Má vůbec smysl přetaktovávat uvedenou konfiguraci?

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Swift 13. 4. 2005 15:26

yorg píše:... "je to pravda, protože to říkali kluci ve třídě".
Nastínil jsem stín do jasna?
Swift
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 13. 4. 2005 15:31

bože tohle jsou zase příspěvky .... :?

prostě to zkus v biosu zvednout FSB..zamkni AGP a Pci na defaultních hodnotách...paměti nastav tak aby výsledaná hodnota odpovídala jejich maximu... ikdyž nevim jak je to u takhle starých....

ale pokuď je to NW jádro jít by to mělo min na 2,4Ghz stabilně a poznat to bude ovšem na nových hrách apod to poznat nebude protože to jádro je prostě starý... a hlavně ti to zdržují paměti 266mhz je opravdu málo maloučko a ještě bez dualu :oops: z těch víc ale nedostaneš....

takže celkově vzato to podle mě nestojí zato :)
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Composite 13. 4. 2005 16:20

DigitalDooM píše:bože tohle jsou zase příspěvky .... :?
prostě to zkus v biosu zvednout FSB..zamkni AGP a Pci na defaultních hodnotách...paměti nastav tak aby výsledaná hodnota odpovídala jejich maximu... ikdyž nevim jak je to u takhle starých....
ale pokuď je to NW jádro jít by to mělo min na 2,4Ghz stabilně a poznat to bude ovšem na nových hrách apod to poznat nebude protože to jádro je prostě starý... a hlavně ti to zdržují paměti 266mhz je opravdu málo maloučko a ještě bez dualu :oops: z těch víc ale nedostaneš....
takže celkově vzato to podle mě nestojí zato :)f/quote]

Neviem prečo vzdýcháš??? Sám si polkou príspevku mimo otázky a druhou polkou si sa vyjadril ako my. :P
Nemá to zmysle a na to sa pýtal.
Composite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 14. 4. 2005 02:11

Composite píše:Nemal si žiadné problémy s chladením???m/quote]

No, mám to v bigtoweru a odkrytované.
protože:

semtam tam lezu

nechce se mi přihazovat ani ventilátory (jinak by byly potřeba zejména kvůli diskům), taky je takhle rockstable, jinak bych musel s frekvencí dolů (a nebo zvedat napětí - a do toho se mi nechce)

ani nechci dělat díru na tunel (to jo, čejnžnu mobo a tunel nesedne..)

12x165=1980 MHz (nejvíc šel vytočit na 2078MHz, ale musel jsem dát děličku na paměti (mobo dá oficiálně jen 333MHz a tehdy jsem měl napíp paměti, teď jedu synchronně na PQI), chladič Spire FalconRockII, MSI K7N2G-ILSR
teploty - momentálně při zátěži (enkódování DivX)
CPU 51° C,
System 41° C
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka111 14. 4. 2005 05:31

nemá
Jirka111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 14. 4. 2005 19:50

ADAMS:

No ja mám bednu zavreté, zniži sa teplota o 5°C, lepšie to vetrá.
Mám tam navyše iba vetrák na bedni, aby to vyfukovalo a mám ho zapnutý cez leto.

Nešrobujem bednu a rýchlo to dám dole, tiež tam stále leze,:)
Composite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3lemen7 14. 4. 2005 20:29

to taktovani by se ti vyplatilo poud bys mel aspon trochu rychlejsi ramky (266 je fakt malo), pres programy na taktovani bych fakt moc OC neprovozoval... Zkus to pretaktovat v biosu jestli to neumis tak na netu je urcite hromada navrhu... Ale kdyz se ti uz pri 2ghz takhle celkem zvysila teplota tak nevim nevim jak vysoko to vytahnes ale 50 stupnu neni porad nic dramatickyho, tu nestabilitu bych pricital spis tem ramkam
3lemen7
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miralis 15. 4. 2005 08:29

Composite píše:Neviem ako P4, ale 1700xp model čo je už otvorený som videl nataktovaný na 3200MHz(chladenie kvapalný dusík) ja som šiel maximum na 2800MHz, ale to iba na skúšku:)k/quote]


jo a mel si to v mrazaku a cpal si do toho 3V co? ...jinou pohadku neznas? 1700+@2800+ to jo, ale 1700+@2800MHz ee...

k tematu: taky se jeste nepochlubil jakou ma bednu, ze? Jestli ma neco jako midi Morex tak se ani nedivim :o) ...uplne to vidim... >> "znackovy pocitac XYZ"
AMD Athlon XP Barton 2500+@3200, 200x11, 1.72V; vodnik; Asus A7N8X-E Deluxe, 1.5GB DDR400, ATI Daytona R9100 64MB, HDD Barracuda 7200.7+ 160GB + 40GB, LG GSA-4163B, Toshiba SDM-1612, Chieftec DA-01BD + Fortron FSP300-60PN, ABIT AU-10 5.1 + Genius HT 5.1
Miralis
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod froggy 15. 4. 2005 16:04

dle me (pokud pominu duvodu - ja jsem to dokazal atd.) ma pretaktovani smysl iba ve dvouch pripadech.
Pokud je pocitac uz moc slaby, taks e mu da dodat dech.¨
neni to tak davno co jsem jeste mel p166mmx@188 + 128MB RAM. Ten pocitac byl pres 6 let stary. A nedavno odesla zakladovka do vecnych lovist, večná škoda:) CPU bylo pretaktovane a pouze s malym pasivem. Pocitac byl rychlejsi jak mnohe 400 PC.

A jeste ma pretaktovani smysl kdYz nestaci vykon, treba pri ruznem grabovani nebo prevodu zvuku.

Proste asi bych to zhrnul ta, pokud zatizeni CPU je pri NORMALNI praci (nebo te kterou delas bezne) do 50%, tak dle me si moc vykonove nepomuzes. No pravda pri veci frekvenci bude kratsi i cyklus provadeni i jedne instrukce, ale pri bezne pracis e to fakt nepozna. Nezapomen ze CPU je nejrychlejsi z celeho PC! Tudiz bych se zameril spis na disk nebo pameti, pokud ti nestaci vykon PC (realny). Na hruby vykon to chce opravdu taktovat a taktovat a taktovat:)
Je to malé, zelené a strašně nebezpečné. Co je to? Žabička s rootovskými právy.
froggy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axell 15. 4. 2005 16:17

Vaše názory jsou zajímavé,avšak trochu mimo.
TAKTOVÁNÍ je koníček a výzva.Né však nutnost.
Už jsem to tu jednou psal.
To samé platí i o tom přiblblém fóru,že CL2 oproti CL3 u pamětí nepřináší až takový nárust ve výkonu.
Pro opravdového tuningáře je i 1 procento stabilního zlepšení úspěchem.Extrém..?Kdepak,to je prostě tuning.
Vy co to nechápete,nevím proč ztrácíte čas psaním tady těch kokotin.
A přetaktovat stroj,že na novým Winchestru najebe jen tak od oka FSB 260 nebo tak-nějak,není žádné umění.To umí kde jaký LAMER.Ale vymáčknout úplné stabilní maximum na všech komponentech,to je UM.
Axell
Axell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 15. 4. 2005 19:23

Axell píše:Vaše názory jsou zajímavé,avšak trochu mimo.
TAKTOVÁNÍ je koníček a výzva.Né však nutnost.
Už jsem to tu jednou psal.
To samé platí i o tom přiblblém fóru,že CL2 oproti CL3 u pamětí nepřináší až takový nárust ve výkonu.
Pro opravdového tuningáře je i 1 procento stabilního zlepšení úspěchem.Extrém..?Kdepak,to je prostě tuning.
Vy co to nechápete,nevím proč ztrácíte čas psaním tady těch kokotin.
A přetaktovat stroj,že na novým Winchestru najebe jen tak od oka FSB 260 nebo tak-nějak,není žádné umění.To umí kde jaký LAMER.Ale vymáčknout úplné stabilní maximum na všech komponentech,to je UM.
Naposledy upravil adams dne 15. 4. 2005 20:34, celkově upraveno 3
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yarik 15. 4. 2005 20:05

tááááky náááázor eště,že máme demokracii podle tebe by jsme měli
stát všichni frontu aniž by jsme věděli na co a chodit do pionýra.
Taky si pamatuju když mě říkali co mám a nemám dělat ve volnu!!!!!!!
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 15. 4. 2005 20:29

yarik píše:tááááky náááázor eště,že máme demokracii podle tebe by jsme měli
stát všichni frontu aniž by jsme věděli na co a chodit do pionýra.
Taky si pamatuju když mě říkali co mám a nemám dělat ve volnu!!!!!!!
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axell 17. 4. 2005 09:31

ADAMAS: Chlape,nebo dítě.?
Zamysli se nad sebou trochu.Jsi absolutně negativní mamlas.
Když tobě něco nevoní,budeš to nacpávat celýmu světu.!
Proč se tuningují auta,aby měli vyšší výkon a vypadaly extremě dobře,proč ti blázni snižují životnost motorů,a proč to vůbec dělají,však to kurwa v základu jelo.Protože je to baví,chtěj se odlišit a je jim putna kolik to stojí.
Ale to ty nikdy nepochopíš,špekoune....
Axell
Axell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 17. 4. 2005 11:12

adams píše:
....říkejte si tomu koníček, ale fakt se dá den trávit užitečněji, než moddingem, tuningem .....n/quote]


no tak to si teda vedle jak ta jedle.... nekdo se tím co si napsal docela slušně v životě živý tak nekritizuj něco čemu viditelně kulový rozumíš....
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků