Opera 8 Final

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jiri Kosina 19. 4. 2005 11:09

Nic proti FF, ale je to jeste "dite". Zkus http://www.operacesky.net a budes videt vic.

Jirka
Opera 8 Final, speed, security, simplicity...
Jiri Kosina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod daraj 19. 4. 2005 11:35

Potreboval bych poradit, jakym zpusobem muzu dostat zpravy z Opery 7.54 do Opery 8, takovym zpusobem aby zpravy ze slozky Odeslane byly opet tam a ne v Prijate. Porad zkousim importovat maily ale vzdycky se naimportuji do nahledu Prijate..... dekuji
daraj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod crow (novy) 19. 4. 2005 12:54

daraj píše:Potreboval bych poradit, jakym zpusobem muzu dostat zpravy z Opery 7.54 do Opery 8, takovym zpusobem aby zpravy ze slozky Odeslane byly opet tam a ne v Prijate. Porad zkousim importovat maily ale vzdycky se naimportuji do nahledu Prijate..... dekuji

S tim mam taky problemy zatim se mi to nepodarilo vyresit :(
Have no fear, crow is here.
crow (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 19. 4. 2005 13:08

A nestaci po upgradu opery obnovit obsah adresare
C:\Documents and Settings\XXXXX\Data aplikací\Opera\Opera\Mail\
?

Prave jsem si nastavil v opere vsechny emaily, doufam ze nebudou s tim problemy.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelk 19. 4. 2005 13:33

uz se ptam vsude mozne, ale jde vam odesilat ICQ vzkazy v ICQ2GO (http://go.icq.com).

Me se natahne seznam kontaktu, ale nemuzu odesilat...dokonce mi blika, z emi prisel vzkaz, ale ja to neotevru.

Dela to Opera 8 Final.
Na Opera 8 beta 3 to slape OK.

Diky za pomoc

Pavel
---------------------------------------------------------
Tady by mohl byt muj podpis... ;o)
pavelk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davpe 19. 4. 2005 15:27

já používám FF a jsem plně spokojen.Opera je strašně přeplácaná, má málo místa a aby se mohla používat musí se nakonfigurovat a potvrdit pár dialogů.FF spustíte a surfujete.FF je malý a pohodlný.co tam chybí nahrazují rozšíření Obrázek FF rulezzz
Davpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod colos 19. 4. 2005 15:45

Jiri Kosina píše:Nic proti FF, ale je to jeste "dite". Zkus http://www.operacesky.net a budes videt vic.

Jirka


Tak jsem si nainstaloval tu slavnou Operu 8 - no to je teda bomba :shock:
Jestli je ff dítě tak jedině dobře, Opera se blíží důchodcovskému věku.
To dítě má oprti důchdáku zmáknutý blokování reklam( nemusím vytvářet filter ini.) hesla?

Naposledy hesla: např. bonus web:
1 klik na bonusweb
2 klik na stránku s heslem
3 klik na doplnění hesla
4 klik na pokračování v dalším prohlížení např. diskuzí

FF
1 klik na bonusweb a heslo je doplněno automaticky - a to se vyplatí!!! :lol:
colos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 19. 4. 2005 15:58

To teda nevim, co si delal, ale ja na 1.klik skocim na pozadovanou stranku a na druhy klik doplnim username+heslo a prihlasim se. Ten tvuj 4. klik si ve ff nejak pozapomnel, vid? :)

2 Davpe:
Ale kdepak. Nevim, cos musel slozite konfigurovat. A rikas, ze FF je maly? Naopak - porovnej velikosti instalatoru a co vsechno ty baliky obsahuji. Opera je mensi a ma o milion vic funkci nez samotny ff.

Co vam vadi na tom, kdyz neco obsahuje vic funkci, nez vyuzijete. To byste nemohli pouzivat treba Word. Je dobre, ze toho tam je spousta, sice mozna ted neco nevyuziju, ale casem se to muzu naucit. Co nepouzivam tam muze byt - nevadi mi to a nepouzivam to. Ale kdyz to tam vubec neni, tak to nevyuziju uz vubec nikdy, chapete jak to myslim.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdesmy 19. 4. 2005 16:39

Howard píše: Co nepouzivam tam muze byt - nevadi mi to a nepouzivam to. Ale kdyz to tam vubec neni, tak to nevyuziju uz vubec nikdy, chapete jak to myslim.


Hlavně nechápou, že někdo může mít jiný názor. Já používám FF. Operu, i 8 beta jsem zkoušel. Není špatná, ale zůstanu u FF. A nevadí, že někdo zůstane u Opery. 8)
zdesmy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 19. 4. 2005 16:54

Opera 8 udělala oproti minulým verzím značný krok kupředu, nicméně má řadu problémů:

1. Nedá se z ní přihlásit normálním způsobem na Gmail s javascriptovým rozhraním - čímž je tato služba degradována o několik řádů. (ve Firefoxu bezproblémů)

2. Na E-mailové službě centra nefunguje HTML formátování mailů. (ve Firefoxu bezproblémů)

3. Na blogger.com není možné formátovat příspěvky, zobrazovat náhled a další funkce (ve Firefoxu bezproblémů)

4. Centrum.cz se mi v Opeře načítá divně. Obecně Opera zobrazuje mnoho stránek hůře než Firefox (jak standardních tak ostatních).

5. Nejnovější stabilní verze Opery (8.0) nemá tak kvalitní, vyspělou a dobře odladěnou zobrazovací technologii jako Firefox, a i proto podporuje webové standardy hůře než Firefox 1.0 - tedy technologie půl roku stará, viz např.:
http://webstandards.org/act/acid2/
http://www.csszengarden.com/ (vpravo dole)
http://my.sitebar.org/news.php (technologie XSL)

6. Opera ani zdaleka nedosahuje rozšiřitelnosti a přizpůsobivosti Firefoxu, který nabízí:
a) about:config pro úpravu několika set předvoleb
b) jednoduchou a komfortní instalaci a správu několika set rozšíření (které dalece převyšují schopnosti Opery - v počtu a většinou i v kvalitě) a motivů vzhledu včetně možnosti kontinuálních aktualizací: https://addons.update.mozilla.org/exten ... tegory=All
https://addons.update.mozilla.org/theme ... tegory=All

7. Opera není dostupná v kvalitně počeštěné podobě v instalátoru. Velikost instalátoru je o 1,2 MB (1/4) menší než u Firefoxu z velké části proto, že Opera nedosahuje úrovně zobrazovacích schopností Firefoxu a neobsahuje např. architekturu pro jednoduchou instalaci a správu rozšíření a motivů vzhledu, nápovědu a mnoho dalších prvků, které má Firefox.

Záleží na požadavcích, potřebách a zvyklostech uživatele, který prohlížeč si vybere. Ano, Opera zřejmě má své přednosti a nevýhody, stejně tak i Firefox. Ale oba prohlížeče jsou jednozněčně mnohem lepší (bezpečnější, modernější, schopnější a rychlejší) než Internet Explorer.
Petr Tomeš
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slim-tim 19. 4. 2005 17:34

mam operu fakt rad a menit nebudu. ale nevite co odesila po spusteni na adresy opera.com a xlm.opera.com?
slim-tim
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slim-tim 19. 4. 2005 17:35

nemam start page a mam odstrenej baner. asi ty adresy napevno zatrhnu ve fw.
slim-tim
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davpe 19. 4. 2005 18:10

Howard píše:2 Davpe:
Ale kdepak. Nevim, cos musel slozite konfigurovat. A rikas, ze FF je maly? Naopak - porovnej velikosti instalatoru a co vsechno ty baliky obsahuji. Opera je mensi a ma o milion vic funkci nez samotny ff.
ja se o velikosti programu nebavim.bavim se o te spouste zbytecnosti co v opere sou.a navic ma malo mista na prohlizeni stranek, takze si musim dat pryc blba menu, zmensit ikony atd.teda vlastne musel bych ale nez abych to delal odinstaloval jsem ji.ve FF jsem nic takoveho delat nemusel.FF ma totiz jenom to co je nutne.to co neni nutne si tam musim pridat v nastaveni,pomoci rozsireni apod.V opere je to naopak
Davpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 19. 4. 2005 18:38

A co ti pripada v Opere zbytecne? Ja pouzivam asi 90% funkci.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ota_schon 19. 4. 2005 19:09

ach jo, nechapu, proc v threadu o opere musi vyskakovat nekolik neunavnyhc propagatoru firefoxu. Nerad bych zamykal thread se zajimavym tematem kvuli neukaznenosti nekterych jedincu. Pokud nekdo ma touhu presvedcovat ostatni o kvalitach FF, necht si zalozi vlastni tema. Diky.
redaktor Živě.cz
ota_schon
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků