Bill Gates na Plovárně v telce - co mu říkáte?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 13. 4. 2005 21:19

bigdoc píše:
SlovakSoft píše:Mne sa to celkom pacilo a vypichnem tu otazku, ci je pre tak bohateho cloveka v obchode aj nieco drahe. Takym smerom mal byt cely rozhovor, chcel som vediet nieco viac o beznom zivote takeho bohaca. Na druhu stranu, ma pan Gates na moj vkus prilis velke sebavedomie a povazuje sa za genia. Viac skromnosti by neskodilo.


Podle čeho soudíš, že se Gates považuje sám za génia?g/quote]

Taky dojem som ziskal z toho, co hovoril o uspechu, ktory sa mu podarilo dosiahnut, aky pokrok v pocitacoch sa urobil (sme na polceste...) a pripadalo mi to ako keby na tom mal zasluhu len on a Microsoft. Neviem, proste som si pri tom tak pomyslel ako sa citia pri jeho slovach ti ostatni, co posuvaju dopredu tento odbor. Je to moj pocit z neho, konkretne slova Ti nepoviem, to by som si musel pustit relaciu znova (mam ju nahratu).
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TomF 14. 4. 2005 21:09

Máš pravdu, Bill dává milióny na charitu, ale miliardy vydělává. Spočítej si to poměrem ke svému výdělku a uvidíš, že to zas není tak moc. Nevím jak to je v Americe s dary, ale při jeho obchodním nadání bych se nedivil, kdyby si zmenšoval daňový základ. Ale třeba ne, třeba je opravdu dobrotivý.
Každý z nás, kdo má legální Widle mu svojí "troškou" přispěl. I přesto, že ten program je nespolehlivý, zranitelný a právně problematický. Měl štěstí, že byl v pravý čas na pravém místě...
Jinak mám rád Marka Ebena (zvlášť jako písničkáře), ale ty pořady Na plovárně mi připadají jaksi nemastné a neslané. Možná by stála za to otázka Billovi, jestli on sám by si takový nespolehlivý program taky koupil. :)
TomF
Junior

Odeslat příspěvekod a 14. 4. 2005 21:40

TomF: gates povedal ze na charitu dava vsetky prachy.
inka rozhovor sa mi pacil, bill vyzera celkom pohodovy clovek. celkom sa v nom vidim (kua teraz pozeram ze tu chyba smajlik Obrázek
a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 3lemen7 15. 4. 2005 05:28

celkem to uslo, skoda jenom ze to pojali spis jako porad zamerenej pro sirokou verejnost nez pro ty co kompum aspon trochu rozumej (mezi ktery Eben bohuzel nepatri)
3lemen7
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 15. 4. 2005 12:49

adams píše:Ale co bylo fakt super - ten překlad tabulkový počítač.. :shock::/quote]

:D
Ale docela dlouho mi trvalo, nez jsem tam to tablet PC zachytil od Billa, jinak jsem rikal: '"O cem to sakra mluvi"
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelk 19. 4. 2005 16:36

Me se ta plovarna velice libila...
drobne chybky v prekladu jim odpoustim.

Libilo se mi jak rika, ze ho stve, ze je neco drahe i pro nej ;)

Vice takovych rozhovoru!

Offtopic: videli jste co vyvadel Kraus s Barkovou a Nedvedem v Uvolnete se prosim...to byl narez...Kraus je kofr.
---------------------------------------------------------
Tady by mohl byt muj podpis... ;o)
pavelk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 19. 4. 2005 19:25

Vebloud píše:
adams píše:Ale co bylo fakt super - ten překlad tabulkový počítač.. :shock::/quote]
:D
Ale docela dlouho mi trvalo, nez jsem tam to tablet PC zachytil od Billa, jinak jsem rikal: '"O cem to sakra mluvi"


To bylo na pohodu, už to beru jako normál, pochopil jsem to prakticky hned. Z toho, co už jsem viděl na Discovery vím, že pokud se mi něco zdá divné, mám si to ihned přeložit do angličtiny a bude to dávat smysl. Zatím asi nejlepší hlod byl "Suspenze těchto motorek je příliš měkká"
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod porter 21. 4. 2005 11:44

to bigdoc>>vies skor si myslim, ze Bill dava peniaze na rozne vyskumy, len preto, aby sa mu zvysil rating prave u takych ludi ako ty a nie preto, lebo chce pomoct!Myslim,ze ho netreba brat az tak oslavne.A k sposobu ako k tym nezasluzenym peniazom prisiel,sa ani nechcem vyjadrovat, lebo to nema cenu pretoze sa ma tu hned pokusia zaklincovat M$kari.
a genius?no ja osobne ho za genia povazujem, ale v tom horsom slova zmysle.Genialne dokazal obalamutit ludi(IBM,Apple a potom hlavne koncovych uzivatelov), co sa mu stale aj dari.Potom niekde prispeje a vy mu to stale zerete aj s navijakom!
porter
Junior

Odeslat příspěvekod elit 21. 4. 2005 11:48

Na me to cely pusobilo dojmem, ze to bylo jaksi nahrany ci co a ten Gates tam s nim vube nesedel. Jednou jedinkrat je ukazali pohromade a to tak, ze Eben sedel zady a vubec se nehejbal. Trosku mi to pripominalo porad TELE TELE a jejich fotomontaze.
elit
Junior

Odeslat příspěvekod JN 21. 4. 2005 12:25

elit píše:Na me to cely pusobilo dojmem, ze to bylo jaksi nahrany ci co a ten Gates tam s nim vube nesedel. Jednou jedinkrat je ukazali pohromade a to tak, ze Eben sedel zady a vubec se nehejbal. Trosku mi to pripominalo porad TELE TELE a jejich fotomontaze.


Takovéhle věci se dají točit jednou kamerou. Otázky moderátora se pak dodatečně namluví znovu a nasnímají dodatečně.
JN
Junior

Odeslat příspěvekod Horst Trottel 22. 4. 2005 13:02

tezko rict, jestli si nekdo tim ze da penize na charitu zaslouzi uznani v oboru pocitacu, kam "bg", co si budem povidat, pridal akorat odpad
os/2 warp4.0 on pII/350
Horst Trottel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr II. 23. 4. 2005 10:32

loldaolda píše:Rikam ze ty otazky staly celkem za hov**

Je skoda ze Marek Eben nevi o cem poradne mluvil... Vadi me treba ze nepadla zadna otazka na Billuv nazor na softwarove patenty, na neustale donebevolajici zaloby podane na microsoft za nesmysly, na obrovska mimosoudni vyrovnavani a jak to pujde dal apod... :|


Počítám že Marek Eben nebude asi počítačovým guru a tak asi ani o nějakých patentech nebude mít nejmenší znalosti. Jak by se potom na ně mohl Billa ptát?
Petr II.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 23. 4. 2005 15:18

[flame]
Horst Trottel píše:tezko rict, jestli si nekdo tim ze da penize na charitu zaslouzi uznani v oboru pocitacu, kam "bg", co si budem povidat, pridal akorat odpad


Hele, mezi námi děvčaty, když si vezmete, kolik výrobců železa existuje a jak ochotně se mezi sebou domlouvají na standartech, tak je zázrak, že existuje něco jako windowsy, pod kterýma všechno to železo pohromadě vůbec nějak chodí a ještě se dá i používat.
[/flame]
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 26. 4. 2005 14:15

Dobre, muzete to brat z dvou pohledu: Jeden je, ze dava na charitu xx miliard $. Dalsi je ze muzu XXX mld $ zbyde :-).
byl hrozne nafoukaneja. nejvic se mi libilo jeho prohlaseni(jinde ze IE je nejbezpecnejsi prohlizec - podle poctu patchu. V computeru bylo srovnani, ze skoda 120 je nejspolehlivejsi jelikos servis nastvila nejvickrat :-)
lu.kas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 26. 4. 2005 17:04

No, ono není jen o to dát na charitu XXX mld. $, ono je taky potřeba potom ohlídat, co se s nimi stalo.. A čím víc peněz, tím hůř se to hlídá - a jsem si jistý, že i tak se na podobných charitativních akcích napakuje spousta lidí.
Dělat by to nemusel, v rozhovoru taky nevypadal, že to dělá jen aby si snížil daně, taky má nějaké závazky vůči akcionářům, kterým to moc pod fousy nepůjde..
Ale widle by slevnit mohl, to jako jo..
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků