Vypalování a chyby

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zive.cz 8. 4. 2005 09:56

Vlastním CD vypalovačku LG 8525B (asi rok starou) a pokud vypálím CD (Nero 6.3), data nebo hudbu a dám CD zkontrolovat v Nero CD/DVD Speed, píše mi to poškozené části při kontrole povrchu (95 % CD je bez chyb, zbytek chyby). Je na vině špatná mechanika nebo špatná CD?
Zive.cz
Junior

Odeslat příspěvekod peta303 12. 4. 2005 09:24

Může být špatné obojí, záleží na tom, co to je za média - tzn. zkusil ybch jiná, kvalitnější, taky ne na plnou rychlost a uvidíš, co to udělá. Někdy pomůže vyčištění optiky (ruční, ne se smetákovými CD). Ovšem vzhledem k tomu, že máš mechaniku v záruce, tka pokud by nepálila rozumně ani na jiné CD, neřešil bych čištění, ale reklamaci.
---
peta303
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 12. 4. 2005 20:41

Zive.cz píše:Vlastním CD vypalovačku LG 8525B (asi rok starou) a pokud vypálím CD (Nero 6.3), data nebo hudbu a dám CD zkontrolovat v Nero CD/DVD Speed, píše mi to poškozené části při kontrole povrchu (95 % CD je bez chyb, zbytek chyby). Je na vině špatná mechanika nebo špatná CD?n/quote]


Zase bych nebláznil z nero CD/DVD speed. Zkontroluj to tak, že po vypálení dej hned následně kontrolu na čitelnost, případně to nechej zkopčit na nějakém jiném počítači (jiné mechanice). Když to bude šlapat, tak neřeš, když ne, běž vrátit mechaniku do obchodu.

mimochodem chybovost u mechanik je dost častá - dost často se stane, že mechanika pálí blbě, tedy výměna to řeší.
bigdoc
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků