Poda a testy přenosové rychlosti!

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xxpptt 26. 4. 2005 10:00

Ja bych se chtel jenom zeptat kde jste volali, kdyz jste meli modem od Ceskeho Telecomu. Od 19.00 hod jste meli tlacitko na pripojit a modlili se az se to vytoci a jestli se tam vubec dostanete. Ucty za net pres modem. to bylo neco 500 az 1500,- a na zacatku se jeste platilo za cislo k pripojeni. Tak se vsichni usmejte a vzpomente na ty hrozne roky :-)
xxpptt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Typhlosion 26. 4. 2005 10:26

Tak chtít za 256kb/s 400 Kč je předražené, To ta Poda je výhodnější, tam mám za 500 Kč 200 večer 350 kb/s a hlavně je to nesdílené a bez agregace a s veřejnými IP adresami (mám jich 5)
U toho gudnetu se klidně může stát, že ti rychlost klesne třeba jen na 50 kb/s což je velmi málo.
Já bych to nechtěl ani za 200 Kč
Typhlosion
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fretka 26. 4. 2005 11:36

Typhlosion píše:Tak chtít za 256kb/s 400 Kč je předražené, To ta Poda je výhodnější, tam mám za 500 Kč 200 večer 350 kb/s a hlavně je to nesdílené a bez agregace a s veřejnými IP adresami (mám jich 5)
U toho gudnetu se klidně může stát, že ti rychlost klesne třeba jen na 50 kb/s což je velmi málo.
Já bych to nechtěl ani za 200 Kčc/quote]


Já taky neříkám že se tam hrnu horem pádem,ale za zkoušku to stojí,porovnáme konkurenci,uvidíme,pak napíšu. :roll:
fretka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luck 26. 4. 2005 12:02

Zajímavé :shock:
Dnes mi volal p.Matis a jsou ochotni ihned nás přijet přesvědčit, že oni jsou těmi správnými partnery pro připojení. Je vidět, že tento člověk to s lidmi umí.
Čekám odpověď na pár otázek, ale nevím, zda ji dostanu.
Doposud nepřišla. :(
Luck
Junior

Odeslat příspěvekod Luck 26. 4. 2005 12:11

Nejen pro p.Fryšavského !!
Ohlas z Gudnetu.
První jednání obchodníka - znalost perfektní, po druhé příjde s technikem, vše prozkoumá, vyměří, zkonzultuje a odpoví na odborné otázky ihned. Časový interval zapojení max. 5pracovních dnů.
Kdyby jste měli zájem, tak je tu kontakt na p. Larishe : 777 761265, obchoďáka z Gudnetu.
To je jednání jen jednoho z poskytovatelů internetu.
Fretka : Čteš doufám dobře, žáden 1,5měsíce u Pody, ale max. 5 pracovních dní u Gudnetu !!
Jedni známí si to budou také dávat, pak poreferuji.
Fretka, doufám, že to pořádně rozepíšeš a hlavně odborně !!!!
Luck
Junior

Odeslat příspěvekod Luck 26. 4. 2005 12:15

Kdyby jsi si to pořádně prostudoval u Gudnetu, tak příjdeš na to, že je to jinak !!! :lol:
Je rozdíl mít od Pody 200/100 za 500Kč a mít u Gudnetu 512ku za 500Kč s DPH a veřejnou IP nepotřebuji !!! Jo a montujou do do rodinného baráku za 2500Kč včetně síta a pak jen ten poplatek za rychlost a neomezená data ! A to jednání !!!
Je mi jedno, kdo jsi, ale asi moc nerozumíš těmto věcem, zabezpečení a znalosti v tomto oboru ! Dělám v oboru IT již 8let a to na profesionální úrovni, takže vím, o čem je řeč.
:)
Luck
Junior

Odeslat příspěvekod Luck 26. 4. 2005 12:18

To, že Český telecom byl největší brzda internetu, to už nevidíš. ADSL všude několik let a telecom to zahájil před cca 2lety.
A nejvíc mě pobavila věta, která kdysi byla na netu :
"Internet brzdí pomalé počítače!" :) . A to v té době byly na trhu pentium III a začali P IV ky !!!
Kdyby se Český telecom prodal před 8lety, dnes jsme mohli být s internetem jinde !!!
:shock:
Luck
Junior

Odeslat příspěvekod Typhlosion 26. 4. 2005 13:21

Umožní mi gudnet připojit více počítačů, za stejný měsíční poplatek jako bych měl PC pouze jeden?
Typhlosion
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Typhlosion 26. 4. 2005 13:21

Veřejné IP jsou pro mě nutnost, proto je potřebuji, a taky je dobré mít garantováno 200 kbps než sdílených 512 kbps které mnohdy může jet třeba jen 80 kbps a nic nepůjde reklamovat.
Co sem pleteš věci o zabezpečení?

Mě byla Poda zapojena do 14 dnů, žádný měsíc a půl. Jo instalák mě stál 2400 Kč
Měsíčně na ní těch 60 GB stáhnu a nikdo neřekne ani půl slova.
Při jednodenním výpadku, za který nemohli oni, ale soused - bývalý zaměstnanec, který to schválně odstřihnul, a kromě jednoho jednodenního výpadku to vždycky jelo relativně OK, jen tak jednou do měsíce se občas stane, že to třeba 10 minut nejede.
Občas byly problémy s rychlostí, ale ty už jsou taky pryč.
Typhlosion
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Typhlosion 26. 4. 2005 15:03

Ještě bych dodal, že Poda s připojením HomeLink má tu výhodu, že narozdíl od Netopýra nebo jiných ISP má striktně odděleny jednotlivé zákazníky - že se mezi sebou nevidí, a tak si nemůžou dělat naschvály. Zatímco Netopýr nebo naprostá většina jiných ISP je připojí do jednoho switche a tím tak vytvoří baráčnickou síť, tak u Pody se používá přístupový router, kde má každý klient svou síťovou kartu - jednotliví klienti tak jsou striktně odděleni a mezi sebou se nevidí.
Typhlosion
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nodzi 26. 4. 2005 17:42

Bravo bravisimo tohle jsem si přál pořádná tlachanice o netu. Stím že jsme na SM tak trochu s netem v ***** bych si dovolil souhlasit že kdyby se prodal žlutý ďábel dřív bylo by líp,na modem ještě pamatuji - navždy si ho nechám pečlivě uschovaný jako memento, sakra co přes něj přeteklo peněz hmm. A k tomu síťovému zapojení v baráku vidím já osobně výhodu - když se najdou solidní lidi může to dobře fungovat třeba když nám spolehlivě nefachal net zapařili jsme si jak staří tak mladí Call Of Duty nebo posílání souborů přes ICQ - film na DVD za 15 minut říkáme tomu naše malé soukromé DC a dělat někomu nazlost a škodu v jeho PC? S tímhle jsme byli brzo vypořádáni tohle se prostě mezi sousedy nedělá, zavánělo by to mstou a ta zase plodí jen mstu. U Pody mi bude tahle drobnost trochu chybět ale oželím ji.
Nodzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slipka 26. 4. 2005 19:09

A k tomu síťovému zapojení v baráku vidím já osobně výhodu
slipka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nodzi 26. 4. 2005 19:27

To je pravda sice žijem v době kvalitních antivirů já díky jednomu z nich neviděl tu havěť ve svém kompu tak půl roku dokonce existují kvaliní antispamy a spyboty a nevím co ještě ale tahle situace u nás zatím nenastala že by nás někdo takhle sprasil, ale jiná situace jiný dům jiný poskytovatel : tam to došlo tak daleko že poskytovatel nejprve upozornil dané osoby aby si řádně uklidili svou virovou farmu a následně je odpojil od sítě - drsné ale asi to tak má být.
Nodzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SNlPER 26. 4. 2005 20:15

Kazdej malej kluk by vam rek ze kdyz si chcete zjistit rychlost pripojeni, tak nelezte napr. na http://www.dsl.cz ale stahnete si program napr. DU meter, ktery vam ukaze pravdivou rychlost pripojeni a to DL i UL.

Kdyby jste si takovyto program stahl pred tim, nez jste Nkrat volal na technickou podporu, tak byste zjistil svoji chybu a nedelal byste ze sebe lamu jeste vetsi nez jste.
Petr Dusek :-B
###( )_( )###
###( 0.0 )###
#(..)( ^.^ )(..)#
###(''')(''')###
SNlPER
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Typhlosion 26. 4. 2005 20:39

SNIPER: Musím oponovat. Malých kluků znám několik, a zatím od žádného jsem to neslyšel...
Typhlosion
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků