Kancelarske PC, 7-13k, classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lypy 13. 10. 2021 10:49

Ahoj,

potrebuji koupit 3 PC do kancelare, ale mame pomerne dost omezeny rozpocet.
Pozadavky jsou na vsechny PC stejne:

  • Hlucnost - classic
  • Ucel - kancelarska prace, office, internet, nejake kancelarske programy
  • Limit - pro kazdy PC je jiny - 8k, 10k a 12k. Bohuzel cenu nemuzu prumerovat, jedna se o nakup na ruzna oddeleni. Vubec se nebranim repasu nebo bazaru, potrebuji ale na nakup fakturu.
  • OS - Win10 (Win11 ready)
  • Sestavite si PC sami? - Ne
  • Budete taktovat? - Ne
  • Monitor - neresim, mam pro vsechny PC 22'' HD s VGA (do budoucna budu porizovat 24" fullHD HDMI)
  • Periferie - zadne
  • Disk - alespon 240gb SSD (upgrade si ale umim udelat)
  • Specialni pozadavky - za ty penize samozrejme necekam zazraky, ale rad bych, kdyby se na PC nemuselo cekat, aby byl alespon trochu svizny

Co jsem tak koukal, ve vedlejsim foru jsem nasel sestavu co by mohla byt pouzitelna do tech 12k, ale bohuzel si ji neumim sam sestavit

Je neco z toho, co jsem nasel, pouzitelne? Nebo nechat radeji poskladat novy?
Lypy
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 10. 2021 11:01

Návrh od Kineczka je samozřejmě nejrozumnější, jako vždy.
Lypy píše:Monitor - neresim, mam pro vsechny PC 22''

Jaké porty mají k dispozici?
Lypy píše:VGA

Do navrženého PC není třeba VGA: k uvedeným účelům stačí IGP.
Lypy píše: neumim sam sestavit

PC sestaví zvolený dodavatel, např. CZC|Alza|apod.
https://www.czc.cz/sestava-na-miru/clanek
Pokud bys chtěl LN, pak požádej Kineczka, aby Tě přijal do svého privilegovaného klubu:
viewtopic.php?f=932&t=1251730
Btw:
je moudré, že si přiznáš neznalost.
Většina BFU se domnívá, že to zvládne. Výsledky jsou obvykle katastrofální.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lypy 13. 10. 2021 13:44

Návrh od Kineczka je samozřejmě nejrozumnější, jako vždy.

Super, ten nejdrazsi PC teda vezmu podle Kineczka a necham sestavit jak pises. Sam bych to urcite nerozchodil.
Jak ale nalozit s temi levnejsimi? Da se neco vybrat za tech 8 a 10k?

Jaké porty mají k dispozici?

VGA, DVI

Do navrženého PC není třeba VGA: k uvedeným účelům stačí IGP.

Muzes prosim upresnit co je IGP? Neco jsem si o tom ted nasel, ale moc nepochopil jak funguje.

Jinak LN by bylo fajn, ale za zmineny rozpocet nevim jestli je realne. Mozna ale zkusim Kineczkovi napsat, treba neco vymysli.
Lypy
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 10. 2021 14:41

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 10. 2021 19:43

@Lypy - A jak s Windows, nepředpokládal jsi, že budou v ceně limitu?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Lypy 14. 10. 2021 08:00

Moc diky Kineczku za nakonfigurovani. Myslim, ze je to presne to, co potrebuju.
Jak se to vlastne dela, kdyz je procesor z Alzy a zbytek z Alfy? Normalne ho koupim na alze a poslu jim to do Alfy na sestaveni?

A jak s Windows, nepředpokládal jsi, že budou v ceně limitu?


Vlastne predpokladal, ale to nevadi. Koukam, ze to neni tak drahe. Muzu pouzit treba tuto?
https://www.prolicence.cz/microsoft-windows-10-pro/
Lypy
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 14. 10. 2021 08:30

U prodejců licencí levnějších než "obvyklých" i s fakturou je potřeba znát ochotu řešit problémy. Někteří přímo uvádí, že se jedná o druhotné licence, někteří mají i štítky COA. Já mám vyzkoušený jen ten s 2,3x dražší nabídkou výhodného softwaru.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Lypy 18. 10. 2021 10:07

Diky vsem za reakce.

Jeste prosim o upresneni, jak se to dela s temi procesory. Je to tak, ze koupim procak na Alze a poslu jim ho do Alfy, kde to daji dohromady se zbytkem komponentu?

A k te Windows licenci jasne, s tim asi clovek musi pocitat. Mate treba jeste jiny tip kde ji koupit za slusne penize?
Lypy
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 10. 2021 10:13

Zavolej si tam, ale nemyslím, že na tohle přistoupí...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 10. 2021 10:35

Lypy píše:Diky vsem za reakce.

Jeste prosim o upresneni, jak se to dela s temi procesory. Je to tak, ze koupim procak na Alze a poslu jim ho do Alfy, kde to daji dohromady se zbytkem komponentu?

A k te Windows licenci jasne, s tim asi clovek musi pocitat. Mate treba jeste jiny tip kde ji koupit za slusne penize?


Záleží, čemu říkáš slušný prachy. Už jsem to tu psal jinde, někdo doporučí Aukro, a třeba Python.p s tím nemá, vzhledem k moralním kvalitám Microsoftu, vůbec problém, na domácího uživatele opravdu nejspíš nepřijdou. Ale tvrdí se, že z hlediska legálnosti to bude stejně košér jako si to stáhnout z Uloz.to. Takže pokud chcete být po právní stránce z obliga, musíte jinam. Ale občas něco najdete na Bazoši:

https://pc.bazos.cz/inzerat/143133366/w ... rosoft.php
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 10. 2021 10:39

dockalacek píše:z hlediska legálnosti to bude stejně košér jako si to stáhnout z Uloz.to.

Legalitu (nejen licence k sw) určuje:
a/ faktura;
b/ dodací list s razítkem a podpisem dodavatele.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 10. 2021 10:45

Obálka a DVD za další peníze...

https://curia.europa.eu/jcms/upload/doc ... 0094cs.pdf

https://curia.europa.eu/jcms/upload/doc ... 0110cs.pdf

atd... Takže to fakt není jenom o mě. :)

Pokud dostanu od prodejce doklad, je to hotové. A nevím proč bych měl stahovat něco z Ulož.to, když už chci šetřit, tak budu použivát "testovací" verzi a nějaký vodoznak dole v pravo mě nemusí moc trápit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 10. 2021 10:53

Jo, vidíš, to mě nenapadlo ten vodoznak. Takže už není černá obrazovka a nemožnost s Windows pracovat? Já řeknu kacířskou myšlenku, ale fakt nenavádím k pirátství. Přijde mi, že Microsoft legálnost licencí u domácích uživatelů nikdy moc neřešil. Něco jinýho jsou firmy, že jo.
Naposledy upravil dockalacek dne 18. 10. 2021 14:56, celkově upraveno 1
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 10. 2021 11:06

A právě protože to řeší u firem za jiný opravdu jiný peníze. Tak koncáky vůbec neřeším, to je jak plivnutí do moře.

Legální to je.

Morálnost ať si každej posoudí sám podle sebe. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 18. 10. 2021 11:37

Lypy píše:... licenci jasne, s tim asi clovek musi pocitat. Mate treba jeste jiny tip kde ji koupit za slusne penize?

Možná napoví google? https://operacni-systemy.heureka.cz/mic ... kw9-00265/ ...nebo koukni do hodnocení/recenze obchodu https://obchody.heureka.cz/prolicence-c ... ze/overene
meda2016
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků