost neřeším, důležité data mám na OneDrive). Cena vs. výkon u procesoru mi přijde v pohodě, je to takový trošku kompromis, který bude na hry a práci stačit s tím, že v případě potřeby virtualizace většího počtu VM využiju LAB prostředí v práci. Desku jsem vybral na případný upgrade na Ryzen 9 5900X, ale to jen kdybych to potřeboval. Grafika 2060 by mohla na graní v QHD WOW a LOL bohatě stačit s tím, že pokud by byla potřeba hraní ve 4K nebo by se přidali další hry, provedu upgrade na 3070/80 (ale to až v průběhu příštího roku). Zdroj by měl být dostatečný a skříň je asi hodně subjektivní výběr, ale jelikož od letoška mám svou pracovnu tak si ji ladím dizajnově tak, abych se v ní cítil fajn.

Nějaké přípomínky? Díky
lubic
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 10. 2020 23:00

980 PRO bych osobne chtel v 1TB. Resp ja ho v 1TB mam a 500GB jsem testoval a je proti terovce vylozene zdechla. (!)

Desku s knucitkem bych nechtel, ani kdyby eshop mel zaplatit mne za to, ze si ji odnesu. Ne tak abych jeste platil ja jim?

Skrin je otazkou osobniho vkusu. Ale pokud uvazujes, ze by ses jen na dostrel chtel blizit k LN, ty svitici zrudy (cti: eRGeBe ventilatory) z ni stejne pujdou ven. To abys neplatil nahodou za neco, co projde kosem na elektroodpad. (Ale samozrejme nevim, jak vazne to s hlukem chces myslet.)

Pameti bych umel vybrat za podobnou cenu 64GB vcetne RGB ve stejnem vykonu?!

Kraken ... 3700X uchladi s obrovskou rezervou Gelid Phantom. Za osm stovek. A naprosto v pohode i Freezer34 ... za sest. STOVEK, ne litru proboha.

Jak usetrime na nesmyslech, zbyde nam na lepsi grafiku. 2060 je dneska uz potato. Navic sestigigova?! Why, oh why...

-

Stacilo by koupit Define S, podsvitit ... fotogalerka treba tu: viewtopic.php?f=938&t=1253305&p=10974214#p10974214 ... klidne na ruzovo, pokud se Ti to libi. K tomu vybrat normalni komponenty a zbylo by i na 3070 hned z fleku.

Sice by to tedy nebylo "kůl wodňýk pyčo" ... ale zase by to BYLO kvalitni PC s rozumnym vykonem za ty penize. Dat 50k za takovy vylozene zgarb by se mi pricilo. Pokud chces, neco "za pade" navrhnu. Staci rict "chci".




Vyse uvedene je muj osobni nazor, na nejz doufejme mam pravo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 30. 10. 2020 23:37

- 980 Pro je TLC, za mne nebrat > vzít 970 PRO, což je stále MLC.
- Tu X570 desku .. kolega s kňučítkem (aktivní chlazení chipsetu) má imho pravdu; za mne vzít raději levnější MSI X470 GAMING PLUS MAX.
- Krakena prohodit na SPC Grandis 3 + 2x P-12 Redux ... hafo peněz ušetřeno, popř. viz kolega ohledně chlazení CPU
- vybodnout se na RGB hovadiny, vzít raději odhlučněnou case typu Define S ...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 10. 2020 23:55

Doporucim 980PRO vyzkouset. ;) Ano, je to TLC ... ale vubec neni spatne a za ten cas Ti stoji. ;)

-

Tazatel: Vidis, ze se shodneme vesmes na vsem, tak si z toho zkus neco vzit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 30. 10. 2020 23:59

Nemám teď (snad ne na dlouho) po ruce žádný železo na testování ... Z77 desky ještě NVMe nemaj :mrgreen: Jako jo, výkon je fajn - neříkám, že ne - ale TBW je oproti 970 Pro prakticky poloviční.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 10. 2020 00:12

Jo, TBW je trochu bubak. Ale bezneho cloveka se to nedotkne. Ruku na srdce, kdy naposled jsi mel SSD pet let? Ja to stridam jak ponozky, posouvam do rodiny, nebo (pro)davam po kamaradech.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 31. 10. 2020 02:15

Ruku na srdce, Samsung 830 128 GB (první SSD co jsem kupoval, tehdy za nekřesťanský prachy) mi v PC běží jako systémovej disk dodnes ... v RAID 0 spolu s druhým identickým diskem, který jsem (sotva jetej) na eBay koupil za pár šupů o několik let později. Jak je to dlouho, co byly 830tky na trhu? Cca 9 let? Zda-li půjdou do další sestavy, nebo zda-li je hodim do serveru - dnes nevím... ale potřebu měnit nemám, ty disky stále jedou na výbornou :mrgreen:
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 10. 2020 08:32

1:0 pro Tebe : )) Pohodlnost, lenost. Objektivně proč ne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků