Program pro animaci

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Kajbicka 19. 2. 2021 20:49

Zdravím, sháním nějaký jednoduchý program ve kterém bych mohl dát dohromady mé ručně vytištěné skici na papíře. Mam zhruba 20 obrázku - jedná se o jedouci automobil. Potřeboval bych to dát do programu a udělat z toho jednoduchou animaci. Zkoušel jsem to v nějaké mobilní aplikaci, akorát je problém například se špatným vyfocením dane skici a následně i s orezem a s tím spojenými nepresnostmi. Chtěl bych třeba, aby šli dělat třeba průhledný vrstvy ale to bych si kdyžtak asi zvládl udělat ve photoshopu. A aby aplikace byla nejlépe zdarma. Shrnutí: animace z fotek, průhledné vrstvy, srovnání a zarovnání formatu dane skici, návaznost... děkuji, doufám ze je tu někdo, kdo by mi dokazal poradit. Jedna se o maturitní projekt.
Kajbicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 20. 2. 2021 04:46

Pokud máte k dispozici Adobe PS, pak zarovnání, průhlednost a následný export do GIF můžete udělat přímo v něm. Pokud je to nějaké novější verze, zvládne i export videa.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 790511 21. 2. 2021 12:52

Ano, v Photoshopu se taková malá animace dá udělat docela dobře. Všechny obrázky naskládáte do samostatných vrstev v jednom souboru. Musíte mít dole zobrazenou časovou osu, přidáváte do ní pak postupně nové snímky a pro každý nastavíte, jaká vrstva má být viditelná. Dá se nastavit i doba zobrazení snímku, čímž se řídí rychlost animace.
790511
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků