Slušná tichá kancelář do 15 000Kč (jen PC)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod libol 5. 1. 2021 16:36

Přeji pěkný den,

Pomalu se mi do věčných lovišť odebírá můj Phenom X3 705e, 6GB RAM.

Rád bych jej „masivně upgradoval“ asi takto:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... 2S015IMB01

Disky – jeden SSD a jeden HDD přibydou ze starého

Požadavky:
nehlučnost – LN
účel pořízení – 99% web a kancelář - v úrovni najednou spuštěný Firefox (10 tabů), Chrome (10 tabů), Adobe Reader (5 tabů), Word a Writer – vzájemné kopírování, výstřižky apod. (+ 1% ostatní (třeba 4h AoE ročně ;-)))
finanční limit – objektivně zdůvodněný, není žádný, ale reálně nemíním přesáhnout košík, spíš by mne zajímalo, kde ušetřit … takže řekněme 15 000Kč
OS, monitor (SyncMaster F2380) a periférie – zůstane zachováno v rámci upgrade
sestavím si PC sám a nemíním taktovat


Co mne zajímá
– jsem schopný někde smysluplně ušetřit?
Vím, že na skříni, ale nejsem si jistý jak s obdobnými parametry.
Vím, že bych se obešel bez nového disku, ale zase, když už se s tím prdím, tak pořádně
Asi by stačila deska s B460, ale zrovna tam nevidím velkou úsporu
- je smysluplné někde přidat? Minulý vydržel přes 11 let a u nového bych očekával totéž

Děkuji

P.S. Kdyby se někomu válela doma křišťálová koule ;-) … moc se mi do toho upgrade teď nechce (přece jen jsem to chtěl postavit na AMD, ale s integrovanou grafikou je to teď problém), počítač většinou šlape – a mám pocit, že až odejde neušetřím
libol
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 5. 1. 2021 20:07

14 860,-

Podobný build jsem tu postoval pár týdnů zpátky.

HDD bych do tichého kancelářského PC už nechtěl. Odporuje si to i s hlučností i rychlostí, kde bude jasně nejhučnější a nejpomalejší komponentou.

Variant je více - vzít ne tak dobrý zdroj BQ PP 11, a vzít lepší/větší SSD, lepší CPU, více RAM atd.

PS. teď koukám, že monitor nemá HDMI/DP -> redukce.
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 1. 2021 20:16

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 6. 1. 2021 05:44

KineCZek - dík za tip, nasadil jsi mi brouka do hlavy, protože tak nějak jsem si to představoval, jen bych měl pár dotazů
- ASrock - jsem se celkem vyhýbal, takže není důvod?
- ten 3,5 HDD by se asi nevešel (není asi takový problém)
- SSD tam máš jen 500GB, kdybych vyhodil ten HDD, tak určitě chci aspoň to 1TB - je ten WD o tolik horší, než ten Samsung?
- kdybych skládla něco už tak nerozšiřitelného, prcl bych tam asi 32GB RAM -což ničemu (kromě peněženky, nevadí ;-)

A nejpodstatnějš , ale mám strach - utáhne to ten zdroj? - přece jen 85W zdroj, když TDP jenom procesoru je 65W - jasně není to spotřeba, ale když si vezmu
procesor, základní deska, SSD, M2 SSD, větráček RAMka - jasně noťasy mají méně, ale tam může špičku vykrývat baterka.
Každopádně díky za tip (brouka do hlavy ;-))
libol
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 1. 2021 07:55

SSD můžeš dát A2000 1TB, stačí bohatě. 32 paměť na kancelář je zbytečný luxus. 4 by stačily, 8 optimum, 16 jsem dal jen abych nebyl horší než kolega a využít v kanceláři 32, když to nevyužije ani většina herních strojů, to si nedovedu představit. Ale ničemu to neuškodí, kromě peněženky.

Zdroj to zvládne, je to vyzkoušeno.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 6. 1. 2021 08:04

Taky se da vzit jen o fous drazsi verze se 120W zdrojem:
https://www.czc.cz/chieftec-compact-ix- ... 38/produkt

Edit:
No ITX desku s Ryzenem tam nekdo nacpal:
http://www.hardwareshack.org/little-itx ... ryzen-apu/
Naposledy upravil zivan dne 6. 1. 2021 17:33, celkově upraveno 1
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 1. 2021 10:51

A jsi si jistý, že se ty její dlouhé kondíky fyzicky vejdou před napájecí konektor? Jinými slovy, že to půjde vůbec postavit?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 6. 1. 2021 11:49

S těmi 32 GB RAM máš pravdu - mě jen straší ty dva sloty - když budu chtát za pár let víc, tak budu muset tu starou vyhodit - ale je to jen psychika ;-)
Jen ten zdroj mi nedává spát ;-) - ale líbí se mi - díky moc
libol
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 1. 2021 13:09

Ona cela rozsiritelnost je u 95% zakazniku o psychice. 1% upgraduje ze chce, ma na to a prijdou vcas. 4% neco casem umre a koupi misto toho vykonnejsi typ a zbylych 95% pouziva PC v puvodni konfiguraci do te doby, dokud se pouzivat da. A potom koupi cely novy stroj.

Za 2 roky tu budou DDR5, jine sockety u AMD i u intelu, tzn uplne jine desky ... u neprelomovych generaci nema moc smysl investovat do rozsiritelnosti.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 6. 1. 2021 16:58

Tak já nerozšířit RAM a nepřidat SSD, tak jsem měnil tak před třemi lety - takže se mi to oplatilo.
On procák mi stačí i dnes s přehledem, ale tam RAMka je brzda (snesitelná, ale vypadá to, že odchází základovka, proto nad tím teď přemýšlím)
libol
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 6. 1. 2021 23:05

Hele, ty Chieftec Compact IX-03B vůbec nemají přední USB+audio k připojení na interni konektory..?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 1. 2021 00:29

n
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 7. 1. 2021 09:05

Ja to u rodicu resil 9pinovym kabelem s 2xUSB, ktery jsem protahnul jednou z tech zadnich bocnich der.
28ac9730-431b-49a8-bcd8-d9423f4813b4[1].jpg
28ac9730-431b-49a8-bcd8-d9423f4813b4[1].jpg (14.18 ) Zobrazeno 3270 krát


Na ty USB asi s internim zdrojem neni misto. Ja tam mam desku s konektorem primo na externi zdroj.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 7. 1. 2021 20:12

@zivan @KineCZek -A co DeLock front panel https://www.delock.com/produkt/62700/merkmale.html
...vrtačka, pilník a šikovné ruce.
Vešel by se osazený tišťák za plastový panel, někde u 24pin konektoru, aby výstupy šly nahoru/delší stranou skrz plast?
https://www.chieftec.eu/images/stories/ ... t/0297.jpg
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 7. 1. 2021 20:40

Nevim jak to myslis, ale ono tam s tim zdrojem moc mista neni:
Obrázek
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků