Jak být aktivní uživatel v P2P sítích?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zive.cz 10. 4. 2005 12:17

Mám ADSL a na venek statickou IP adresu. Můj počítač má ale adresu 10.x.x.x, protože modem překládá adresy (NAT). Co musím udělat, abych mohl v P2P sítích vystupovat jako aktivní uživatel?
Zive.cz
Junior

Odeslat příspěvekod cache 10. 4. 2005 13:47

Predpokladam, ze ten modem je router.
Zober manual a nastuduj si presmerovavanie tcp+udp portov.
Potom presmeruj na routri jeden tcp+udp port na tvoju ip, napr:
tcp&udp 46564 -> 10.X.X.X
Predpokladam ze sa ti ta ip nemeni. No a teraz si v p2p klientovi nastav pocuvanie na porte 46564 a budes aktiv.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod root 11. 4. 2005 20:58

No tak jednoduchy to zase nebude, podud mas pevnou IP ?(do interenetu) ne 10.xxx nebo 192.xxx tak je to zalezitost tveho routeru na kterem bezi nejspis nejky mikrokrenel tagze man iptables :), ale o tom dost pochybuji trosku to rozved, jestli mas pevnou (STATISKOU IP) od providera (ISP) nebo dynamiku (10.xxx)
root
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maverick 12. 4. 2005 09:17

To je jednoduchý, v modemu mrkni na přesměrování portů a ty porty co vyžaduje P2P přesměruj na svoji lokální adresu (10.x.x.x) a a pro tyto porty bude počítač na netu přímo (router to natvrdo jen přepošle). Mam to úplně stejně a všechno co potřebuju abych byl na netu aktivní tak takhle běhá a mam router Draytek vigor 2500we (tam tohle nastavení jde udělat)
Maverick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Geniusvitecek 12. 4. 2005 15:00

No a neni to tak ze si spis musis u providenta sveho pripojeni priplatit aby to dal pevnou IP ???
Cesto :-)
Geniusvitecek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ford 12. 4. 2005 16:39

Zive.cz píše:Mám ADSL a na venek statickou IP adresu. Můj počítač má ale adresu 10.x.x.x, protože modem překládá adresy (NAT). Co musím udělat, abych mohl v P2P sítích vystupovat jako aktivní uživatel?i/quote]


Mozna bys nam mohl prozradit typ modemu a nazev tveho ISP, pak bychom ti mohli vice poradit 8)
Ford
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X__ 12. 4. 2005 17:01

Mělo by ty pomoct toto: http://www.exclusive.nextradsl.cz/
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 12. 4. 2005 19:06

Geniusvitecek píše:No a neni to tak ze si spis musis u providenta sveho pripojeni priplatit aby to dal pevnou IP ???

V tomto existuje určitá terminologie:
pevná x veřejná
dynamická x neveřejná

Nebudu to tady rozepisovat, doporučuji zadat do vyhledávače.
wojta
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X__ 12. 4. 2005 19:19

Statická=stálá=neměnící se IP

Dynamická=nestálá=měnící se IP

Veřejná IP = viditelná zvenku, možnost provozovat na svém PC FTP, Stream rádio, být po splnění určitých podmínek active v Peer to Peer síťích

Neveřejná IP = opak veřejné, není možné provozovat na svém PC FTP, Stream rádio, můžeš být na P2P jen passive
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mhl 22. 4. 2005 16:23

1. podivej se na vnejsi adresu tvyho routeru pokud bude 192.168.x.x nebo 10.x.x.x, tak budes muset pozadat tyho providera o verejnou IP(neni to zadarmo :D )

2.Podivej se na http://www.portforward.com najdi svuj router a podle navodu promapuj( kdyby si ho nenasel tak postni screeny zalozky NAT a ja ti reknu co mas nastavit)

3.dale podle webu http://www.prolamy.com/ nastav tveho p2p clienta... kdyby si pouzival jineho, tak zase postni screeny nastaveni a ja ti reknu co tam mas nastavit
mhl
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků