Divné sí?ování a občas ping bez odezvy

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod adams 15. 4. 2005 20:10

Jak začít? Hned zkraje - jede, ale občas zdechne. Je to takový nepěkný věc, mám 2 PC:

1) AthlonXP, WinXP, 2x síťovka - OvisLink LFE8139ATX (připojená k ADSL modemu), a integrovaná nForce2 (kříženým UTP k 2. PC).
Ovislink všechno na auto (DHCP), nForce2 má IP natvrdo 192.168.0.1, maska 255.255.255.0, kerio PF v režimu internetové brány

2) P166, Ovislink, taky nějaký Ovislink 8139, Win2K

IP natvrdo 192.168.0.2, maska 255.255.255.0, brána 192.168.0.1, v podstatě semtam pro surfování

Na obou PC kerio PF. No, a kde je jádro pudla, vše je nastavené, vše chodí, pouze asi při každém šestém startu surfovacího P166 na sebe PC vidí (ikonka připojeno v trayi), nějaká komunikace probíhá, ale - psychicky na sebe PC nereagují, nejdou vzájemně pingnout, nic. Občas mi to začalo samo od sebe chodit, aniž bych cokoliv měnil, nějak se to probralo po prokliknutí čudlu "opravit" na kartě podrobnosti ve vlastnostech připojení, v poslední době pomáhá jen restart prvního PC - po něm vše jede tak jak má, aniž bych cokoliv měnil.

Jediná rada, na kterou jsem narazil - nastavit half duplex na obou síťovkách - nepomohla. Na spojení rovněž nemá vliv odstavení obou firewallů. Výměna kabelu taky nic neřeší.

Jelikož fakt nevim, kde je chyba, obracím se na Vás. A jelikož to nejde jen občas, bude se to asi blbě hledat :cry:
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondra11 (novy) 15. 4. 2005 20:55

Dve evci co se staly me:
Me se neco podobnyho taky mezi sitovkou nforce2 a nejakou starsi stavalo.. Asi si budes muset skusit pohrat s tim nastavenim half duplex a nebo skus snizit rychlost an 10MBit. Ja jsem vyresil tak, ze mi pocitac s nForce2 shorel, takze uz ho nemam :o) (Popravde to moc vesely neni, blesk je nerad..)

A podobnej problem taky zpusobovalo u routru s P150 kdyz jsem mel v biosu nejak nastavenou praci s PCI sbernici - to mi vse fungovalo a pak se nahodne spojeni ukoncilo. Mel jsem tam ruzna nastaveni jako edge-level a timing speed -- pohral jsem si s nima a ted to funguje nonstop..
ondra11 (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod adams 15. 4. 2005 21:24

A podobnej problem taky zpusobovalo u routru s P150 kdyz jsem mel v biosu nejak nastavenou praci s PCI sbernici - to mi vse fungovalo a pak se nahodne spojeni ukoncilo. Mel jsem tam ruzna nastaveni jako edge-level a timing speed -- pohral jsem si s nima a ted to funguje nonstop..


Jakmile to jednou najede, tak už nezdechne. Problém je, že to občas nenajede. A jelikož pomůže restart athlonu (což nechci, občas enkóduju a jet to znova :(), hledal bych chybu někde na něm.

No, co můžu ještě zkusit, nacpat modem na nForce, a propojit Ovislinky, ale vzhledem k tomu, že ten surfovací jede jen občas narozdíl od ADSL bych to raději provozoval ve stávající konfiguraci.
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondra11 (novy) 15. 4. 2005 21:35

Mno, jeste me napadlo, tajvansky kluci to obcas delaji, nemaji ty dve sitovky cirou nahodou stejnou MAC adresu?
(A prohodit to tak, aby spolu komunikovaly Ovislinky a nforce byla k modemu by mozna taky stalo za to...)
ale stejne se to bude asi blbe hledat. Ukazuje se ti aspon nejaka chyba v prohlizeci udalosti ve win XP?
ondra11 (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod adams 15. 4. 2005 22:10

Tak v událostech v podstatě jen toto:

1) myslím, že to byl restart P166

Typ události: Informace
Zdroj události: Tcpip
Kategorie události: Není k dispozici
ID události: 4202

Sytém zjistil, že síťový adaptér NVIDIA...Controller - Packet Scheduler Miniport byl odpojen od sítě a síťová konfigurace adaptéru byla uvolněna. Pokud síťový adaptér nebyl odpojen, může to znamenat, že nepracoval správně. Obraťte se na dodavatele a požádejte o aktualizované ovladače.

Další informace získáte v Centru pro nápovědu a pomoc na http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

2) Typ události: Informace

Zdroj události: Tcpip
ID události: 4201
Popis:
Sytém zjistil, že síťový adaptér NVIDIA...Controller - Packet Scheduler Miniport byl připojen k síti a inicializoval normální činnost přes síťový adaptér.

Další informace získáte v Centru pro nápovědu a pomoc na http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.


3) Tohle vypadá zajímavě, jdu googlovat:


Typ události: Chyba
Zdroj události: MRxSmb
ID události: 8003

Popis:
Hlavní prohledávač přijal oznámení serveru od počítače P166, který se považuje za hlavní prohledávač domény pro přenos NetBT_Tcpip_{EC8CAF54-AB6F-49C0-8E8E. Hlavní prohledávač bude ukončen nebo bude vyvolána volba.
Naposledy upravil adams dne 27. 4. 2005 00:45, celkově upraveno 2
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DuckDaffy 16. 4. 2005 00:20

Něco velmi podobného jsem zažil. 3x PC, 2x WinXP, 1xWin98SE. Na všech byl KPF.
    Při restartech se to chovalo podobně jako tobě.
    Síťový router se bez důvodu při zprovozu WinXP hroutil, když jely jen Win98SE tak fugoval.
    PINGy mezi PC chodily podle plotu.
    1. PC viděl 2., ale 2. PC občas neviděl 1. /list:u]
    Po odinstalaci KPF najednou začalo vše fungovat!
    PINGy OK, všechna PC se viděla, router se už nezroutil. KPF se pak už kvůli vypršení licence neinstaloval.
    Mám za to, že v pravidlech KPF se nahromadily pravidla, která se křížila a neumožňovala korektní chod. Pravděpodobně by stačilo smazat konfiguraci KPF a začít konfigurovat znovu... Každopádně zakázání firewallu nijak funkci PINGů a hroucení routeru neovlivnila, takže odinstalace KPF stojí za pokus. Mimochodem, kterou verzi KPF tam máš?
Pracuju na tom... i když to tak nevypadá. :-)
DuckDaffy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 16. 4. 2005 01:15

DuckDaffy píše: Mimochodem, kterou verzi KPF tam máš?
?/quote]


Systémová služba: 4.1.2
nízkoúrovňový ovladač: 4.0.5806
KFE API: 4.0.2594

Ale je napíp, že i když odinstaluji Kerio, tak nezjistím, jestli za to mohl nebo nikoliv. Momentálně to opět tři dny funguje bez problémů. Už jsem jednou myslel, že pomohlo snížení na half duplex, ale po třech dnech to opět udělal.
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 16. 4. 2005 12:52

Tak je to jistý, může něco, co je za touhle hláškou:

Typ události: Chyba
Zdroj události: MRxSmb
Kategorie události: Není k dispozici
ID události: 8003

Popis:
Hlavní prohledávač přijal oznámení serveru od počítače P166, který se považuje za hlavní prohledávač domény pro přenos NetBT_Tcpip_{EC8CAF54-AB6F-49C0-8E8E. Hlavní prohledávač bude ukončen nebo bude vyvolána volba.

Další informace získáte v Centru pro nápovědu a pomoc na http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.
Data:
0000: 00 00 00 00 03 00 4e 00 ......N.
0008: 00 00 00 00 43 1f 00 c0 ....C..À
0010: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
0018: 01 00 00 00 00 00 00 00 ........
0020: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondra11 (novy) 16. 4. 2005 21:03

No, nekde (na eventId.net i jinde) jsem nasel:

In order to stop this error from occuring, use Regedit and set the HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Browser\Parameters\MaintainServerList from Auto or YES to FALSE

Ale porad to zminujou v souvislosti s cisco routerem ... takze nevim..
ondra11 (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod ondra11 (novy) 16. 4. 2005 21:14

A na microsoftu pisou, ze za to muze spatne nastavena maska :)
ondra11 (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod adams 16. 4. 2005 21:45

ondra11 píše:No, nekde (na eventId.net i jinde) jsem nasel:

In order to stop this error from occuring, use Regedit and set the HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Browser\Parameters\MaintainServerList from Auto or YES to FALSE

Ale porad to zminujou v souvislosti s cisco routerem ... takze nevim..


No, ve své podstatě jsem to už disabloval přes ovládací panely>nástroje pro správu>služby>Master browser.

Chyba se už víc nevyskytla.

Ale taky jsem zjistil, že kerio na tom P166 nabíhá do nějakého polomrtvého stavu, a jakmile se ručně pustí firewall engine, komunikace obživne, pingy pingají, net netuje.. No, uvidím časem, zda tato opatření pomohla, zatim to jede.
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 27. 4. 2005 00:48

Tak to vypadá, že problém byl odstraňen náhradou Keria na surfovacím P166 Zone Alarmem. A nevim, jestli na tom taky nemá zásluhu výše uvedený disablovaný Master Browser na P166.
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků