Ktorý spôsob pripojenia zvoliť ?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod milans74 30. 1. 2021 19:19

Ahojte, potrebujem poradiť.

Aktuálne v byte mám všetko pripojené na Wifi (PC, tablet, NB, mobily a internetovú televíziu). Používam starší model routeru Belkin N+, ktorý je pripojený na optiku.

Pri spomínanej televízii mám však často výpadky internetu, nestabilné pripojenie. Preto zvažujem nad novým riešením ohľadom pripojenia net televízie. Čo by ste pri tej TV mi odporučili ? Kúpiť výkonnejší router s väčšou prenosovou rýchlosťou a s pásmom 5G alebo využiť internet cez elektrické rozvody ? Pri novom pripojení cez elektrické rozvody by som ešte mohol využiť reapeter s 5G pásmom a vytvoriť tak k TV len káblové spojenie. Tu je však podmienkou jedná fáza, čo nemám ešte overené. Alebo radšej nový wifi router s 5G pásmom, k tomu ten 5G repeater, ktorý pripojím káblom k TV ?

Pokiaľ ide o klasické káblové pripojenie, tu je problém s vedením káblov po byte (príliš veľa prekážok - dvoje dvere bez možnosti zapustenia kábla pod prahovú lištu).

Vďaka za pomoc.
BB Passport
BB Q5 -ex
Nokia E6 - ex
Nokia E52 - ex
milans74
Junior

Odeslat příspěvekod polda 30. 1. 2021 20:22

Router by měl být v prostředku prostoru.Jestli je to ten hranatý Belkin s 2 antenama ,ten mel byt vyměněn už dávno. TV by mela být připojena kabelem. Pokud výměna routeru na domácí použití tak TP Link C6 je dost výkoný.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milans74 30. 1. 2021 21:56

OK. Dik. Pre zvýšenie zabezpečenia oplatí sa priplatiť za VPN a firewall na routery ? Už sa samotná otázka svedčí, že v tejto téme nie som doma.
BB Passport
BB Q5 -ex
Nokia E6 - ex
Nokia E52 - ex
milans74
Junior

Odeslat příspěvekod polda 30. 1. 2021 22:39

Ne
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milans74 30. 1. 2021 23:39

BB Passport
BB Q5 -ex
Nokia E6 - ex
Nokia E52 - ex
milans74
Junior

Odeslat příspěvekod polda 31. 1. 2021 09:20

Moje zkušenost je,že TPlink je výkonnější než Asus,který má ale uživatelsky lepší ovládání. Záleží co bude preferovat.D link neznam. Porovnejte si co nejvic uživatelských recenzí.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 31. 1. 2021 12:37

Dobrý dosah niej e v paneláku vhodný, práve naopak. Najväčší dosah zo všetkých routrov na trhu má Mikrotik, pretože má vynikajúco navrhnuté antény a navyše používa anténový predzosilovač. Bohužiaľ v paneláku z tej veľkej diaľky za 8 stenami vie dobre brať aj rušenie. V paneláku je vhodné mať čo najmenší dosah a ten sa spraví prechodom na 5 GHz, takže všetky spomínané veci treba vymeniť za také, ktoré vedia 5 GHza a ko AP použiť UniFi.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 31. 1. 2021 16:16

Mikrotik ale není pro každého.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 31. 1. 2021 18:48

A proč by nebyl?

Tak stejně můžu říct že PC není pro každého......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 31. 1. 2021 22:14

..........a je snad ? Některé dotazy zde tomu občas neodpovídají.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 1. 2. 2021 19:04

Jasně.....

Já jsem si mikrotik pořídil a než jsem vše vyladil k obrazu svému tak mi to trvalo asi měsíc - mám 3 kousky propojené přes internet tunelem atd....

Ale samozřejmě jako wifi router to jde sprovoznit během 5 minut v quick set a co neznám tak na to ze začátku nešahám....

Jinak návody k mikrotiku taky jsou.

Jinak pro BFU stačí ty tp-linky, ovšem chce to brát ty lepší většinou od 1000,- kč a né ty co mají 100M lan porty atd...
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milans74 2. 2. 2021 15:52

Oplatí sa už ísť do Wifi 6, ak chcem používať router po dlhší čas ?
BB Passport
BB Q5 -ex
Nokia E6 - ex
Nokia E52 - ex
milans74
Junior

Odeslat příspěvekod soban 2. 2. 2021 17:03

Težko říct.....

Ono záleží zda máš na to nějaké zařízení nebo zda budeš v dohledné době kupovat wifi 6.

Podle mě záleží na co vše doma wifi potřebuješ....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milans74 2. 2. 2021 18:08

Napr. na net televíziu ako som písal v prvom príspevku.

Treba na wifi 6 okrem routra s wifi 6 osobitné zariadenie ? Som myslel, že dôležité je len pásmo, či 2,4 g alebo 5g.
BB Passport
BB Q5 -ex
Nokia E6 - ex
Nokia E52 - ex
milans74
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 2. 2021 18:26

Ne, koncové zařízení musí daný standart podporovat taktéž.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků