Windows 10 - pomoc s nastavením zvuku

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Krackmen 17. 11. 2020 22:24

Dobrý den, mohu vás poprosit o pomoc při nastavení zvuku ve Windows 10? Potřebuju poladit ovladače, tu hromadu zařízení ve správci zvuku a mikrofon. Níže a ve screenech popíšu svoje zařízení.

Deska: ASUS PRIME B450M-K
Grafika: Sapphire RX 5500 XT Pulse 8 GB ( je v ní tento monitor s reproduktory viz odkaz: shorturl.at/nLV35 přes HDMI, takže taky zvuk)
Sluchátka s mikrofonem: Philips TAE4105 (špunty) viz odkaz shorturl.at/bjxW7

Detaily o zvukové kartě taky ve screenech. Samozřejmě, je mi jasný, že z toho neudělám profi audio sestavu ale chci ať to zní trochu solidně. Podotýkám, že mám hluboký hlas, pokud někdo máte typ na chrapláček sem s ním :-D Předem děkuji za typy, triky a všechno :)
Přílohy
zvukové vstupy.PNG
zvukové vstupy.PNG (6.27 ) Zobrazeno 389 krát
zvuk ovl - p 2.PNG
zvuk ovl - p 2.PNG (11.92 ) Zobrazeno 390 krát
zvuk - ovl.p.PNG
zvuk - ovl.p.PNG (26.12 ) Zobrazeno 389 krát
záznam.PNG
záznam.PNG (19.66 ) Zobrazeno 389 krát
adiče zvuku.PNG
adiče zvuku.PNG (2.81 ) Zobrazeno 389 krát
monitor.PNG
integrovana zvukovka na desce.PNG
Krackmen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 11. 2020 00:14

No a v čem je problém? Ovladače máš správné, s nimi bych nic neřešil. Pouze si nastav výchozí zařízení pro přehrávání zvuku a je to.

Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG (80.76 ) Zobrazeno 370 krát
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Krackmen 18. 11. 2020 00:53

Dobře, děkuji za ujištění o těch ovladačích. A mohu se zeptat proč tam vidím tolik zařízení v tom správci zvuku? Případně co je dobré povolit pro co nejkvalitnější vstup a výstup? Mám na mysli šum především.
Krackmen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 11. 2020 01:05

To se ptáš na ten třetí obrázek z prvního postu? Já myslel, že to je snad jednoznačné; AMD High Definition Audio Device = HDMI výstup z grafické karty. Ano, HDMI z grafické karty vede krom obrazu i zvuk...

Druhá otázka mi přijde nesmyslná, protože se primárně zařizuješ podle vstupních konektorů periferních zařízení. Tj., když máš k PC repro, které lze zapojit pouze na jack konektory integrované zvukové karty (ve tvém případě Realtek), tak si určitě nebudeš zvukovku od Realteku zakazovat?! To samé pokud řešíš naopak vstup do PC.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor