Internet od O2

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ronalik 31. 12. 2021 10:16

Ahoj mám internet na doma od O2 chtěl bych se zeptat na ten nový O2 Smart Box 2 jedná se mi o to jak je schopný daleko pokrýt WiFi
ronalik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 12. 2021 11:09

Pokladas otazku s neexistujici odpovedi. Je to jako ptat se, jak daleko se dokutali mic, kdyz do nej kopnes ... u mice zalezi na materialu, prumeru a hmotnosti mice, na materialu a hmotnosti (a vubec pritomnosti) Tve boty, na materialu, tvaru a sklonu povrchu odkud vykopavas, na sile a smeru vetru, na poctu, tvaru, vzdalenosti a vysce prekazek v okoli...

A u wifi zalezi hlavne na tom, jaky prostor chces jejim signalem pokryt. Uprostred pole s jecmenem bude mit i Tvuj levny router dosah klidne kilometr. Ale v protiatomovem krytu se muze stat, ze bude signal 0 uz ve vzdalenosti dvou metru od routeru.

Hlavnimi faktory jsou:

Velikost a tvar prostoru (byt plny zdi vs hlediste v O2 Arene)
Na co router v tom prostoru umistis (strop, zed, zem, skrinka)
KAM ho vramci toho prostoru umistis (prostredek bytu vs krajni roh krajni mistnosti bytu)
KDE se ten prostor nachazi (samota u lesa vs 5. patro 12patroveho panelaku)
Kolik zdi v tom prostoru je
Jak tluste ty zdi jsou
Z jakeho materialu jsou
... a v neposledni rade i ktere pasmo (2.4 vs 5GHz) pouzijes
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ronalik 31. 12. 2021 12:38

Chtěl bych ho mít u okna v kuchyni na poličce kuchyň je v prostřed rodinného domu bytové jednotky jsou vedle sebe spojující chodbou a já potřebuji dostat WiFi do druhé jednotky k mamce abych ji mohl dát O2 tv

-- 31. 12. 2021 12:39 --

Jsou tam dvě 40 cm zdi

-- 31. 12. 2021 12:45 --

A nebo zda by bylo lepší r routeru to k mamce natáhnou přes kabel
ronalik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 31. 12. 2021 12:50

Uplně stejně jako tvůj stávající router pokud ten tvůj stávající router využívá povolený vysílací výkon na max.

Prostě žádná zázračná wifi neexistuje!

Takže dosah krabičky za 100,- kč bude +- stejný jako krabičky za 10 000,- kč.

Jediný rozdíl bude že krabička za 10 000,- kč uroutuje větší provoz, takže v reálu zvládá více připojených zařízení a pokud bude od ISP rychlý internet tak to zvládne, kdežto krabička za 100,- kč zvládne třeba pouze jeden PC.

Pokud potřebuješ pokrýt větší prostor a stačí ti internet pouze v patře kde je router je vhodnější router s externími anténami s větším ziskem (září více do dálky a míň nahoru a dolů) ale rozdíl je pouze pár metrů, ale někdy to stačí, taktéž se anténky dají lépe nasměrovat aby byl signál více tam kde je třeba.

Ale vyměnovat jeden smart boox za druhý i když novější jsou vyhozené peníze úplně zbytečně, nenech se ukecat od O2.

Pokud potřebuješ rozšířit wifi je lepší koupit další zařízení (AP) a umístit ho tam kam potřebuješ a natáhnout k němu kabel.

EDIT:

Pokud mamka potřebuje O2 TV s jejich settopboxem tak pokud se nic nezměnilo tak musíš k settopboxu natáhnout kabel a ten settop box musí být připojen do určeného lan konektoru a přepnut na 1x O2TV nebo 2x O2 TV dle toho je pak jeden nebo dva LAN porty vyhražené pro settoboxy od O2.

Prostě natáhni kabel a pokud můžeš tak táhni rovnou dva a dej tam dvouzásuvku a do ní pak můžeš připojit i obyčejné AP a budeš tam mít potom i wifi s internetem.
Naposledy upravil soban dne 31. 12. 2021 12:55, celkově upraveno 1
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jAY 31. 12. 2021 12:52

Na obyčejné brouzdání by to mohlo stačit, ale na O2 TV bych dal kabel. Taky mám tv na internetu a dvě stěny už to dělalo neplechu. Ne stále, ale výpadky občas nastaly. Jakou máte vůbec rychlost internet?
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ronalik 31. 12. 2021 12:59

Pink 31 ms download 18.40 Mbit/s upload 4.60 Mbit/s měřeno mobilem v dílně a router mám nad dílnou

-- 31. 12. 2021 12:59 --

Tak jenom potřebuji dostat internet do druhé bytové jednotky k mamce je to asi cca 25 m
ronalik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 31. 12. 2021 14:12

25 m je dost.Takze kabel. Případně powerline do zásuvky. Ale 20mb rychlost nic moc tak spíš ten kabel.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ronalik 1. 1. 2022 07:58

Zkoušel jsem i WiFi extendr
ronalik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 1. 1. 2022 09:52

Panebože a když jsi skoušel wifi extender a nefunguje to tak jako co čekáš od nás?

Jak říkám žádná zázračná wifi neexistuje.

Ještě můžeš skusit powerline adaptéry pokud máš všechny zásuvku jak u sebe tak naproti na jedné fázi.....

Ale fakt jednodušší je vzít kabel a natáhnout ho, je to řešení za pár korun a spolehlivé, kabel může mít až 100m takže ho můžeš táhnout jak chceš, jedině není dobré ho tahat souběžně s kabelama od rozvodů síťového napětí.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ronalik 1. 1. 2022 14:26

Takže mám koupit síťový kabel a mělo by to být vyřešené
ronalik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 1. 1. 2022 15:39

Ano....

Na konec kabelu pak můžeš dát třeba AP, nebo zásuvku a pak patch kabelem zapojit PC atd....

Jinak pro tebe stačí obyčejný měděný UTP kabel normy CAT5e.
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 1. 1. 2022 16:07

Dej tam kabel a na něj nějaké AP, abys měl možnost připojit další zařízení v budoucnu a udělat tam mamce rovnou vlastní wifi.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod ronalik 2. 1. 2022 09:21

A řekli by jste mi jaký přesný kabel mám koupitkoukal jsem a to je tolik druhů a já tomu moc zase nerozumím nebo nemáte někdo zkušenosti s firmou která je dělá kde ho koupit
ronalik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 2. 1. 2022 09:29

https://www.alza.cz/alzapower-patch-cat ... o=12#popis nebo zajdi do nejbližšího krámu s PC, co máš, a řekni, že potřebuješ kabel na propojení routeru s AP/set top boxem. Buď Ti prodají takovýhle připravený, nebo ho na místě udělají podle požadované délky. Nejprv si pořádně rozmysli, kudy ten kabel povedeš, abys mohl odhadnout délku, a radši vezmi stejně delší :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod ronalik 2. 1. 2022 13:50

Ale k mamce musím koupit router nebo stačí setobox od O2 na tv
ronalik
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků