Tiskárna pro domácí využití

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod superzoom 13. 9. 2021 07:03

Ahoj, potřebuji ženě opatřit novou tiskárnu. Hledáme multifunkčního pomocníka těchto vlastností.

* využití domácnost a školní příprava (tisk cca 20 listů/den vesměs pouze všední dny)
* multifunkce (kopírování, skenování, tisk) součástí
* barevný tisk
* není vyžadovaný oboustranný automatický tisk
* levný tisk
* laser/inkoust potřebuji poradit s ohledem na cenu tisku
* spolehlivá
* nezáleží na omezení hlučnosti
* pokud možno nějaké napojení na síť
* cena přibližně do 7 tis.

Díky za doporučení.
superzoom
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 9. 2021 08:57

Koupil bych relativně levnou inkoustovou multifunkci HP (1500-2500Kč), měsíční provozní zátěž až 1000 stran, s prodlouženou zárukou 3r. a počítal, že déle nevydrží. Pak nový nákup. Potřeba originálních náplní.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 13. 9. 2021 10:19

Nejlevnější multifunkční laser je Canon i-SENSYS MF641Cw s cenou kolem 6000 Kč. Nová sada kompatibilních náplní (pro 2300 stran) vychází rovněž na 6100 Kč. To je docela nevhodná kombinace, proto bych laser z vaší úvahy rovnou vyloučil.
Úplně nejlevnější řešení, zvláště od HP, nedoporučuji. Podívejte se na Epson EcoTank L3150, která je v ceně od 4500 Kč. S tiskárnou přijde i docela velké množství inkoustu, proto náplně i při častém tisku nebudete řešit nejméně rok. Další sada náplní pak vyjde na 700 Kč.
Zvládá WiFi a pokud byste chtěl tisknout něco lepšího (foto/grafiku), doporučuji i kvalitní papír. Na ten je inkoust obecně náročnější.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 13. 9. 2021 11:11

Tema tiskarny se jak tady, tak na poradne zive (poradna.zive.cz) resi nekolikrat do mesice a pravidelne to skonci litym bojem mezi zastanci laserovek a zastanci inkoustovek.

Doporucil bych projit archivy za posledni rok nebo dva a z prispefku si vybrat ty, ktere ti pripadaji smysluplne. Orientuj se mj. podle data diskuse:

https://www.google.com/search?q=multifu ... um.zive.cz

https://www.google.com/search?q=poradna ... %3Azive.cz
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod djkubas91 13. 9. 2021 11:51

Než se tu hádat, jestli je lepší laserovka nebo inkoustovka, je lepší se tu obecně a jednou pro vždy a všechny další tazatele shodnout, že jakákoliv "nejlevnější" tiskárna nemá smysl, neb je to ekonomická vábnička na hujery...

Za mě je otázka laser/inkoust při požadavcích (zejména díky pravidelnému tisku a předpokládané ceně) jen matematickou rovnicí. Stejně tak požadavek na barevný tisk - pokud bude pravidlem, pak vzít barvu, pokud jednou za rok fotka nebo poukaz jako dárek, pak si najít v okolí copy centrum a radši si připlatit za černobílou kvalitu.

Dobrá ČB laserovka i tanková inkoustovka za tu cenu vydrží roky... Ale to už je na tazateli.
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod superzoom 13. 9. 2021 11:59

Děkuji za příspěvky. Nehledám "nejlevnější" produkt. S předpokládanou pořizovací cenou bych se snad měl vytočit... Barevně se tiskne opravdu denně. Tankový Epson EcoTank L3150 vypadá velmi slušně. Pořizovací sada dalších náplní je přesně to, co jsem předpokládal. Objednáno.
superzoom
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 9. 2021 09:21

Taky řeším podobnou situaci, jen v nižší cenové kategorii 3 000 až 4 000 korun. Co jsem zatím vysledoval u tankovek:

- HP otřesný software, u modelu 515 časté problémy s tiskovou hlavou

- Canon (může jít o ojedinělý případ):

"Píše se 7000 výtisků na jednu náplň, ale po 3000 výtiscích (někdy i dříve) se objeví chyba - plná nádržka přebytečného inkoustu a musíte s tím do servisu. Navíc je nutný reset této chyby, který zase umí jen značkový servis (tedy výměna doma nepřichází do úvahy). Celá tato operace vyjde na 800,- až 1000,- Kč + cesta do značkového servisu, či výjezd technika (neznačkový servis to neumí vyresetovat, obvolal jsem 3 servisy). Byl jsem z těchto "tankových" tiskáren hodně nadšený, ale výrobce se o své peníze nepřipraví a oškube Vás jinak. Prý to takto má ošetřeno více hlavních výrobců tankových tiskáren a jediný, kdo to prý nemá takto omezené je Brother, ale tu informaci mám jen z druhé ruky. Nabízet 7000 výtisků a mít tam "*****ítko" , které vás nenechá vytisknout ani 1/2 je z mého pohledu podpásovka."

- Epson má u starších modelů problémy s podavačem papíru a občas dochází k proužkování, což vyřeší čištění hlav, ale podle názorů z Poradny se musí dělat v některých případech až podezřele často.

Takže za mě Brother.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 14. 9. 2021 09:24

To mohu potvrdit, u starších modelů opravdu podavač u značky Epson zlobil - natáhlo se více listů současně. Na to měl vliv i nevhodný papír, nebo jeho malé množství v podavači, ale to neomlouvá.
Aktuální řady s tím už problém nemají.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahe 14. 9. 2021 16:56

RE - L3150: potvrdzujem Emilovu skúsenosť, kúpil som L3150 pred rokom do malej kancelárie a zatiaľ (klop klop) žiadny problém s podávačom, tlačím pri tom denne klasické tabuľky +grafy+obrázky (nie foto), cca po roku mi dochádza čierna farba (druhá fľaša bola súčasťou balenie, takže ešte nemusím kupovať), color je všade nad 50%.
Oproti pôvodnej HP 8610 výrazná úspora kupovania tonerov. Ale zase L3150 nemá automatický skener s duplexom ako HP.
Mahe
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 22. 6. 2022 16:49

Skoro po roce s novými typy tiskáren obnovím dotaz na domácí ale často využívanou multifunkční inkoustovku.
Číst recenze je odstrašující pomalu u každého typu.
Špatná instalace, chybující SW, blbnouci podavače, špinění v útrobách, FW blokujici při nesmyslné závadě, pomalá příprava první strany, pomalý tisk, pomalý sken, bledý tisk, tisk jen části stránky, pootočený tisk.... Jistě je něco i chyba uživatelů.

Potřebuji vybrat takovou, která manželku nebude trýznit. 4k až 10k Kč.
Měla by tisknout také z Win7. ....Skener - podavač je nevhodný!
Epson EcoTank L3260 ..Prý nemá pigmentový ink. vlhkostí trpí.
HP Smart Tank Wireless 516
Canon PIXMA G3420

Mohu vás požádat o aktuální zkušenosti nebo jiná doporučení? Děkuji.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 22. 6. 2022 17:08

Ten EcoTank jsem nedavno nainstaloval rodicum, zatim velka spokojenost. Vytistene papiry jsem nezkousel koupat ;-)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod meda2016 24. 6. 2022 10:56

Pro Epson EcoTank L3260 /3150 hledám odpověď, jaký je počet vytisknutých stran, tzv záruka, která je naprogramovaná pro servisní zásah výměny sběrné nádobky inkoustu?

(Jak známo, po určitém počtu stran se některé tiskárny zablokují.)
Děkuji
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 24. 6. 2022 12:17

Nevim, mam starsi tankovou Epsonku doma uz cca 4-5 let, vytiskla par tisic stranek a nikdy s ni nebyl problem. O nejakem "stropu" slysim poprve (v souvislosti s Epsonem).
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod meda2016 24. 6. 2022 12:34

U nas to na barevce tak aspoň 5000 stran za rok bude. Dalších 5k jde na čb laser.
..
..
Expert/Alza/Epson mi odpověděl takto:
Dobrý den, u tohoto stroje je po registraci záruka 3 roky / 30 000 stran. Nejde o naprogramované číslo, ale o reálnou životnost / velikost odpadní nádobky, kde se zachycuje zbytkový inkoust. U takto kompaktních strojů je velikost ffyzicky omezená. Výměna odpadní nádobky je zde řešena v servisním místě (proběhne kontrola stroje, výměna odpadní, znovu nastavení, kontrola inkoustového systému).
meda2016
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků