Výpadky wifi při zapnutém BT

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kaa 16. 12. 2020 19:12

Ahoj lidi. Museli jsme si pořídit IPTV. Často pozorujeme výpadky. Tv se každou chvíli jakoby zasekne a načítá. Potom chvilku běží a vše se po chvíli opakuje. Zkoušel jsem všechno možné. Nakonec jsem přišel na to, že to dělá jenom když je zapnutý bluetooth. Dělá to na všech mobilních zařízeních připojených přes wifi bez ohledu na vzdálenost od routeru. Nakoupili jsme BT sluchátka, abychom se mohli dívat každý na něco jiného a nerušili se a teď tohle. Poradí někdo co s tím?
Kaa
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 16. 12. 2020 19:17

Jednoduché řešení je přejít na 5 GHz pásmo, nebo na drátová sluchátka. Jinak bohužel smůla, protože se jedná o vlastnost - obě technologie používají stejné pásmo a ruší se navzájem.

Občas může pomoci i změna kanálu, ale tomu bych moc šanci nedával.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaa 16. 12. 2020 19:21

Jak poznám jestli přístroj podporuje 5 GHz? Abych nevyměnil router a potom k němu neměl co připojit.
Kaa
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 16. 12. 2020 19:26

Podle veřejně dostupných specifikací, které si musíš dohledat na internetu.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 16. 12. 2020 19:55

Přípoj TV kabelem a né přes wifi pak se nebude TV sekat (BT používá pásmo 2,4Ghz a WiFi taky jak už psaly předemnou).
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kaa 16. 12. 2020 20:14

Soban - problém je s telefony a tablety
Kaa
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 16. 12. 2020 21:57

Preskúmaj nastavenia a hľadaj niečo ako bluetooth cooperation (bt_coop). Každé zariadenie, ktoré obsahuje wifi+BT by malo mať možnosť takéhoto nastavenia. Problém je ak to nemá, vtedy to bude blbnúť a najlepšie je jedno z toho vypnúť, či už wifi, alebo BT aby aspoň jedna vec fungovala normálne. Najlepšie dať wifi na 5 GHz, lebo BT ide len na 2.4 GHz.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 16. 12. 2020 23:50

Kaa píše:Soban - problém je s telefony a tablety


Tak ty co umí 5Ghz wifi musíš připojit přes 5Ghz wifi pokud to zařízení neumí máš smůlu, ale telefony a tablety mají konektor na sluchátka takže třeba použít drátová sluchátka.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 12. 2020 10:52

Tohle hodně ovlivňuje router, respektive jeho Wi-Fi čip.

Mám zkušenost, že např. Qualcomm je v heterogenním prostředí (komunikace s čipy jiných výrobců) v tomto ohledu výrazně horší, než třeba Realtek.

Co máš konkrétně za router?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaa 17. 12. 2020 14:46

r34ktor - mám Mercusys MW 305R. Poskytovatel wifi ho upřednostňuje, tak ho automaticky montuje.
Kaa
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 12. 2020 18:10

Podařilo se mi najít pouze specifikaci verze v1, jak se liší v2 (tři antény) zůstává otázkou.

5 GHz pásmo router nepodporuje.

Máš aktuální FW? Podle emulátoru prakticky neumožňuje žádné pokročilé nastavení Wi-Fi. Můžeš akorát zkusit natvrdo nastavit šířku pásma na 20 MHz a optimalizovat kanál (po analýze bytu Wifi Analyzerem v mobilu/tabletu).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaa 17. 12. 2020 21:15

r34ktor - Díky
Kaa
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků