Hadice od AiO se dotýkají GPU napájení

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mrnaks 3. 2. 2021 01:15

Ahoj, dneska jsem přehodil komponenty do nové skříně (Corsair 4000X), která umožnuje mít Corsair RGB Ramky a zároveň TOP mounted 240mm radiátor. Mám nějak vyvázav hadice od H100i, aby se ty hadice nedotýkaly napájecích konektorů od GPU ? GPU je RTX 3070. Dokázal jsem ty hadice přemístit více na backplate GPU, kde by teoreticky být problém neměl. Ale myslím, že se budou brzy opět dotýkat konektorů. Máte někdo nějaké zkušenosti ? Díky za osvětu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod soban 3. 2. 2021 09:48

A po nás chceš co?

To že se to dotýká ničemu nevadí.

Pokud na ten konektor nevytváří hadice tlak aby se ten konektor lámal, nebo se hadice nebo konektor chvějí že by se to mohlo časem prodřít a podobně tak to ničemu nevadí.

Samozřejmě asi to není optimální, ale pokud to nejde udělat jinak......

EDIT:

Asi bych měl strach že se ta hadice časem může prodřít, o hranu konektoru a nebo hranu toho chladiče....
Nemám zkušenost jak jsou ty hadice odolné, vodní chlazení jsem nikdy neměl.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrnaks 3. 2. 2021 12:14

Ahoj, mám na mysli, jestli to té hadici z dlouhodobého hlediska nějak nebude vadit. Co jsem se včera dočetl, tak když se dotýká backplatu, tak by měla být OK. Jen nevím co s tím konektorem. Asi to budu pozorovat.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 2. 2021 13:17

Hadice je opletena, vadit ji to nebude. Aby mel vodnik spravny efekt, MEL bys ho dat na intake. (!) Jedinym smyslem te vody aby byla obhajitelna, je ziskani nezavislosti CPU teplot na horku od grafiky.

Takhle jak to mas je to ta nejvetsi pra.sa.rna, kdy teplotne bys byval udelal lepe s NH-D15 a hlukove ani nemluvim.

A ze vepredz zabijes tri vetraky dvema? No mel sis koupit 360 aio, nebo bednu, kam dopredu das 280 radiator + 140 vetrak. To dovede treba Define S od Fractalu, nekde mam pro pripad zajmu i fotky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 3. 2. 2021 13:31

Hluk asi neřeší, když má Ventusku :-D
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod mrnaks 3. 2. 2021 16:38

Já jsem trochu nešikovně koupil case předtím. Kdy jsem byl limitován 154mm (max. výška dle výrobce skříně) a RGB pamětmi, které mají 51mm. Toto mi značně zredukovalo výběr chladiče a Noctua D15 i D14 nepřicházely v úvahu. Teď už člověk ví. Předtím jsem to měl ,jak jsi Kine popsal. Intake do Aio zepředu a pak vzadu výfuk. Ale teďka jsem chtěl vyzkoušet, jak se bude PC chovat, když to namontuju tímto způsobem. Očekávám zvýšení teplot na CPU a snížení teploty na GPU.
Když to nepůjde podle představ, tak koupím RAM + D15, nebo H150i. Cenově to vyjde +- stejně. Každopádně díky za reakce a trochu i ujištění, že se snad nic nepodělá.
Hluk je kapitola sama o sobě. Jak od GPU tak ventilátorů od vodníka. Na czc jsem jim k hodnocení produktu napsal svoje. Moc nechapu, jak ji mohou prodávat za cenu vyšší jak Palit nebo Gaiward, když hodnota té karty je +- stejná, možná horší.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 3. 2. 2021 16:53

Co nechápeš? Lidi to i stejně tak koupí. Pro ně je navíc značka MSI "prestižnější" než Gainward, Palit, Zotac, etc...a prodejci to ví, tak můžou nastavit vyšší ceny.

Navíc oni jen zapojí, a jedou. S nějakými úpravami, hlukem či provozními vlastnostmi si nedělají starost.
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod mrnaks 3. 2. 2021 17:29

Sice už to nepatří k příspěvku. Ale když jsem si kupoval GK v den vydání. Neměl jsem jediné ponětí co kupuji. Jediné co mi bylo jasné je to, že mají nový chladič a řada karet Ventus je u MSI budget karta. Ostatně, ono nebylo moc z čeho vybírat. Ale cena byla o 2000 nad Palit/Gainward. Tak jsem nabyl dojmu, že už to možná není tak budget. (Hlavě i proto, že RTX 20xx Ventus nebyly cenově nad Palit/Gainward, ale byly všechny podobné). Navíc dneska, když už existují recenze, kde tuto kartu nedoporučují, ale stále se prodává za cenu vyšší. Přijde mi to jako Oligopolní chování. Ale neznám nákupní cenu.
mrnaks
Junior