Čtete časopis Computer?

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Jak často čtete časopis Computer?
Kupuji občas na stánku 15 %  15%  [ 15 ]
Kupuji pravidelně na stánku 15 %  15%  [ 15 ]
Mám jej předplacený 21 %  21%  [ 21 ]
Neznám výhody předplatitelů 2 %  2%  [ 2 ]
Nečtu 44 %  45%  [ 44 ]
Celkem hlasů : 97

Odeslat příspěvekod Richard Sláma 20. 4. 2005 16:14

Petr II. píše:Kupoval jsem ho skoro od jeho začátků a pár ročníků se mi válí do dneška na půdě. Už asi dva roky časopis nekupuji. Nic v něm totiž podle mého názoru není tak objevného, aby se vyplatilo kupování časopisu podobného tomu plátku "Počítač pro každého", nebo jak se to jmenuje....o/quote]


Je zřejmé, že jste buď Computer, nebo Počítač pro každého neměl velmi dlouho v ruce. Předpokládám, že oboje. Tyto dva časopisy spolu mají pramálo společného a oba mají zcela jinou cílovou skupinu čtenářů. To jen tak na upřesněnou, aby ostatní čtenáři mylně nespojovali Computer s tím "plátkem", jak jste jej nazval.
šéfredaktor časopisu Jak na počítač
Richard Sláma
Junior

Odeslat příspěvekod Luks 20. 4. 2005 16:15

Mám předplaceno už asi 3 nebo 4 roky.Je to super časopis a za dobrou cenu :lol:
Luks
Junior

Odeslat příspěvekod Moas 20. 4. 2005 16:16

Computer jsem prestal predplacet ve chvili, kdy padlo ekonomicke predplatne a byl bych nucen objednavat casopis spolu s DVD. Tak nejak se mi nelibilo, ze mi nekdo nuti neco, o co nemam zajem.
Moas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Richard Sláma 20. 4. 2005 16:20

Ekonomicke predplatne nebylo ekonomicke pro vydavatele – vzhledem k minimalnimu zajmu o tuto variantu predplatneho jsme se rozhodli predplatne bez CD ukoncit.
šéfredaktor časopisu Jak na počítač
Richard Sláma
Junior

Odeslat příspěvekod Seahawk 20. 4. 2005 16:45

Osoně mám předplacený level a samostatně si kupuji PC World. Computer si pujčuji pravidelně od strýce. Jinak ve srovnání s PC Worldem mi je bližší právě PC World. I když v Computeru se najdou také skvělé články.
Seahawk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 20. 4. 2005 16:56

[quote="Richard Sláma";Je zřejmé, že jste buď Computer, nebo Počítač pro každého neměl velmi dlouho v ruce. Předpokládám, že oboje. Tyto dva časopisy spolu mají pramálo společného a oba mají zcela jinou cílovou skupinu čtenářů. To jen tak na upřesněnou, aby ostatní čtenáři mylně nespojovali Computer s tím "plátkem", jak jste jej nazval.m/quote]

No, co se Computeru týče, každý si může udělat obrázek o současném stavu z PDF verze, ne? :twisted:
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hlinik 20. 4. 2005 17:22

Občas koupím,tak třikrát do roka,recenze a tipy jsou tam celkem zajímavé ale přivítal bych objektivnější názory,např.vše recenzované je tam dobré a výborné ale nic špatné,přelouskám to za dvě hodiny a pak jde časopis do sběru nebo sousedovi Linuxákovi kterému se nelíbí že tam je málo o jeho OS!! :lol:
hlinik
Junior

Odeslat příspěvekod Richard Sláma 20. 4. 2005 17:33

Na tom, že recenzované produkty v Computeru vyjdou v cekovém hodnocení převážně jako výborné nebo dobré, nevidím nic špatného, naopak. Jaký by podle vás mělo smysl psát o špatných produktech? Ty si to dle mého názoru vůbec nezaslouží, aby se jim věnovala publicita. Tolit tedy na vysvětlenou. Rozhodně na tom není nic neobjektivního! Když budete číst pozorně, uvidíte, že i u skvělého produktu se vždy snažéme najít nejen tři plusy, ale poctivě také tři mínusy. O Linuxu samozřejmě píšeme taky, ale věnujeme mu přibližně tolik prostoru, kolik zabírá na discích našich čtenářů...
šéfredaktor časopisu Jak na počítač
Richard Sláma
Junior

Odeslat příspěvekod hlinik 20. 4. 2005 18:26

[quote="Richard Sláma";Na tom, že recenzované produkty v Computeru vyjdou v cekovém hodnocení převážně jako výborné nebo dobré, nevidím nic špatného, naopak. Jaký by podle vás mělo smysl psát o špatných produktech? Ty si to dle mého názoru vůbec nezaslouží, aby se jim věnovala publicita. Tolit tedy na vysvětlenou. Rozhodně na tom není nic neobjektivního! Když budete číst pozorně, uvidíte, že i u skvělého produktu se vždy snažéme najít nejen tři plusy, ale poctivě také tři mínusy. O Linuxu samozřejmě píšeme taky, ale věnujeme mu přibližně tolik prostoru, kolik zabírá na discích našich čtenářů...l/quote]
Ono se jedná o to že jsem jeden z vámi vychválených produktů koupil,ale byl jsem naprosto zklamán jeho vlastnostmi,zpracováním,funkčností atd.,prostě jsem dal na odbornou recenzi,nyní na recenze již nedám,spálil jsem se vícekrát,vždy před koupí osahat,odzkoušet,pakliže je to možné!!! :cry:
hlinik
Junior

Odeslat příspěvekod Trashman 20. 4. 2005 18:49

co to tady je za magora, že když jsem sem napsal 2 příspěvky o Computeru, tak byli ihned smazány ? Takže vy chcete diskuzi jako za komunismu, aby všichni skákali jak budete pískat ?
Trashman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trashman 20. 4. 2005 18:54

a ty příspěvky jsou v jiné diskuzi o Computeru. Chtěl jsem příspěvek smazat ale najednou dikde není možnost ho zeditovat. Prosím proto moderátora, ať tyto dva příspěvky smaže.
Trashman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 20. 4. 2005 18:56

[quote="Richard Sláma";Na tom, že recenzované produkty v Computeru vyjdou v cekovém hodnocení převážně jako výborné nebo dobré, nevidím nic špatného, naopak. Jaký by podle vás mělo smysl psát o špatných produktech? Ty si to dle mého názoru vůbec nezaslouží, aby se jim věnovala publicita. Tolit tedy na vysvětlenou. Rozhodně na tom není nic neobjektivního! Když budete číst pozorně, uvidíte, že i u skvělého produktu se vždy snažéme najít nejen tři plusy, ale poctivě také tři mínusy. O Linuxu samozřejmě píšeme taky, ale věnujeme mu přibližně tolik prostoru, kolik zabírá na discích našich čtenářů...l/quote]

Nic, všecko v pohodě... Akorát mi přišlo divný, že o tři stránky dál za velmi pochvalnou recenzí byl pravidelně minimálně půlstránkový inzerát na distributora. :twisted:
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richard Sláma 20. 4. 2005 19:05

Ach jo... Ale redakce nemá s inzercí nic společného, inzerci neobjednává, neprodává, nezařizuje ani nezajišťuje ani s firmami nedomlouvá. Agarantuji to, že názor redakce ani autora vyznění recenze neovlivní, protože do poslední chvíle nalívání Computeru stejně nikdo z redakce neví, co za inzeráty a inzerenty v tom kterém čísle bude. To je záležitost čistě pro obchodníky a dané firmy. Ale to už jsme myslím zcela mimo téma diskuze.
šéfredaktor časopisu Jak na počítač
Richard Sláma
Junior

Odeslat příspěvekod Trashman 20. 4. 2005 19:09

těžko někdo uvěří, protože sestavení článků s reklamami děláte v redakci. A proto si snadno můžete vybrat za kterým článkem bude ta která reklama. Nebo to snad skládají až v tiskárně? To bych se tedy divil !
Trashman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richard Sláma 20. 4. 2005 19:18

Ano, a z toho, co jste uvedl vyplývá, že podle umístění inzerátu se odvozuje vyznění recenze? :shock:
Pokud byste chtěl přijít na exkurzi do redakce a nechal si vysvětlit, jak vlastně Computer vzniká, klidně se přihlašte, možná se nějak domluvíme. Jen bych rád upozornil, že v době, kdy se sestavuje mapa Computeru (mimochodem dnes pro číslo 9/05), jsou (musí být) články již dávno napsané a dodané. Nedoufejte v to, že bychom zvládli vyprodukovat průměrně 70 redakčních stran za necelý týden (když Computer 9/05 jde do tiskárny příští středu ve 14:00).
šéfredaktor časopisu Jak na počítač
Richard Sláma
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků