MSI Z77A-GD65 nelze se dostat do BIOS

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RZ 22. 11. 2020 23:25

Ahoj, u starého PC se nemůžu dostat do biosu. Vždy stačilo klasicky přes DEL, ale teď to nefunguje nijak. Bios sice můžu ovládat přes aplikaci Clickbios ve Win, ale to není řešení na vše. Navíc deska nedrží nastavení biosu, vždy mi hodí zpět. Např. takt CPU by myslím teď z hlavy měl být 34x100 a deska vždy po restartu najede 38nebo42x100, dále nastavení ventilátorů atd. rozhodí. Baterii jsem dal novou.
Je deska v háji, nebo jsem někde něco podělal? Děkuji

V pc jsem nechal jen
MSI Z77A-GD65
i5-3570K
2x4GB RAM
SDD
Naco valit prachy do PC?
RZ
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 23. 11. 2020 00:10

Něco se podělalo. ;-)
Umí Clickbios zálohovat a obnovit stav BIOS?
Na tvé nebezpečí, jak jinak, bych vyzkoušel odpojit PC od napájení s vyjmutou baterkou. Po startu budou chybět údaje a měla by požádat přes F1 o vstup do BIOS. Pak zvolit default nastavení a pak nastavit sám.
Jenže, pokud je problém hlubší, může se stát, že se do BIOS nedostaneš a nenastavíš už nic. Máš náhradní PS/2 klávesnici?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 11. 2020 11:20

A proresetovat se do BIOS / UEFI skrze Windows si zkoušel?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RZ 23. 11. 2020 18:34

1. Zálohu, obnovení,ani aktualizaci aplikace neumí.
2. Resetovat BIOS jsem prováděl přes baterii i přes jumper několikrát a nic. Po resetování mi to F1 PC taky nebere. Takže zmáčknu reset a asi napodruhé mi už PC nabotuje do Win. (teď mne napadá myšlenka s tou PS2 klávesnicí kterou nemám. Že by deska nepoznala tu USB klávesnici a proto se nedostanu do BIOSu)

Do BIOSu se neumím z Win dostat (proresetovat)
RZ
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 11. 2020 19:22

Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RZ 23. 11. 2020 21:17

Tak v nastavení zrovna položka restartovat do BIOSu u mého PC není. A přes cmd mi to napíše …"firmware tohoto systému nepodporuje spuštění do uživatelského rozhraní firmwaru"
RZ
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 11. 2020 22:10

Tak imo PS/2 klávesnice.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 25. 11. 2020 14:33

Zkus přepnout na záložní BIOS (pomocí přepínače MULTI_BIOS_SWITCH na desce).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RZ 27. 11. 2020 20:31

Děkuji, ten switch jsem už zkoušel, nepomohlo. Tu ps2 klávesnici vyzkouším hned jak se k ní někde dostanu.
No ale aspoň jsem si potvrdil, že je to nejspíš deskou. Jak nastartuje a hodím takty na nějaké rozumné tak deska drží a vše jede i ty usb. Jen raději nikdy nebudu formátovat ssd, nemusel bych tam Win už dostat.
Zatím vám všem moc děkuji.
Naco valit prachy do PC?
RZ
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků