Centrum vs Gmail

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod adamek.jan 14. 4. 2005 09:54

Ivo M. píše:
adamek.jan píše:S tim ze by Google do Gmailu pridaval "nove a nove funkce" musim nesouhlasit!...

Nechci se tu Googlu nějak zastávat, ale v tom možná tkví celé jádro plánu. Jakmile Google zvednul kvótu na 1GB, začal se tento trend rozšiřovat po světě. V dnešní době už Google může srovnávat s "gigovou" konkurencí a svůj e-mail uzpůsobit tak, aby byl stále nejlepší a nejpohodlnější.e/quote]

To je prada; vosefovane to maji dobre :) Ja mam Gmail rad, nepsal sem ze ne - Centrum se mi ale zda zatim porad byt lepsi (mluvim ted o nove verzi). Sem zvedavy kde se Gmail "zastavi", kdy se stane full a vsechno povali jak ma.. Pak se teprve bude srovnavat!
adamek.jan
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod adamek.jan 14. 4. 2005 20:52

Nyni jsem se docetl, ze Centrum bude mit od 01/05/05 schranku 2GB a neuveritelnych 600MB prilohy (pouze mezi uzivateli Centrum, pri odesilani emailu na jiny mailhosting je maximalni velikost prilohy 15MB)! Centrum take bude od 18/04/05 propagovat nova reklama, nyni to budou blondyny.. Stahnout si ji muzete zde http://www.zive.cz/files/centrum30_middle.mpg.
adamek.jan
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gappa 15. 4. 2005 17:08

Kapacita schránky je relevantní parametr pro srovnávání jenom do určitý doby, řekněme 1GB stačí na dlouhou dobu, to bych tam musel mít fakt dost moc fotek, animací a SPAMU :)

Momentálně mam na googlu obsazeno něco okolo 63MB a hodně z toho taky budou spamy :)

Btw, o kapacitu nejde, ale o funkce (kdo zde nachází podobnost se rčením "na velikosti nezáleží, důležitá je technika"? :-)))). K čemu mi je dejme tomu 10GB mail, když bude uplně tupej a nepřehlednej.

Co mi zatim na gmailu chybí/vadí:
- tlačítko DELETE, takle člověk musí nejdřív otevřít roletkový menu a až tam vybrat, že chce smazat mail
- neni tam něco jako Zápisník na centru (dá se to ošidit pomocí Draftů, ale to není ono, že)
- Gmail nemá drag&drop a složky (dají se vhodně kombinovat se štítky/labels).
- Gmail oficiálně nepodporuje Operu (alespoň pro to "vylepšené" GUI)
- není to plná verze mailu, stále se jedná o Beta verzi

Co se mi na gmailu líbí:
- definitivně náhledy obrázků, to je funkce k nezaplacení, zvláště, když znáte nějaké zvrácené osoby, co mají tendenci posílat vám stále nějaký fotky z míst, kde zewlovali :) Náhled stačí a když se mi fotka líbí, otevřu, jinak pápá :)
- pak další "samozřejmosti" - 2+ GB schránka, rychlost operací s maily....atd.


Centrum se mi zdá fakt o dost pomalejší, mám WiFi cca 80kbps a ten rozdíl je dost znát, na modemu nebo GPRS to bude ještě znatelnější.

Pokuď se jim to podaří ještě poladit s tou rychlostí, tak myslim, že z toho vykrystalizuje skvělej mail :-)
Gappa
Junior

Odeslat příspěvekod Speeddy 15. 4. 2005 17:37

L-Core píše:
...a ve Firefoxu vpravo dole okamžité hlášení v případě "dojítí" nového mailu....
/quote]


Jak se to dělá aby se ve FF ukazoval nově došlej mail?? Díky
Speeddy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dio 15. 4. 2005 18:20

Tak Centrum a seznam nyní zvýšili taky na 2 GB...ale asi budou lepší ty český,jak ste řekli...protože třeba slováci nemohou mít mail u našich,protože nemohou poslat potrvzovací SMS...u Gmail nic posílat nemusej...
Dio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davpe 17. 4. 2005 06:50

me se tyhle diskuse netykaj pac mam vlastni domenu...ale o tom gmailu slysim jen chvalu a chtel bych ho zkusit...nema nekdo prebytecnout pozvanku?

//edit:uz mam
Naposledy upravil Davpe dne 26. 4. 2005 15:24, celkově upraveno 1
Davpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Speeddy 17. 4. 2005 07:39

.nema nekdo prebytecnout pozvanku?


Dej mi e-mail - pošlu ti.
Naposledy upravil Speeddy dne 17. 4. 2005 12:55, celkově upraveno 1
Speeddy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 17. 4. 2005 07:57

Testuji Gmail od srpna 2004 a GigaCentrum od února 2005 a každý má své výhody a nevýhody. Pro mě je ale nejpodstatnější efektivita práce (rychlost, přehlednost a použitelnost) a zde na plné čáře vítězí Gmail, jestliže jeho načítání (a práce v něm) je zhruba více než 2x rychlejší než u Centra. Zkoušel jsem se přihlásit a napsat stejný mail na obou mailech. U Gmailu to trvalo do 30 sekund, u centra to byla minuta. Když zvážím, kolik mailů napíšu za den/týden/měsíc, tak už nemusím víc řešit. A to nemluvím o rychlosti dalších věcí - např. přepínání mezi maily, složkami apod. Když vyhledáváte na centru, nemůžete si zobrazit výsledek a přejít na předchozí, musíte se trapně vracet na vyhledávací seznam. Na centru nemůžete rychle přejít na nejstarší/nejnovější zprávu. na centru nemůžete v úprůběhu vytváření pravidla na zprávy vytvořit štítek, musíte dělat kostrbatě nejdříve štítky pak pravidlo. U Gmailu vidím v seznamu zpráv na monitoru 24 mailů, u Centra jenom 17. Centrum hodně plácá místem. A to nemluvím o rušivé a pomalé flashové reklamě na Centru. Takových věcí/drobností jsou desítky, které přidávají další body pro Gmail.

Ano, Centrum je nejlepší český freemail. Ale Gmail je ještě lepší.
Petr Tomeš
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bohaatstvo 17. 4. 2005 17:45

Mne se libi, ze Gmail ma moznost uchovani zprav na serveru po stazeni pres POP3 ... IMAP
Bohaatstvo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamek.jan 17. 4. 2005 20:13

Bohaatstvo píše:Mne se libi, ze Gmail ma moznost uchovani zprav na serveru po stazeni pres POP3 ... IMAP

To de ale na kazdem emailu! Pri stahovani pres POP3 Outlookem se da nastavit, aby tyto zpravy (emaily) zustavaly na serveru. Nastavuje se to primo v Outlooku.
adamek.jan
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mobil-man 18. 4. 2005 13:50

Presne tak v Thunderbirdu se to taky tak necha nastavit... :wink:
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod macik 18. 4. 2005 14:35

Chci se zeptat:
u nového centrum.cz mailu mi při psaní nefunguje formátování zprávy ("jako ve wordu") - mám prohlížeč Netscape 7.2, Firefox i Operu (v té to běží s problémy - v.7.2)... Jede to jen u IE. Je to tak i u vás?
Nechce se mi kvůli toho používat IE, přitom bych tu fci uvítal. Nevíte někdo, jestli se to bude nějak řešit??
:?: :?:
thx
macik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Osiris 18. 4. 2005 14:44

Centrum je dobrej,ještě pak od 1.5. ty přílohy 600mb.
Acer TravelMate 4502lmi
One Touch Club>N5110:C35i>M50>T630
Osiris
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redneck 19. 4. 2005 07:50

adamek.jan píše:
Bohaatstvo píše:Mne se libi, ze Gmail ma moznost uchovani zprav na serveru po stazeni pres POP3 ... IMAP

To de ale na kazdem emailu! Pri stahovani pres POP3 Outlookem se da nastavit, aby tyto zpravy (emaily) zustavaly na serveru. Nastavuje se to primo v Outlooku.

Bohužel jen Outlookem co je v balíku Office ale né Outlookem Express, který má každý.
Redneck
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redneck 19. 4. 2005 07:51

Jinak osobně používám Gmail a hlavně kvůli jednoduchosti uživatelského rozhraní a rychlosti mailu. Vlastně ani webové rozhraní nepoužívám. Vše dělám v Outlooku Express a uvažuji o Thunderbirdu
Redneck
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků