Přehazování přípony & programu, který s ní pracuje.

C++, C#, Visual Basic, Delphi, Perl a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Alesh2020 7. 12. 2021 13:40

Zdtravím, dá se nějak udělat baťák, co by přehodil např. zda se .html otevře v Notepadu nebo v Chrome/výchozím webovém prohlížeči?

A/nebo to udělat přes klíče registru? :hm
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Just_jo 7. 12. 2021 14:08

Doporučuji začít používat software k tvorbě - např. já delší dobu používám NetBeans.
Máš tam syntaxe pro různé jazyky a jednu funkci, kterou rád využívám. Po uložení v programu přímý přesun na FTP. Taky je tam nějaký debug, který jsem ještě na html/php nerozchodil.
Just_jo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 7. 12. 2021 14:15

Jsou (zjednodusene) dva typy lidi. Jedni pracuji primo v nejakem vyvojovem prostredi (NetBeans, Visual Studio, Visual Studio Code, ...) a druzi na urovni souboru s necim jako Total Commander, pripadne Altap Salamander, kde jsou klavesove zkratky pro "ted chci editovat tento soubor".
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alesh2020 7. 12. 2021 14:32

Děkuji.
Šlo spíš o to, zda tohle vůbec jde. Mám nastaveno otvírat webovky v Chrome, ale když je chci otevřít v něčem - např. v tom Notepadu - tak musím přes pravé tlačítko. Šlo o to, zda by se přes klíče registru či přes pár .bat příkazů dalo udělat "přepínání" v čem se ta která přípona otevírá.
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 7. 12. 2021 14:44

Teoreticky ano, ale je to silne neprakticke. Lepsi je naucit se pracovat s nejakym souborovym manazerem. Treba Altap Salamander je cesky a zdarma. Pokud na souboru s priponou .html stisknes <Enter>, otevre se ti v prohlizeci. Pokud na nem stisknes F4, otevre se ti v nastavenem editoru.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alesh2020 7. 12. 2021 16:04

Teoreticky ano, ale je to silne neprakticke. Lepsi je naucit se pracovat s nejakym souborovym manazerem. Treba Altap Salamander je cesky a zdarma. Pokud na souboru s priponou .html stisknes <Enter>, otevre se ti v prohlizeci. Pokud na nem stisknes F4, otevre se ti v nastavenem editoru.

Teoreticky ano, ale je to silne neprakticke.
> vycházel jsem z úvahy, že asociacie mezi příponou a software se řeší přes registry, ikdyž si teď nevybavím kde.

Treba Altap Salamander je cesky a zdarma.
> ENG není problém, překládám videohry a software. Ale dík za tip, i tak to zkusím. :hm
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanFiala 9. 12. 2021 07:45

Příkaz ASSOC, který máš jako součást OS
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alesh2020 9. 12. 2021 19:53

Assoc mi jen vyhodí např. 7z=Winrar

Kde má ten systém namapovaný kde ten WinRar .exe je?

A tyhle příkazy seženu kde ?
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 9. 12. 2021 20:09

V dokumentaci a napovede tveho operacniho systemu. Ostatne jako vzdy. Temer kazdy program ma dokumentaci a/nebo napovedu.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Just_jo 9. 12. 2021 21:53

Tak zrovna používat WinRAR pro 7z - no? :-D

Pokud to chceš vzít těžkou cestou, tak omrkni registry.
Můžeš si také vytvořit zástupce s parametrem %1 a umístit ho do složky SendTo.

A zkus říct, že se toto někdo učil ve škole :-D
Just_jo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanFiala 10. 12. 2021 06:31

Alesh2020 píše:Assoc mi jen vyhodí např. 7z=Winrar
Kde má ten systém namapovaný kde ten WinRar .exe je?
A tyhle příkazy seženu kde ?



Pokud ti nepostací napoveda ASSOC /?
pak je treba se odivat na internet na priklady.
Tady mas proiklad pro Adobe Reader, WinRar si z toho snad stvorit dokazes:
Kód: Vybrat vše
ASSOC .pdf=AcroExch.Document FTYPE AcroExch.Document="C:\Program Files\Adobe\Reader 11.0\Reader\AcroRd32.exe" "%1"


Kód: Vybrat vše
ASSOC .7zip=7zip.archive FTYPE 7zip.archive="C:\cesta k winrar.exe" "%1" a další parametry
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 10. 12. 2021 07:05

@JanFiala - mrkni se ne dotazy toho uzivatele za posledni dva mesice. Jeho postup pri uceni a reseni problemu je "nestandardni".
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JanFiala 10. 12. 2021 07:44

Třeba se to bude hodit někomu, komu to opravdu pomůže
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alesh2020 10. 12. 2021 09:31

A zkus říct, že se toto někdo učil ve škole
> právě že nikdy nikdo. Já na to přišel v sedmý třídě, že se ty asocializace řešej přes registry. Jenže to bylo ještě na XP, a už jsem zapomněl, jak se to dělá. Dnes i děti si mohou hrát s registrama, když vyšly Carbony, které se prodávaly v anglicky popsané krabici, taky jsi tam mohl přes registry nahodit "cs" language, ikdyž nebyl ani v nabidce instalátoru. A to ta hra vyšla v roce 2006.

Šlo mi o to, že bych si udělal dva klíče registru, jeden pro otevírání .html dokumentů přes Google Chrome, a podruhý přes Notepad. Ono totiž když mám třeba 25 souborů, a u každýho klikat pravým myšítkem, a "Otevřít v..." je značně neohrabané.

Jeho postup pri uceni a reseni problemu je "nestandardni".
> odkdy je invence a snaha o tvůrčí řešení problémů hříchem?
Ách jo, kam si má teda člověk psát poznámky... :hm
Alesh2020
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Just_jo 10. 12. 2021 09:53

Od dob XP se prakticky nic nezměnilo - stále je to stejné.

A jediné co jde, je dodat k tlačítku "Otevřít" další s tvým názvem, který to pořeší.

A jediné co k tomu je potřeba je zajít na svůj oblíbený vyhledávač a začít hledat. Z hlavy už to nevím. Ale poradím ti, že se to řeší v prvním stromě HKEY_CLASSES_ROOT a pak koncovka souboru.
Just_jo
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků