Mikrotik pro lamu

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Martan_Fox 7. 2. 2022 18:16

No bohužel s touhle informací se ůplně neprezentují!
Takže tu informaci dohledáš max v manuálu.
Martan_Fox
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 7. 2. 2022 18:25

Nj, musíš se víc zajímat, než to koupíš. Taky to lze brát tak, že drtivá většina televizí má (asi) jenom 100Mbit, takže kdyby měla některá 1Gbit, tak se tím určitě pochlubit nezapomenou :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer
Projektor Benq W1090
Asustor AS6102T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Martan_Fox 8. 2. 2022 17:16

No je to pro mě nepochopitelný prostě. Stála mě jen asi 800, takže jsem moc nezkoumal a popravdě by mě to ani nenapadlo, že tam někdo strčí fast konektor a ne 1Gb.

1. Zásadní dotaz, dost už odbočuji od pův. Tématu ale dali by jste obyč kabel co se vede k běžné zásuvce myslím že je to cyky 3x1,5, k napájení celého racku nebo něco lepšího?
Bude z toho bráno veškeré napájení racku, zatím nic moc ale do budoucna by se to mohlo rozšířit o nějaký žravější server nebo něco podobného.
Teď zatím mikrotik, 2x ap, nějaké raspi, server ala eko server v podobě pc a 24 switch. Do budoucna určo kamery.
A jaký tam pak hodit jistič vůbec nemám představu.
Vycházím z návštěvy velkého racku v malé firmě tam to bylo rozvedený z 400v zásuvky.
Martan_Fox
Junior

Odeslat příspěvekod soban 8. 2. 2022 19:21

Pro světla se normálně používá 1,5 mm2 a 10A jistič, na zásuvky 2,5mm2 a 16A jistič.

Takže co tam chceš vše mít, pokud je to fakt velký rack tak určitě 2,5mm2 a 16A jistič (předpokládám že hlavní jistič do bytu máš 25A)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martan_Fox 12. 2. 2022 09:08

No tak popojedem, asi 3 den si tu hraji se starým unifi AP LR. Pokaždé když ho odpojím ze sítě nebo od napájení, musím ho znova adaptovat, protože prostě adopt failed. WTF takhle je to normalní nebo něco dělám blbě? Jako asus zapojím do zásuvky a jede tam co přestal, ale unifi neéééé to se musí v rukavičkách! :shock: :-\ :roll:
Martan_Fox
Junior

Odeslat příspěvekod soban 12. 2. 2022 12:56

Unifi neznám takže neporadím.....

Nevím co znamená adaptovat.... pokud to zařízení neumí uložit svou konfiguraci tak je asi jasné že pak v síti musíš mít nějaké řízení toho AP co je bude řídit...
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martan_Fox 12. 2. 2022 15:57

Hm teď si mě přivedl na myšlenku, pokud vlastně neběží controller který mám pod win na ntb a já ho vypnu tak ap ztratí, ne neztratí, v posteli jsem to ještě testoval, no čili nejspíš před nějakým odpojením od sítě nebo elektřiny musí controller běžet, jinak nevím. Je to starší ap a controller už píše že je to mimo podporu už. Nejdřív to vypadalo že to ani nepůjde adaptovat, nakonec se povedlo, ale jen doufám že to takhle není sraní s každým ap. Mám ještě jedno, s tim to bohužel vypadá hůř, tam nesvítí ani ledka.
Adaptace = přidání do systému. Bohužel z 80% mě napíše že adaptace selhala. Takže musím vzít telefon tam dát zahodit ap, protože to v prohlížeči na win neuděláš.
Btw v mikrotiku je to vtipný, on mu nabízí ip adresu a on ho pořád odmítá, prostě dokud ho správně nepřidáš, tak odmítá adresu.

Edit: 18:39.

No dnes jsem odjel kolem 9 ráno, teď koukám do logu a nevím proč, ale v 1 hodinu se rozhodl že adresu přijme a začal fungovat, tak fakt nevím co si myslet :D
Martan_Fox
Junior

Odeslat příspěvekod Martan_Fox 18. 2. 2022 08:53

Update : Koukám a nestačím se divit.
Kdysi jsem přidal rozsah právě na to unifi 192.168.1.0 /24 - ten co používám je 0.1 na konci.

Wlan si bere starý rozsah, ale kabel pořád nemá přistup k netu, tak si říkám že co se děje a on si zobnul z nového rozsahu, nechápu proč a hlavně se mě nedaří se toho zbavit. Zkusím restart obou zařízení, jinak už nevím. V adresses jsem to zakázal, v dhcp taky a pak jsem to našel ještě v arp tabulce kterou jsem taky umazal. Pořád si to pamatuje.

Edit1 : A co je právě ještě divnější, že to není vidět v leases! :roll:
Martan_Fox
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 18. 2. 2022 09:42

To trochu vypada, ze mas v siti nejaky dalsi DHCP server...
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martan_Fox 19. 2. 2022 22:45

NN jen jsem idiot a nechal si statickou zaplou, i když jsem si jistej že jsem ji vypnul. :-D
Martan_Fox
Junior

Odeslat příspěvekod Martan_Fox 30. 3. 2022 21:36

Tak novinka, dnes u nás nešel proud, skoro celý den. Vrátím se domů a nejel net. Tak koukám, vrtám, pořád nic. Prostě Mk odmítal akceptovat že má napájet anténu nebo co, nebo zmizela routa? Nevím každopádně to pořád nejede. Teď píšu zase ze starého zapojení ala Aušus jako hlavni router a mk jsem vypnul, prostě jsem asi zkrátka lama a nezasložím si ho :) To jsem tam nahrál i config co jsem sem dával. Sobane, myslíš že bych ti mohl někdy ohledně mk nastavení zavolat?
Martan_Fox
Junior

Předchozí stránka