problemy s UPC

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod goes12 4. 5. 2005 20:26

poslednich par dnu, mame problemy s pripojenim u UPC, mame plusko. Problem spociva v tom, ze po cca 18te hodine jde rychlost pripojeni vyrazne dolu, z rychlosti 4000kbps to jde nekam k 1500kbps a pingy na servery se zvednou z cca 10ms na cca 40ms, u Counter strike jsou pingy misto beznych 10-20 tech 80-200. Problem neni jenom u nas doma, ale toto registruje vice lidi. Volal jsem na UPC a mam volnou linku, u nas v baraku neni nikdo jiny pripojeny, navic na "posledni" server od UPC, kde se pak napojuje na internet mam pingy 7-9ms i vecer, ale vsude jinde pak uz vetsi, to same rychlost stahovani.
Chtel bych se zeptat, zda tyto problemy registruji i jini uzivatele, nebo je to nejaky divny problem, ktery mam nejen ja, ale i jini lidi po Brne a par znamych i po Praze...
goes12
Junior

Odeslat příspěvekod Vinnic 4. 5. 2005 21:45

A jak tu rychlost připojení měříš? Ten problém nemusí být přímo v síti UPC
Vinnic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goes12 4. 5. 2005 22:41

rychlost merim ruznym stahovanim, ruznymi speedtesty atd. ten pokles tady proste je, pres den neni problem jet 400KB/s pri stahovani ale vecer je to nekde kolem 100-150KBps. Ten problem ale neni jen u mne, ale ve vice lokalitach. Volal jsem na UPC, jak jsem uz psal a pingoval v siti UPC jejich servery, odezvy jsou do 10ms, tedy zcela v poradku, problem je s pingy ven ze site UPC, tam jsou proste velke. Nechce se mi verit, ze cely svetovy internet je vzdy od tech +- 19 hodin vecer zaplneny a zpomaleny a tak se ptam, zda to dela i jinym lidem.. protoze treba na serveres Counter-Strike mame pingy kolem 80-200, ale lidi s karnevalem treba 10-20....
goes12
Junior

Odeslat příspěvekod Francois 4. 5. 2005 23:08

Přesně to samé pozoruji od te doby co mi změnili IP adresu cca před týdnem.Výrazný pokles rychlosti a pingy v CS okolo 60 a více.Taky jsem volal na infolinku a mluvil s technikem a ten se dušoval,že je vše v pořádku a že oni ručí pouze za rychlost připojení v jejich síti.Speedmeter mi ukazuje 0,6 až 1,5Mbps což neodpovídá placeným 2Mbps a proto jsem to reklamoval.Jsem z Brna.
Francois
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Laďa 5. 5. 2005 08:35

Nemám s UPC nic společného, ale jak vás tady pozoruji , tak jestli máte změnu IP adresy tak to vypadá že UPC změnilo proviědra !!!
Asi bude levnější a míň kvalitní. :lol: :lol: :lol:
Laďa
Junior

Odeslat příspěvekod goes12 5. 5. 2005 08:37

Lada: jasne, trasujou nas pres Cinu, protoze prej tam maji dobre filtry na nevhodny obsah :)
goes12
Junior

Odeslat příspěvekod balu 5. 5. 2005 08:44

cauvec, tady mate cast odpovedi z 1 fora: "Tohle mi poslali ohledne vysokych pingu.....

jedná o závadu u transitního poskytovatele internetu - Aorty v Rakousku, která se již intenzivně řeší. Za potíže se omlouváme."
balu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dev_null 5. 5. 2005 08:48

upc zmenilo providera ?
ja som myslel, ze UPC je provider a ma priame pripojenie do nejakeho holandskeho centra ... :D
dev_null
Junior

Odeslat příspěvekod balu 5. 5. 2005 08:57

nevim, to si musi zakaznici UPC zjistit :) tady je odkaz na to forum kde to resi: http://portal2.dkm.cz/phorum/read.php?f ... &t=2021427
balu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes12 5. 5. 2005 09:11

balu: parada, vcera sem tam volal celkem 4x, i vecer na tech.podporu a byl pokazde ujisten, ze UPC zadne problemy nema, ze to musi byt tim, ze dane servery jsou vytizene. Kdyz jsem oponoval, ze pingy lidi z Karnevalu jsou v poradku a ze UPC ne, tak zase rekl, ze to muzou nejak filtrovata a zvyhodnovat lidi z Karnevalu. No nic, konecne nejake info...
goes12
Junior

Odeslat příspěvekod Francois 5. 5. 2005 09:23

Z této diskuse začínám mít pocit,že na nás UPC hraje nějakou habaďůru.Když tam člověk zavolá,tak ho setřou,že je vše v pořádku,ale jiným odepíší,že je problém někde v Rakousku.Tak jak to vlastně je??Že došlo ke změně kvality je evidentní,ale oni se tváří jako by se nic nedělo.
Francois
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes12 5. 5. 2005 09:37

Francois: technicka podpora mela vcera asi nejaky blby den, na muj dotaz, jakou mam u UPC plus agregaci mi bylo odpovezeno, ze v baraku je 10Mbit rozvod a jsme napojeni optikou na uzel :) Tak uz vim jakou mam agregaci :)))
goes12
Junior

Odeslat příspěvekod liwe 5. 5. 2005 09:52

Ja davam upc cas do konce května, potom vypovidam smlouvu.
Pokud je to technicky problem, predpokladam ze ho do te doby vyresi. Pokud je to zpusobeno narustem poctu uzivatelu, a situace se nezmeni, nehodlam tady lagovat s ostatnima, a platit mesicne 1200 ! za mizerny pripojeni, to muzu mit czfree net, s vetsi rychlosti a mnohem nizsi cenou bez LIMITU dat !
liwe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod liwe 5. 5. 2005 09:58

Btw, je to opravdu problem mezi upc / a pripojenim do netu.
Spojeni do upc bezi bez problemu. Da se to krasne zjistit pomoci prikazu traceroute v prikazovem radku.
Napr: traceroute http://www.seznam.cz
Doufam ze se jim podari lagovani odstanit, protoze to zpomaluje nejen online hry ale i "obycejne" pripojeni k netu, jako brouzdani na webu.
Holt pokud s tim nic neudelaji, ja rozhodne prejdu na adsl, kde jsou pingy polovicni.
liwe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bara.bora 11. 5. 2005 09:58

Zajimalo by me jestli tenhle problem ma vliv i na hrani e-radii?? - od patku se mi porad sekaji.
bara.bora
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků