PC úprava foto/grafika+hry 30tis classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Noreen 3. 11. 2020 14:52

Ahoj,
potřebuji poradit se sestavením nového PC:

POŽADAVEK NEHLUČNOSTI: classic - ale úplný startující Boeing by to být nemusel :)
ÚČEL POŘÍZENÍ SESTAVY: úpravy fotek (Lightroom,Photoshop: DSLR raw, občas skládání panoramat cca 15 fotek. velké hobby, do práce menší úpravy fotek z akcí) tvorba grafiky (Illustrator, Indesign, do práce - datasheety, brožurky, občas roll up apod.) a občas střih videí do práce (After Effects, krátká reklamní videa, úpravy záznamy webinářů, žádné 4K filmy). Také bych si chtěla zase zahrát na vysoké detaily (Planet Zoo, Medieval Dynasty, nový Assassin...)+office, web administrace
CENOVÝ LIMIT: 36 tisíc
OPERAČNÍ SYSTÉM: Win 10 home 64bit - započítat do sestavy
SESTAVÍTE SI PC SAMI: nechám si sestavit e-shopem (Alza - nákup na firmu)
BUDETE TAKTOVAT: ne
MONITOR+ROZLIŠENÍ: budu kupovat zvlášť - předvybrán tento QHD Dell UltraSharp U2520D https://www.alza.cz/25-dell-ultrasharp-u2520d-d5781373.htm?o=1 Pro hobby foto a hry je ok nebo jiný v cenové kategorii a rozlišení?
PERIFERIE: jen pc

Vejdu se s novou rtx3070 do rozpočtu? Díky moc za návrhy a postřehy.

-- 3. 11. 2020 16:23 --

Omlouvám se, v nadpisu je překlep v ceně, platí cenový limit 36tis.
Noreen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Noreen 6. 11. 2020 16:23

Nikdo žádný návrh? Ještě doplním, že nynější potřeby grafiky do práce zvládám na pětiletém MB Air, takže domácí PC bych ráda využila na 60% hry, 30% hobby foto a 10% office, web.

Má představa:
i5
RTX 3070?? Dostupnost?
16GB paměť
SSD Kingston na systém
HDD/SSD ? na data

Potřebuji ale poradit prosím od znalejších konkrétní sestavu, kt. vydrží nějaký ten rok a pošlape bez omezení detailů při hraní na QHD apod. Můžete mi tedy prosím naklikat, jak by to mohlo v ceně cca 36 tis (jestli rozpočet na mou představu stačí) vypadat? Ráda bych stroj pořídila během listopadu.
Noreen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 6. 11. 2020 18:29

3070 měla stát 14tis, real je 17 a výš
18.11. mají být grafiky od amd, treba prekvapí
pokud máte doma štítek s w7 či w8, tak upgrade na w10 je stále zdarma
https://www.czc.cz/e3f9e7c0f6gdlaan64s0bon7p5/seznam
+ 3070 popř amd 18.11.
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noreen 6. 11. 2020 19:16

To jsem koukala, že se cena takhle pohybuje...

Win 7 mám jen OEM na ntb - OS můžu když tak ještě dát mimo rozpočet...
Díky za nástřel, zeptám se - je opravdu AMD procesor lepší volba než i5? Chápu sestavu ryze AMD ale pokud bych vzala tu 3070...
Case - skleněná bočnice je jen designovka? - varianta "bez" by třeba vyšla levněji? Designově čím jednodušší, tím lépe :)
Je rozumné vzít 500GB SSD na systém a to 1TB nechat na data? Jsem na systém 2 disků zvyklá a vyhovuje to.

Ten Dell monitor je pro tohle ok? V případě 27''s 144hz v QHD už by v případě takové sestavy byl výkonnostně problém?

Díky za odpovědi :)
Noreen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 6. 11. 2020 19:43

máš na tom notesu čitelný štítek s SN?
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noreen 6. 11. 2020 20:10

To mám, stejně jako ho vidím v systému, když na ntb jsem.
Noreen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 6. 11. 2020 20:39

sn ze stitku muzes pouzit při inst w10
ano ryzen je lepci nez intel
case si zkus vybrat dle sveho vkusu, idealne fractal def S
osobne bych vzal 1tb+hdd na zálohu+dalsi zaloha mimo pc-jestli uz nemas NAS
DOUFÁM ŽE zálohuješ, protože nezálohovaná data = ztracená data
monitor záleží na tobě, já bych pod 27 u qhd nešel, záleží na rozpočtu, ideálně 30 a více,
ale raději hry nebo foto?
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod volkiCZ 6. 11. 2020 20:39

osobně si myslím, že dát polovinu ceny sestavy za grafiku není úplně nejvhodnější (36k limit na sestavu a 18k cena rtx 3070). Buď bych slevil z požadavků na grafickou kartu nebo trochu navýšil rozpočet.
volkiCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Noreen 6. 11. 2020 22:02

@bandolier.wz:díky - dobré vědět. To 1TB SSD a HDD zní fajně. Mimo mám 2 externí disky, kam právě zrcadlově zálohuju. U monitoru mi jde o to, že nechci vidět rastr a mít slušné pokrytí barev (ovšem nedělám si ambice na profi monitor na grafiku). Dost tady vídám, že 144hz a 27 QHD je sweet spot, tak jestli nekoukat právě spíš po 27 Dell nebo LG (víc palců ne). 144hz asi ani u menších než 27'' IPS není, ne? A zase, je otázka jestli v rámci rozpočtu má smysl vůbec na 144 koukat....

volki, díky za argument - na jakých komponentách přitvrdit oproti grafice - pokud nepožaduji LN sestavu? Netrvám stůj co stůj na nejnovější grafice, ale zase, aby v rámci QHD monitoru to neomezovalo plánované hraní zmíněných her? Není to tak, že 36 je max a ani o litr víc, ale vzhledem k tomu, že mám ještě cca 10 tis vyhrazených na rozpočet monitoru, tak jsem na 46 tis za PC a to mi na komp pro domácí "hrátky" přišlo dostatečné... přes 50k komplet za vše bych se úplně dostat nechtěla.
Noreen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod volkiCZ 6. 11. 2020 23:32

tady je třeba takový nástřel https://www.czc.cz/4lm2ohe9lghf69t0eb7agrkj1e/seznam ale je to přes limit .... já osobně bych do PC s tímhle budgetem, které má být i pracovní ubral 5k na grafice (vím že to je teď složitý, když je všechno vykoupeno) a přidal další disk.
volkiCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 7. 11. 2020 00:17

kolik místa potrebujes v pc(hdd)?
urcite bych vzal novou grafiku bud 3070 nebo 18.11. nove amd grafiky
http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/g ... -jsou.html
monitor já osobně
https://www.czc.cz/aoc-q3279vwfd8-led-m ... 3a/produkt
pokud nechceš tak velký tak např
https://www.czc.cz/dell-s2721dgf-led-mo ... 87/produkt
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noreen 7. 11. 2020 13:30

S místem přemýšlím - na systém by mi mělo 500GB stačit (SSD) a 1TB na data...

Co takhle? návrh sestavy

Větší monitor ne, ta 27 je pro mě i z hlediska místa max...líbí se mi ten dell S2721DGF nebo LG 27GL850..
Noreen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 11. 2020 13:54

Eagle bych nechtel osobne. Mam vyzkouseno mozna nejvic Ampere grafik z CR. Duvody jsem popisoval v sekci grafik ve vlakne o Ampere.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noreen 7. 11. 2020 14:40

Aha, díky za připomínku. Jak bys tedy sestavu v rámci požadavků a takového rozpočtu viděl ty prosím?
Noreen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Noreen 8. 11. 2020 16:41

Pročetla jsem si dané forum grafik a prohodila za ASUS GeForce DUAL RTX 3070 O8G. Což jsem pochopila, že je lepší možnost - nebo raději TUF? Kterou verzi?

Nebylo by fajn také do case přidat ještě nějaký ventilátor (Arctic F)? Jak to bude s teplotou dané sestavy?
Noreen
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků