Poda a testy přenosové rychlosti!

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Trilobit_CZ 23. 4. 2005 08:39

:D Pročetl jsem si toto diskuzní fórum a musím se jen zasmát. Takovéto konfidenty jako je pan Zábranský mám "nejraději". Jsem rovněž připojen společností PODA a nemůžu si je vynachválit co se týče rychlosti a hlavně taky odezvy (ping). Spousta lidí poukazuje jen na rychlost a né na kvalitu linky. Také každý si myslí, že když má o 20kbps méně je vinou providera. :) Pane Zábranský kdyby jste si proměřil rychlosti v nějakých objektivnějších "ukazatelech rychlosti", dovíte se že rychlosti společnosti PODA jsou přesné ba i někdy vyšší než máte smluvně ujednáno. Chce to jen použít buď jiný öperační systém, nebo nějaký profesionální nástroj pro Windows. Když se Vám to nelíbí, zrušte smlouvu a přejděte na jiného ISP jako je ERKOR, NETOPÝR či 802.cz. V zápětí zjistíte že Vaše odezva na jeden z hlavních českých uzlů NIX.CZ bude okolo 500 ms a ne 20-50ms jako u PODY... Společnost PODA má velmi kvalitní spoje na profesionální úrovni a věřte že nemají zájem nikterak omezovat své klienty

ADRIAN BÁNYÁCSKI
antierkor.net
Trilobit_CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vikt@r 23. 4. 2005 08:39

Myslím, že tohle téma se mělo jmenovat „pláč pana Zábranského“. Doposavad tady krom vzájemného osočování a dohadů byl k věci pouze příspěvek našeho pana ředitele.
Pokusím se v následujících řádcích zhruba vysvětlit, jakým způsobem naše firma řeší připojení klientů. Nebude zde zmiňovat technologii, ale spíš princip a funkci koncových zařízení.
Každý z našich klientů (týká se i domácích uživatelů) má totiž svůj datový kanál. Služby u klientů (veřejnou IP, rychlostní kanál, monitoring) obstarává router na linuxovém jádru.
Celý spor s našim klientem panem Zábranským spočívá v tom, že data zaznamenávaná našim routrem se liší s daty zaznamenanými klientovými windows a to o 3kbyt, tj. 24Kbit/s při nastaveném rychlostním kanále 350/200Kbit/s.
Tento rozdíl je způsoben, tím že windows nezapočítává do celkového přenosu dat velikost hlavičky jednotlivých přenesených paketů, přičemž pakety různých velikostí musí vždy obsahovat hlavičku stejné velikosti.
Další věcí zcela běžnou pro přenos protokolem TCP/IP je to, že pakety přicházejí s různou časovou prodlevou, jsou např.vyžádány 2x, tudíž se do celkového přenosu započítají, ale jsou už zpracovány až na klientově rozhraní.
Tyto aspekty způsobují, že se klientova data můžou lišit od našich skutečných záznamů cca o 10%. Hned druhou větou bych však chtěl zdůraznit, že do přenesených dat nezaznamenáváme na rozdíl třeba od ADSL provoz na linkové vrstvě. To by se potom mohl rozdíl hodnot naměřených klientem s našimi daty lišit až o 20%.
Co se týká zjišťování přenosové rychlosti, má klient možnost stáhnout si testovací soubor z našeho ftp, který mu potom výsledek zaznamená do grafu přenosů. Tento si má možnost klient kdykoli zkontrolovat.
V případě Pana Zábranského vypadá graf přenosů naprosto ukázkově, celý problém je v oněch 10% rozdílu mezi daty zaznamenány na našem routeru a dialogovým oknem windows, které má klient na monitoru při stahování.
Doufám, že tímto příspěvkem se celá debata posune někam jinam a skončíme tady s tím trapným dohadováním co kdo komu 
Viktor Cigánek
http://www.poda.cz
Vikt@r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maňák 23. 4. 2005 08:41

Tebe by bylo třeba zahrabat dvadcet metrů pod zem, pane Zábranský.... a postavit na Tebe pomník a na něm by mělo být napsáno, "ukamenován k smrti", at tě může někdo litovat. Já jsem připojen přes jinou společnost než firma Poda s.r.o., a už dva měsíce bojujeme o odstup nebo vyřešení problému s naším připojením a nikdo s náma nekomunikuje....Tomu já říkám problém s připojením a ne to, že firma Poda s.r.o. s váma komunikuje a něco se vám snaží vysvětlit, a má vůbec zájem s váma po vulgárních výrazech na jejich stranu z Vaší ještě hovořit a odpovídat na Vaše dotazy. Smekám před nima. Oni jsou jediná společnost, která na svých stránkách, jak jsem se informoval, poskytuje odkaz "můj graf" a já bych byl jenom rád, kdybych jednou byl zákazníkem této společnosti, která společnost na jejích stránkách poskytuje takové informace jako vylepšení sítě, navýšení rychlosti ve večerních hodinách a podobně,klidně vám odpovím, žádná!!!!!!!!!!!
maňák
Junior

Odeslat příspěvekod Trilobit_CZ 23. 4. 2005 08:45

:) pěkně řečeno. Musím se jen připojit. Ukžte mi někdo společnost, která poskytuje grafické informace o vytížení své páteřní linky...
Trilobit_CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qmqm 23. 4. 2005 09:43

Trilobit_CZ píše::) pěkně řečeno. Musím se jen připojit. Ukžte mi někdo společnost, která poskytuje grafické informace o vytížení své páteřní linky...
qmqm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trilobit_CZ 23. 4. 2005 09:48

Ja mluvím o vytženi páteře. Ale máte pravdu pár jich je a proto jsou také kvalitní... většinou. :)
Trilobit_CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nodzi 23. 4. 2005 10:10

Maňáku prosím tě co to máš za net?Myslím že plujem na stejné lodi.
Já osobně mám již za sebou jednání s panem Demčákema nemohu se dočkat až zazvoní na mé dveře a nabídne mi smlouvu k podpisu se společností PODA .A Ještě více se těším až odpojím svůj kompík od sítě s připojením od firmy ERKOR, ještě že mají měsíční výpovědní lhůtu.Tímto bych chtěl poděkovat panu Cigánkovi za objektivní vysvětlení celého problému a zároveň i panu Zábránskému za to že takzvaně stáhl ocas mezi nohy a rozhodl se už nereagovat.
Nodzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maňák 23. 4. 2005 10:12

A když se podívám na pokrytí firmy Poda s.r.o., jakou oblast pokrývá, musím smeknout podruhé. Od Třince,přes Český Těšín, Havířov, Karviná,Orlová,Ostrava,Polanka,Hlučín atd......Zvládat poskytování služeb v takové oblasti sluší pouze firmě na úrovni....Tak už si laskavě pane Zábranský nechte těch připomínek k této společnosti...jsou vedeny neprávem...můžu se Vás zeptat pane Zábranský, v jaké lokalitě přesně bydlíte???
maňák
Junior

Odeslat příspěvekod zmizik 23. 4. 2005 10:14

No vypada to tak ze firma Poda robi naozaj co moze, cize myslim ze ma pravdu ona. A hadat sa o 24kbit je podla mna totalna blbost.
zmizik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trilobit_CZ 23. 4. 2005 10:14

On už asi neodpoví :lol:
Trilobit_CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maňák 23. 4. 2005 10:16

nechtěl jsem tu firmu jmenovat, ale můžeme si podat ruce Nodzi...Zrovna sedím v jedné internetové kavárně, kterou má připojená firma Poda s.r.o....a tady to frčííííí
maňák
Junior

Odeslat příspěvekod majkl (novy2) 23. 4. 2005 10:37

takoveho blbecka(sorry, ale jinak se to rict neda) jako je hlinik, bych chtel mit doma... ze se neodstehujes do H. radsi... omg... nemam ani moc chut ti vykat, fakt ... sice nemam s firmou PODA nic spolecneho, ani jsem o nich doted neslysel, ale podle toho co tady predvadis, je mne jich lito a ty by ses mel jit radsi zakopat...
...kdyz se ti to nelibi, tak si najdi jinou firmu, anebo aspon mlc, aby ses neztrapnoval.. merit rychlost linky, tim ze neco stahujes z ftp a pak se rozcilovat kvuli takovych malym rozdilum muze opravdu jen idiot

..dokonce jsem se i podival na odkaz, kde ses rozciloval ze nejede zive a ze cekas omluvu ...omg ..ty snad platis zive.cz za nepretrzity provoz, nebo co? ..tyjo mit te doma tak te liskam od rana do vecera ..ja jsem teda vetsinou slusny clovek, ale takovi jako ty me muzou rozcilit na nejvyssi miru ..porad si stezujes a ho*no si dokazal o svych schopnostech...

..btw nekterym by neskodila lekce pravopisu...nemluvim o preklepech a obcasnych chybach, ale aspon i a y nepoplest v jedne vete 3x by bylo super..
majkl (novy2)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hlinik 23. 4. 2005 12:22

majkl píše:takoveho blbecka(sorry, ale jinak se to rict neda) jako je hlinik, bych chtel mit doma... ze se neodstehujes do H. radsi... omg... nemam ani moc chut ti vykat, fakt ... sice nemam s firmou PODA nic spolecneho, ani jsem o nich doted neslysel, ale podle toho co tady predvadis, je mne jich lito a ty by ses mel jit radsi zakopat...
...kdyz se ti to nelibi, tak si najdi jinou firmu, anebo aspon mlc, aby ses neztrapnoval.. merit rychlost linky, tim ze neco stahujes z ftp a pak se rozcilovat kvuli takovych malym rozdilum muze opravdu jen idiot

..dokonce jsem se i podival na odkaz, kde ses rozciloval ze nejede zive a ze cekas omluvu ...omg ..ty snad platis zive.cz za nepretrzity provoz, nebo co? ..tyjo mit te doma tak te liskam od rana do vecera ..ja jsem teda vetsinou slusny clovek, ale takovi jako ty me muzou rozcilit na nejvyssi miru ..porad si stezujes a ho*no si dokazal o svych schopnostech...

..btw nekterym by neskodila lekce pravopisu...nemluvim o preklepech a obcasnych chybach, ale aspon i a y nepoplest v jedne vete 3x by bylo super..


Výborně,další takový který nepochopil o co jde,přečti pořádně ještě jednou o čem je řeč a pak se vztekej,takové trotly kteří si vylévají vztek mám nejraději,s těmi fackami nápodobně,z tvého nicneříkajícího příspěvku jsem velmi moudrý,dík za doporučení,poskytovatele změním sám,až uznám za vhodné!!!
hlinik
Junior

Odeslat příspěvekod maňák 23. 4. 2005 12:25

hliník by se měl odstěhovat do Humpolce, když není ani schopný sdělit svou lokalitu, kde bydlí
maňák
Junior

Odeslat příspěvekod maňák 23. 4. 2005 12:27

A Vy si laskavě pane Zábranský zkontrolujte po sobě svůj pravopis...tak nepíše ani moje 10 letá sestra....
maňák
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků