Fedora Core

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ziwwwe 11. 4. 2005 20:38

Téma pro linuxovou distribuci Fedora - vaše zkušenosti s používáním, postřehy a tipy směrujte tady
Ziwwwe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod root 11. 4. 2005 20:43

No tak Fedora je dobra distribuce to se ji musi nechat, doporucuji spis zacatecnikum :)
root
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majstersveta 12. 4. 2005 21:49

moja skusenost - nabootujem z DVD, spusti sa graficky instalator, a nejde moja usb mys. moje riesenie - restart, vybratie dvd, spustenie windows xp

takze pre zaciatocnikov asi nie (ja som extra zaciatocnik :D )
majstersveta
Junior

Odeslat příspěvekod Ziwwwe 13. 4. 2005 16:37

Ja som problémy s inštaláciu Fedory nemal. Nemám žiadny exotický hardware a počas inštalácie mi normálne a bez problémov našlo všetky komponenty. MajsterSveta, skús si prečítať http://fedora.redhat.com/docs/release-notes/ alebo Release notes na tvojich inštalačkách a možno sa dozvieš viac o tvojom probléme s USB myškami.
Ziwwwe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lucifer 13. 4. 2005 17:21

ja se chytam taky skusit linuc uz sem si vedele win udelal .mis.to drive jsem mel suse dny ale ted sem se rohodoval mezi debianem suse 9.3 potrebuju totiz neco pro pc na mac mam mac os x tiger 10.4 final a musim rict ze lepsi os nexeistuje jen to neni na pc tak ze proto hledam nejaky linux jestli to bude supr ono tiger je sice based na unix ale musi se to umet jen me zaujal cisty linux jaky je feodora je vlasne nova verze red hat a ten sem nikdy nenaistalloval tak ze me taky zajima co a jak kolem toho to os
http://www.apple.com/itunes No.1 music player ->
Lucifer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ziwwwe 13. 4. 2005 18:52

Mac OS X je výborný unix-like operačný systém. Nevýhodou je, že je určený iba pre Mac. Ja som si absenciu Macu vyriešl tak, že som si celú Fedoru naskinoval a celkovo upravil tak, aby aspoň vyzerala ako Mac OS X :)
Ziwwwe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sheriff.wiggum 13. 4. 2005 22:39

moje prvni zkusenost byla bez problemu, jen mi vadi ze jsem neprisel na to kde zmenit nastaveni abych pokazde po zapnuti (restartu) pc nemusel davat "sezeni" a aby to nastartovalo rovnou s kde.

// fedora core 3
sheriff.wiggum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ziwwwe 14. 4. 2005 06:40

sheriff.wiggum: Ja používam Fedora Core 2. Vo Fedore Core 3 to nastavenie bude asi podobné. Skus KMenu > Systémové nastavenia > Prihlasovacia Obrazovka > Všeobecné nastavenie obrazovky prihlásenia > Automaticky prihlásiť pri prvom spustení .
Nastavenie automatického prihlásenia však nie je najbezpečnejšie riešenie zjednodušenia používania linuxu.
Ziwwwe
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod suk 2. 5. 2005 19:17

suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků