Sluchátka - která byste doporučili?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bigdoc 15. 4. 2005 11:15

Která sluchátka pro poslech ze zvukovky byste doporučili pro vysoké (až audiofilské) nároky?
bigdoc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vasolek 15. 4. 2005 11:26

Koss Porta Pro Rulezz :D
Vasolek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slw 15. 4. 2005 11:31

Vasolek píše:Koss Porta Pro Rulezz :D

Souhlas. Mam je od 96 a jsem maximalne spokojen 8)
Slw
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martinov8104 15. 4. 2005 11:35

Urcite Koss. Maji fantasticke bassy :twisted:
Martinov8104
Junior

Odeslat příspěvekod Earthworm 15. 4. 2005 12:30

Určitě stereo. :)
Life is Worm!
Nejsem závislý na internetu, i když to tak občas vypadá...
Earthworm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dallda 15. 4. 2005 12:50

No nevim, sice sjem je jeste nemel na usich, ale tyhle se tak maximalne hodi na poslech pri chuzi po meste, ale ze bych je chtel na pouzivani doma? Asi ne
Dallda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Earthworm 15. 4. 2005 13:07

Dallda píše:No nevim, sice sjem je jeste nemel na usich, ale tyhle se tak maximalne hodi na poslech pri chuzi po meste, ale ze bych je chtel na pouzivani doma? Asi ne


Které, ty stereo?
Life is Worm!
Nejsem závislý na internetu, i když to tak občas vypadá...
Earthworm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wouk 15. 4. 2005 13:26

no já nevím, Koss Porta Pro mám poměrně slušně naposlouchané, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jejich cena není určena kvalitou zvuku, ale tím, že jsou v ní jaksi "započteny" náklady na budoucí výměny sluchátek (viz doživotní záruka - pozor doživotní ve smyslu do konce životnosti sluchátekú. Podle mě hrají na úrovni sluchátek něco pod 1000,- Kč.
V kontextu s těmito sluchátky nelze mluvit o "audiofilství," jsou to prostě velice slušná sluchátka na ven.
Já osobně preferuji značky jako Sennheiser, Beyerdynamics a Grado (čímž netvrdím, že Koss nemá slušná sluchátka, ale porta pro to nejsou), můj osobní výběr skončil před cca 7 roky u sluchátek Sennheiser HD-565 Ovation a musím říct, že dodnes jsem toho výberu nikdy nelitoval. Takže moje osobní "neobjektivní" doporučení by mohly být některé sennheisery. To, že Porta Pro nejsou audiofilská sluchátka je ovšem zcela objektivní fakt. doufám, že nevyvolám flamewar mezi příznivci "super zvuku" z počítače - než mě začnete kamenovat, uvědomte si, prosím, že audiofilství znamená naprostou věrnost původní nahrávce, takže pokud máte na zesilovačích zapnuté korekce nebo loudness (v horším případě XtraBass a podobný pí*oviny), nemluvíte o hi-fi, ale o atraktivním cinkání a dunění.
wouk
Junior

Odeslat příspěvekod pajo (novy) 15. 4. 2005 13:28

tu su charakteristiky
http://www.headphone.com/layout.php?top ... TopicID=26

...ale aj tie stereo mozu byt dobreee :))))))
pajo (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mbiba 15. 4. 2005 14:34

Mno mam Koss Porta Pro a Senheiser PX-100. Kossy hrajou tendencne libivy atraktivni prebasovany zvuk s nedostatkem na vyskach (jsou dobre tak na techno metal a vubec proste jen pro basozrouty, coz bohuzel nejsem:-) (nevhodny darek) Pak mam sem si sam od sebe koupil, za polovicni penize Senheiser PX-100 vhodna na jakoukoliv hudbu, hraji vyrovnane dole uprostred i nahore, maji uzasny!!!! prostor, reprodukci nic nechybi, maji vyssi citlivost na signal, tak se hodi vic k prenosnym prehravacum nez porty:-) Takze za cca 2k bud pro basozrouty Porty anebo 2 ks tech Senheiseru pro nas, ktery chteji slyset presne to, co je na nosici:-) Hudba zdar a te kvalitni zvlast:-)
Hloupé telefony SE>>HTC Touch Diamond>>Nokia 5230>>A zpět k hloupému Sony Ericssonu j108i Cedar (aka poslední mohykán A200)
mbiba
Junior

Odeslat příspěvekod X123 15. 4. 2005 15:45

Porty vážně nejsou na poslouchání doma v klidu, jsou do města, ale 100% spokojenost... Kup cokoliv uzavřenýho od Grada nebo Sennheiser, pokud máš dobrou zvukovku. A stejně pokud budeš poslouchat MP3, tak je dostatečně nevyužiješ...
X123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ujxpb 15. 4. 2005 22:35

souhlasím s mbibou, Senheiser PX-100.
ujxpb
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bernie 16. 4. 2005 00:07

souhlasím s těmi, kteří souhlasí - Sennheiser PX-100.

Kvalita přednesu je plně srovnatelná s Porta Pro od Kosse, v některých momentech (výšky a prostor) jsou věrnější. Basy nemají přeplácané.
Stojí méně než polovinu.
Mají super plastovou plochou krabičku na transport.
Jsou velmi pohodlný a lehký.
Nevypadají jako kdyby je někdo vyřezal z plastovýho kelímku v roce 1985.
Sennheiser je (ať se vám to Kossáci líbí nebo ne) mnohem profíčtější značka, než Koss.

Mínusy:
- jsou otevřené, takže jsou i dost slyšet.
- skládací mechanizmus je potřeba moc fyzicky nezatěžovat
Bernie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mareq 16. 4. 2005 01:18

no třeba já mám KOSS PRO/3AA a jsem taky dost spokojenej, jinak řečeno, nic mi u nich nechybí :)
.: Powered by Dell Latitude D505 & SE W800i :.
mareq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taucher 17. 4. 2005 12:21

Ja mam Sennheiser HD-202 a jsem maximalne spokojenej
Taucher
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků