připojeno, bez internetu, zabezpečeno

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod soban 2. 5. 2021 19:28

Pokud je to připojeno kabelem tak taky vypadává internet?

Koukal jsem do návodu a jsou tam nějaké volby kolem power managmentu, tak co to povypínat - žádná úspora elektřiny co to potom bude dělat?

Co když resetneš nastavení modemu a nastavíš na wifi pouze heslo?

Jinak osobně bych to řešil pořádným routerem a ten stávající přepnul pouze do bridge.

Můžeš skusit přepsat FW pro modem: Comtrend VR-3031EU FW ze stránek cetinu https://www.cetin.cz/koncova-zarizeni zde https://www.cetin.cz/documents/10182/10 ... 83a9fc539f
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 5. 2021 20:27

Popisuješ rušení signálu WiFi.
Jsi si jist, že jsi zakázal (h)různé zhůvěřilosti W10?
Zkoušel jsi Linux?
Co s tím?
Proč prostě nepoužíváš spolehlivý UTP kabel, když máš NB doma?
WiFi nepatří mezi spolehlivé způsoby připojení k síti.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 2. 5. 2021 21:31

Sem nikde tu nečetl providera a rychlost
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 2. 5. 2021 21:58

Provider ani rychlost jsou irelevantní když vypadne spojení a neprojde ani ping na router tak je to nějaká lokální zrada v rušení wifi či nestíhá ten CPU v routeru, samozřejmě může být jiná zrada modem napaden a jiná HW závada.

Dle modemu a IP tipuji O2?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 3. 5. 2021 08:25

A pak přijde s tím,že má 20MB ve starém baráku na konci vesnice, reálná rychlost 6MB nebo něco podobného, to už se tu taky řešilo.
Naposledy upravil polda dne 3. 5. 2021 10:06, celkově upraveno 1
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 3. 5. 2021 09:40

Comtrendy nemají kdovíjak kvalitní Wi-Fi a patro níže bude mít beztak problém dobře prokrýt skoro cokoli. Dej tam separátní AP, nebo pořiď mesh.

Kvalitu signálu lze na mobilu/tabletu ověřit pomocí WiFi Analyzeru, v notebooku s Windows pak bezplatnou verzí inSSIDeru.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaegarn 3. 5. 2021 14:08

soban píše:Pokud je to připojeno kabelem tak taky vypadává internet?

Koukal jsem do návodu a jsou tam nějaké volby kolem power managmentu, tak co to povypínat - žádná úspora elektřiny co to potom bude dělat?

Co když resetneš nastavení modemu a nastavíš na wifi pouze heslo?

Jinak osobně bych to řešil pořádným routerem a ten stávající přepnul pouze do bridge.

Můžeš skusit přepsat FW pro modem: Comtrend VR-3031EU FW ze stránek cetinu https://www.cetin.cz/koncova-zarizeni zde https://www.cetin.cz/documents/10182/10 ... 83a9fc539f


Vypadávání přes kabel nebo při umístění blíže routeru jsem nezaznamenal. Vzhledem k nepravidelnosti problému ale nelze vyloučit. Reset wifi nastavení i změnu zabezpečení jsem zkoušel. Nový FW viz. odkaz také. Zatím bez úspěchu.

-- 3. 5. 2021 15:12 --

polda píše:Sem nikde tu nečetl providera a rychlost


Provider je AVONET s. r. o., tarif DSL 50/5 Mb/s.

-- 3. 5. 2021 15:15 --

r34ktor píše:Comtrendy nemají kdovíjak kvalitní Wi-Fi a patro níže bude mít beztak problém dobře prokrýt skoro cokoli. Dej tam separátní AP, nebo pořiď mesh.

Kvalitu signálu lze na mobilu/tabletu ověřit pomocí WiFi Analyzeru, v notebooku s Windows pak bezplatnou verzí inSSIDeru.


Mám jak wifi analyzer tak jsem teď zkusil i aplikaci pro pc :arrow: https://ctrlv.cz/mkvf
EDIT: Teď jsem si všimnul, že po výpadku který je na grafu i vidět to na nějakou dobu detekuje i další síť. https://ctrlv.cz/ltLU

Kvalita signálu asi nebude nejhorší ne? :hm

Kdybychom tedy určili jako hlavního viníka nekvalitní router a špatné pokrytí wifi signálem, jaké bude optimální řešení? Pořízení lepšího modemu/routeru plus nějakého extendéru? Bylo by možné navrhnout nějaké konkrétní zařízení? Díky moc. :-)
jaegarn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 3. 5. 2021 15:45

=> Vypadávání přes kabel nebo při umístění blíže routeru jsem nezaznamenal...
Takže to bude najskôr tak, ako hovorili kolegovia, že je to rušením.
Existuje rušenie aj od vlastnej siete odrazom signálu od okolitých predmetov (stena). Na tento typ rušenia neexistuje žiadny program, ktorý by to vedel ukázať. Nie je to spôsobené routrom, ale počítačom (jeho driverom). Môžeš skúsiť pohľadať lepší driver. Jednoduchšie je to pripojiť káblom ako sa nervovať prečo to stále vypadáva.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 3. 5. 2021 17:18

Ty obrázky vypadají OK.

Zatím nic nekupuj a koukni co tam máš v menu kolem nastavování hesla.

Koukám že máš nastavené WPA2 tak skontroluj zda tam nemáš nastavené auto či mixed wpa to taky někdy s nějakým čipsetem dělá problémy, nastav tam natvrdo WPA2 a šifrování AES co to udělá.

Takže WPS setup zakaž (je to díra do systému)

Ověření v síti nastav na WPA2-PSK
Zadej heslo...
WPA Group rekey interval můžeš nechat na 0.
Šifrování nastav na AES (TKIP je prolomeno zase bezpečnostní díra).

Jinak dále na tom modemu zakaž SNMP Agent, pochybuji že to používáš, TR-069 Klient, další díra do systému, tak stejne UPnP.

A samozřejmě heslo do administrace modemu změň!
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod meda2016 4. 5. 2021 08:53

EDIT smazáno
Je také doporučeno zakázat "pomalé" protokoly, tedy pokud ty ostatní zařízení umějí.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod soban 4. 5. 2021 16:17

S tímto jsem nikdy neměl problém.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 4. 5. 2021 16:32

Úplne zakázať pomalé protokoly ide snáď len na Mikrotiku a lepších routroch. Na pásme 2.4 GHz je na mnohých routroch Beacon vysielaný na rýchlosti 1 Mbps, t.j. v norme 11B a nejde to zmeniť ani dynamitom. Na 5GHz je vysielaný na rýchlosti 6 Mbps OFDM a to aj vtedy ak sme pripojený 11ac/160 MHz.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 4. 5. 2021 16:37

Na tom comtrendu jdou zakázat pomalé protokoly (jde vnutit natvrdo pouze N) ale zda i ten beacon se pak vysílá na N ku netuším, jak říkám s tímto jsem nikdy neměl problém.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozmoboj 4. 5. 2021 16:44

Nemůže to rušit bluetooth? Vlastním totiž tento tablet https://www.techbit.cz/2015/lenovo-yoga-tablet-2-10-s-windows-8-1-se-povedl/ a taky jsem pozoroval stejné problémy na různých wifinách (doma, v práci,...), ale jakmile jsem odpojil klávesnici, vypnul bluetooth a používal jen jako tablet, výpadky zmizely...
kozmoboj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 4. 5. 2021 18:02

Může to rušit, BT používá 2,4Ghz pásmo ale BT nemá takový výkon, ale možné to je.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků