Je toto originální, nebo fake MS Office 2019?

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 26. 11. 2020 18:44

Ahoj,

myslíte, že je třeba tato nabídka MS Office 2019 (https://pc.bazos.cz/inzerat/127507396/m ... ete-50.php) originální produkt?

Je to krabice s údajně originálním štítkem na krabici a ProductKey uvnitř. Krabice se zdá být originálně zatavena do fólie, ale dnes jde napodobit téměř vše.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 26. 11. 2020 22:46

Za tu cenu bych řekl, že je to originál. Ty zajímavé nabídky jsou kolem 500-600 Kč a ty podezřelé od 300 :)
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krab88 27. 11. 2020 22:23

doufám, že jsi to nekoupil....
1.v podmínkách máš, že platná licence/aktivace je možná jen v regionu, pro který je produkt určen
2. na krabici je Singapore, nicméně ať ti dotyčný doloží, pro který region je krabice určena

Popravdě moc nerozumím tomu, proč někdo chce mít krabici a podporovat pochybné překupníky na bazoši nebo aukru.

Schválně si porovnej s předplatným na Office 365 pro jednotlivce a krabicovou verzi:
a. aktivace je s možná jen s Microsoft účtem - to platí i pro krabicovou verzi !!!!! máš to tam na fotce krabice napsaný
b. Office z krabice můžeš mít aktivován a používat zároveň pouze na jednom zařízení
c. 365 pro jednotlivce zároveň až na 5 (NB, PC, tablet .....)
d. 365 máš 1TB místa v cloudu - to krabice nemá
e. předplatné 365 pro jednotlivce se nechá v akci sehnat za 1100,- . Rodinné 365 (tzn. 6 uživatelů, 6TB...) za 1250,- (ted´měla Alza i Mall).
Pokud tedy koupím 365 pro rodinu a podělím se byť jen s jedním členem rodiny, tak mám na 5 let vystaráno.... Tj. cena na člověka/rok = 600,- x 5 let = 3000,- ... A kolik že stojí ten fake na bazoši ?????
Krab88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiri.filip 1. 12. 2020 11:16

Krab88: Dík za odpověď. Toho ustanovení na krabici, že aktivace je možná pouze v regionu, kde byla zakoupena a pro který je určena, jsem si také všimnul.

Jak má toto Microsoft ošetřené? Nepomohlo by při instalaci změnit region a pak ho vrátit na ČR?

Proč chci, jak píšeš, "mít krabici a podporovat pochybné překupníky na bazoši nebo aukru"? Protože nehodlám naopak podporovat nenažrané SW firmy, které už nevědí, co by si za SW řekly, a tak se snaží zákazníky dotlačit k modelu předplatného (SaaS). Toto zásadně odmítám.

Pro mé potřeby bude Office 2019 naprosto dostačovat po dobu x dalších let. Pracuji stejně hlavně v Excelu a Accessu. Pokud bych potřeboval jejich novější verze, budu mít, věřím, k dispozici firemní notebook jako doteď.

Děti mají ve škole možnost instalace MS Office zdarma, takže ani to pro mne není důvod, proč jít do Office 365.

Jinak Microsoft účet mám již od doby, kdy jsem koupil Lumia 950 XL DS.
Díky tomu mám i nějaký prostor v jejich cloudu, který mi zatím stačí.

Vtip je v tom, že po 6.roce v Tvém případě u varianty předplatného náklady pokračují minimálně ve stejné výši donekonečna, resp. do té doby, pokud budeš chtít Office používat.
U krabicové verze ho můžeš po úhradě jednorázových nákladů používat bez jakýchkoliv dalších nákladů tak dlouho, jak chceš, resp. jak dlouho bude fungovat na vlastním HW, nebo do doby, než budeš chtít upgradovat na vyšší verzi např. kvůi dodatečným funkcím v nové verzi.
Naposledy upravil jiri.filip dne 1. 12. 2020 13:36, celkově upraveno 1
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod soban 1. 12. 2020 11:28

Když máš přístup klegálnímu M$ Office skrz práci nebo školu u dětí tak proč kupovat krabicovou verzi?

Prostě na doma použij nějakou verzi kancelářského balíku zadarmo, případně můžeš vývojářům něco poslat a když v tom náhodou něco neotevřeš co potřebuješ do práce/školy tak máš originál Office v práci či u dětí které to mají.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 1. 12. 2020 13:44

soban: Rád bych měl legální Office na svém vlastním notebooku.

Alternativní kancelářské balíky jsem kdysi vyzkoušel (Libre Office, myslím). Tuto zkušenost bych velice nerad opakoval. Jak jsem psal, používám hlavně Excel a Access.
Tabulkový kalkulátor v LO zaostával o parník za MO. funkcí bylo méně než v MO.
Na databázový program si nevzpomínám, jestli LO v té době něco takového v sobě měl.
Prostě ať se nám to líbí, hlavně Excel je prostě standardem a je asi nejlepším tabulkovým kalkulátorem, i když své mouchy také má.

Z "přetahování" souborů z jednoho počítače na druhý jen kvůli tomu, abych ho mohl otevřít, jsem už vyrostl.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod soban 1. 12. 2020 15:34

Nějak nechápu však legální M$ máš ne na pracovním stroji.

Přetahovat soubory??? To se ještě nosí? Od toho je NAS kde jsou data uložená a přístupná odkudkoliv.

A to že Libre Office pokulhává já nevím ale mě to stačí, samozřejmě můžou se najít specifika kdy SW zadarmo nestačí, ale pak není co řešit a koupím originál a né nějakou podezřelou licenci u které se budu bát že zítra nebude fungovat.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 1. 12. 2020 18:12

jiri.filip píše:Vtip je v tom, že po 6. roce ...

Těch 6 let budete mít plně aktuální SW. Vedle toho za tu dobu bude Office 2019 už 8 let od svého uvedení a 2 roky po ukončené podpoře (do 2025). Office není zrovna kritický kus SW, proto chápu, že i starší verze stačí – sám mám na jednom pracovním PC verzi 2003, ale to prochází jen proto, že InDesign neumí importovat text přes schránku z LibreOffice, proto to vlastně slouží jen jakýsi otvírač dokumentů.
Tam, kde s Office potřebuji dělat denně, bych chtěl jednoznačně aktuální verzi. Už jen kvůli kompatibilitě a 2700 Kč/rok pro 6 uživatelů... to je za daný balík SW opravdu všechno, jen ne "nenažraná SW firma".
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzaZostravy 1. 12. 2020 18:29

Ahoj, jestli by si měl zájem, zde si s náma můžeš koupit Office 365 a hlavně Onedrive 1TB za 499 Kč na rok, neboli 42 Kč měsíčně. Já si objednal 3 licence na tři roky, taky si můžeš koupit kolik chceš. Jeden kus tě vždy vyjde na 499. Musí nás být 7, zatím nám chybí 4 lidé. Kdyby někdo chtěl Office a Onedrive 1TB za tuto cenu, ať si zde udělá nákup. tento odkud bude fungovat do 6.12.2020. https://m.alza.cz/group-sharing?groupHa ... 7664f225f4
HonzaZostravy
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků